Smích

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1964, 9 min

Josef Kábrt

Jaroslav Válek

Komentář je skutečně luxusní, stejně jako známý Burianův smích který zde zazní v úvodu a pak ještě někoirkát během filmu, ale myslím si že pro děti tohle vyloženě není, bo to tak jako já, nevstřebají:-) Smích patří k nejstarším lidským emocím, přichází na řadu i hned po strachu a děsu. Člověk se na zemi pravděpodobně dřív bál než smál, tak tohle bude asi pravda:-)(18.12.2013)

"Vědecký" pohled na smích ze všech možných úhlů pohledu. Vynikající komentář (dikce je vskutku jedinečná).(29.9.2013)

Když se u filmu o smíchu ani jednou nezasměju, nebude to pro daný film asi nejlepší vysvědčení. Přitom na něm ani není nic moc špatného, nebo něčeho, co bych mohl hanět a přirovnávat například k týden starým ustřiženým nehtům kapibary americké, jenže za prvé mi přišel tón hlasu vypravěčova zoufale nevtipný, což byl sice částečně záměr, ale na můj vkus se z toho rozhodně nepodařilo vytvořit řádnou parodii na přednášejícího vědeckého tentononce, ne každý to holt může zvládnout jako páni Cimrmanologové a za druhé mi příjde krajně nevkusné poslouchat hrozně přehnané smíchy tam, kde jsou nevtipné věci.(12.6.2014)