Zločin - Série 2 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2012, 9 h 30 min (Minutáž: 43–44 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Liam James, Evan Bird, Seth Isaac Johnson, Tom Butler, Mark Moses, Colin Lawrence, Claudia Ferri, Brian Markinson, Randal Edwards, Tyler Johnston, Don Thompson, Barclay Hope, Katie Findlay, Garry Chalk, Andrew Airlie, Brodie Marples, Alan Dale, Chelsea Ricketts, Maria Marlow, Brendan Sexton III, Patti Allan, Teryl Rothery, Sofie Gråbøl, Doug Abrahams, Darren Moore, Sarah Strange, Sean Owen Roberts, Ted Whittall, Sarah Hayward, Craig March, Annie Corley, Kacey Rohl, Martin Cummins, Richard Harmon, Allison Hossack, Brendan Penny, Faustino Di Bauda, Kelly-Ruth Mercier, Anthony Welch, Tahmoh Penikett, Jennifer Spence, Tasha Simms, Scott E. Miller, Mark Burgess, Chelah Horsdal, Bruce Ramsay, Marc-Anthony Massiah, Q'Orianka Kilcher, Justin Rain, Tantoo Cardinal, Kam Kozak, Marin Ireland, Sachin Sahel, Michael Mando, Sean Tyson, Paul Moniz de Sa, Jonathan Cake, Carrie Ruscheinsky, Rob Carpenter, Brandon Jay McLaren, Callum Keith Rennie, Ashley Johnson, Janet Kidder, Brad Kelly, Alex Zahara, Paralee Cook, Todd Thomson, Nickolas Baric, Lee Garlington, Adam Lolacher, Grayson Gabriel, Tim Henry, Clayton Chitty, Carey Feehan, John Emmet Tracy, Patti Kim, Gardiner Millar, Juno Rinaldi

Ron French

Scénografie:

Michael S. Bolton

Kostýmy:

Kate Healey

Komentáře uživatelů k sérii (5)

Druhá séria "za nami", človek sa konečne dozvedá, kto za koho "kopal", kto koho "zakopal", kto koho "vykope". Nebolo to zlé, živšie ako prvá séria, rýchlejší spád, množstvo odbočiek a motačiek, vďaka ktorým je divák miestami "v lese", no všetko má svoje opodstatnenie, žiadny chaos, a to následné skĺbenie, to je veľké plus. Každopádne, sledovať niečo tak dlhú dobu, ako je 26 epizód, aby sa človek konečne dopátral k odpovediam, to chce dávku trpezlivosti, ktorou ja príliš nedisponujem, no ten úplný záver, to bolo sila ...(10.10.2017)

Dvě třetiny druhé série jsem si říkal, že je to slabší než první série a že se to zbytečně natahuje, ale poslední třetina mě dostala do varu a slupnul jsem několik dílů za sebou. Všechny díly skládačky do sebe pěkně zapadly a jako divák jsem spokojený. O to víc jsem netrpělivý a přestože zítra brzy ráno vstávám, jdu si pustit první díl třetí série, abych se dozvěděl, kudy se bude ubírat, protože nemám nejmenší tušení. Konec první série nám jasně otevřel vrátka do druhé, ale konec druhé se tvářil jako, že je vše hotovo a vyřešeno. Vzhůru do toho.(18.6.2017)

První dvě série je to taková nadprůměrná detektivka (dobře, dost nadprůměrná), ale něco mi tam chybělo. Podobnosti prvních dvou sérií s Twin Peaks (obzvlášť začátku tý první) si ale nejde nevšimnout - ani si nemyslim, že to je dobře nebo špatně, spíš to bylo fakt evidentní (resp. pokud to záměr nebyl, tak přímo diletantský, ale tomu se mi nechce věřit): scéna na pláži s čimsi vyplavenym, zavražděná mladá holka, nikdo nic neví, ale spousta otazníků... Samozřejmě mysteriózní složku Killing nemá a tak ta podobnost je spíš náladová než jakákoli jiná, člověk si ale na TP vzpomene. Ale ke Killingu, resp. prvním dvěma sériím - na jednu stranu musim uznat, že tvůrci měli rozjetejch spoustu rovin, který mohly skončit dopadenim vždy jinýho potenciálního pachatele, a že člověk fakt nevěděl, jak to nakonec dopadne, na druhou stranu těch cliffhangerů a jakoby zásadních obratů směřujících proti vždycky proti někomu jinýmu konkrétnímu člověku/skupině bylo až příliš moc na to, aby člověk věděl, že nemůžou bejt braný vážně, protože seriál evidentně následujícim dílem nekončí. Takže většinu prvních dvou sérií jsem strávil ve stavu "oukej, tak si rychle odbyjme další větev, která se zrovna teď má divákům zdát jako ta jasná, a uvidíme, co bude pak" - každopádně rozuzlení zajímavý a promyšlený bylo, to všechna čest! Upřímně řečeno si asi nevybavuju detektivní příběh s lepším finále, a s promyšlenou propleteností a provázání rolí a motivů účastněnejch. I tyhle první dvě série (podle mě slabší než třetí a čtvrtá) ale měly roviny, který obyčejnou detektivku přesahovaly - a za naprosto fenomenální považuju práci s vývojem postav (Richmond a Gwen, Jamie, Richmond, rodina Rosie, Belko... i Mitch, ono se to týká vlastně fakt skoro všech, což je ale něco naprosto mimořádnýho a nevídanýho). O Sarah a Holderovi snad netřeba mluvit, Sarah je nádherně frustrujícím způsobem (kdy člověk furt doufá v nějakou změnu, protože ono jí nejde jen nenávidět) neustále na pěst, a z Holdera se pro mě naproti tomu postupně stala jedna z nejoblíbenějších seriálovejch postav vůbec.(21.3.2017)

Wau, konečně jsem zjistila kdo je vrahem Rosie, kde pro mě byl konec série celkem velkým překvapením. Killing má úžasnou atmosféru a jak obecně moc nemusím detektivky, tak tady se mi dostávál každým dalším dílem víc a víc pod kůži. Taky se mi moc líbil vývoj hlavních postav během celého seriálu.(20.1.2019)

Naprosto špičková série. První série byla velice pomalá, trvalo mi hodně dlouho než jsem se do toho dostal. Druhá série rozjela zdálo se nezajímavý volební příběh do emočního souboje kdo z koho, kde každou minutu se zobáčky vah překlopovaly. A dělá to naprosto parádním způsobem, lidsky uvěřitelným. Vždy je tu nějaká věc, která se může zdát zbytečná až otravná, ale nakonec zjistíte, že právě tato věc dodávala tomu všemu faktor lidskosti, uvěřitelnosti. Příběh vás tak neskutečně pohltí, že náhle chcete zase vědět víc. Je to už fakt klišé, ale je neuvěřitelné jak lze ztvárnit jednotlivé postavy, kolik života do nich lze vdechnout, ač jsou jen na plátně či na monitoru. Zvláštní poklonu za ztvárnění role uděluji Brentnu Sextonovi, emočně neuvěřitelně zahrané. A ten konec? Scénáristicky zmáknuté na jedničku, vše je přesně tam kde má být, a divák se dozvídá odpovědi v přesně takovém tempu jak si představuji. Hudba je až na úvodní znělku výborná.(7.1.2019)