Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Emergo je hororový film Carlese Torrense, který pojednává o skupině parapsychologů, kteří vyrážejí vyšetřovat sérii neobvyklých jevů, které se objevují v nově obsazených bytech obytného domu. Telefonní hovory bez volajícího, tajemné stíny, mimořádné emise světla, létající objekty a exploze žárovky, to jsou některé z událostí, kterým budou čelit, a které budou doprovázet každý jejich krok. Pomocí infračerveného natáčení, digitálních fotografií, detektorů pohybu a dalších pomůcek, se skupina pokusí kontaktovat "druhou stranu". Bude to stále více nebezpečnější, protože budou v blízkosti bodu, odkud není návratu. (juta)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (41)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Emergo přináší Španělský horor ve stylu Paranormal Activity, v němž všichni mluví anglicky:) Snímek má slušný scénář a výborné výkony, zejména "taťka" se ve své roli činil. Klasická "natáčecí" duchařina s entitami, které dělají bordel po baráku. Několik lekacích scén zaručeno a ta závěrečná scéna. Člověk si jenom říká, proč furt tak rádi lozí po stropě vzhůru nohama...:) ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Vlastně nevím, jak se u filmu tohoto žánru (tj. mix found footage + roztřesené kamery domácího videa v rukou poloherce dělajícího, že patří k týmu dokumentujícímu paranormální jevy + hystericky se chovajících nesympatických lidí) pozná, že je dobrý. Jaká jsou měřítka -- má vás / nás to bavit? Má nás to vtáhnout do děje a nechat promodrat, protože ani nedýcháme? Má nás to donutit převléci si bezpečnostní hnědé kalhoty za čisté? Máme soucítit s postavami a pocítit sounáležitost s těmi, kterým ubližuje nejen svět zjevný, ale i ten neviditelný? Máme se poučit z nových nápadů, jak z tohoto stokrát vyvařeného pytlíku udělat další mňamku? --- Zkrátka jsem na rozpacích, jak se postavit k této španělské variaci. Je relativně originální, logická. Děj dává smysl. Efekty nejsou skryty někde v šeru v digitální kameře rozzrněné, jako by to byla stará beta, s křuslým objektivem, ale jsou pěkně vidět. A slyšet: jek a vřískot a hučení a rány jako při tornádu. Já tomu snad teď, dvě hodiny po zkouknutí, dám plný počet -- což je obrat jako blázen, neb jsem těsně po- měl tendenci tak na hvězdu, dvě. ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Tak dosť! Už sa mi nechce prižmurovať oči nad každou novou očakávanou blbosťou, takže tentokrát budem prísnejší. Že je found footage upadajúci žáner, ktorý ťahá ku dnu takmer každý jeden "pokus", je jasné - a o tomto to platí rovnako. Neviem, či to súvisí s režisérovou neskúsenosťou, najskôr áno. Remeselne v poriadku, pekná kamera, pekné efekty (v druhej polovici samozrejme), ale šli žiaľ na úkor akéhokoľvek strachu či napätia. Nuda až to bolí. Že sa celú prvú hodinu nič nedeje, by som ešte prežil, do toho NIČ samozrejme zahŕňam aj nečakané posunutie lavice či dvíhanie sukničky mladej slečinky. Že do toho strčia prevteľovanie, mi tiež až tak nevadilo, aj keď filmu to nepomohlo ani omylom. Ale že sa pri 80 minútovom horore zľaknem jeden jediný krát, je už problém. Hlavne že v tom byte na konci poletuje všetko možné aj nemožné. Toto ma jednoducho nebavilo, zlatý Grave Encounters. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

White je chlapík v stredných rokoch, ktorý po tragickej autonehode prišiel o svoju ženu. Žije v malom byte so svojim synom Bennom a dospievajúcou dcérou Caitlin, ktorá ho neustále viní zo smrti svojej matky . White so svojou rodinou vymenil už druhý byt. Neustále ich totiž prenasleduje Poltergeist. Nevie si dať s touto situáciou rady. Požiada teda o pomoc skupinku vedcov zaoberajúcich sa paranormálnymi javmi. Je pripravený urobiť všetko preto aby ho zbavili tejto nočnej mory. Áno, áno - nie je top duchársky horor a dá sa mu kadečo vytknúť. Kopec veci som nechápal. Hlavne pri jednej zo záverečných scén, kedy vietor dosahoval takú silu, že osoby mali problém na nohách stáť, ale černoško točil a točil a točil ako pri nejakej súťaži šarkanov detí z materskej školy. Ešte stihli prehodiť aj pár plynulých dialógov. Na vzdory negatív - ja mám proste tento druh hororu rád a našiel som v ňom aspoň z časti čo som hľadal. Miestami mal dosť slušnú atmosféru. Plusom boli "asi" dve výborné ľakačky pri ktorých určite podskočíte. S odretými ušami 3 hviezdy. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Čekal se španělský klon Paranormal Activity, je to španělský klon Paranormal Activity. Bohužel ale výrazně slabší, než nejslabší PéÁčko (edit podzim 2012: už ne!), což třeba pro mne znamená dvě hvězdy, ale hateři found footage stylu asi půjdou ještě výrazně níž. Opravdu mě zklamalo, že tvůrci nepřišli skoro s žádným novým zajímavým nápadem, takže se nakonec jen postoprvé koukáme na něco, co bylo okukané už podesáté. A největší průšvih je, že ani herecky a atmosféricky není film příliš povedený. Tentokrát holt Španělé zklamali, škoda. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku. (Cheeker)

Reklama

Reklama