Emergo

Apartment 143

Horor / Thriller

Španělsko, 2011, 80 min

• Campbell

Další z řady found footage, a opět se jedná o duchařinu z jednoho baráku. Konkrétně v jednom bytě. Co mě ale extrémně štvalo byly postavy které byly fakt na zabití. Byly strašně retardovaní, a některé scény jsem vyloženě nepochopil. Je tu pár scén které vyděsilo ale jen tím že tu byly klasické lekačky. Nicméně film ani neuměl udělat moc atmosféru a celé to bylo takový na nic. Slabota.(19.2.2013)

• J*A*S*M

Čekal se španělský klon Paranormal Activity, je to španělský klon Paranormal Activity. Bohužel ale výrazně slabší, než nejslabší PéÁčko (edit podzim 2012: už ne!), což třeba pro mne znamená dvě hvězdy, ale hateři found footage stylu asi půjdou ještě výrazně níž. Opravdu mě zklamalo, že tvůrci nepřišli skoro s žádným novým zajímavým nápadem, takže se nakonec jen postoprvé koukáme na něco, co bylo okukané už podesáté. A největší průšvih je, že ani herecky a atmosféricky není film příliš povedený. Tentokrát holt Španělé zklamali, škoda.(29.4.2012)

Na týchto filmoch je bezpochyby niečo záhadné. Vždy som sa pýtal sám seba, prečo ten duch len tak pohol lavicou a tak. Keby mal aspoň hned' zámer. Chytiť ju, zdvihnúť a ojebať ju o hlavu tomu, kto ho sere hned' od samotného začiatku!! Takéto hýbanie lavicou a výzváňanie telefonom by bolo možno dobré v 60-ych rokoch. Tiež bolo dosť na hlavu, ked' mladá miesto toho aby vypadla a vracala sa až neskoro v noci, tak radšej sedela doma na riti, čumela na telku a srala každého vrátane mňa! A zaujímavé, že ten štvorročný krpec vôbec nereval. Ked' na Mikuláša behali susedia prezlečení za čertov, ja som sa v jeho veku i posral! Aj tak najlepší bol ten béčkový pornoherec v úlohe média! No, odhliadnem od týchto a iných stupidít, pomerne som sa bavil a aj parkrát zľakol, no...(28.4.2012)

• ricci.s

Tak dosť! Už sa mi nechce prižmurovať oči nad každou novou očakávanou blbosťou, takže tentokrát budem prísnejší. Že je found footage upadajúci žáner, ktorý ťahá ku dnu takmer každý jeden "pokus", je jasné - a o tomto to platí rovnako. Neviem, či to súvisí s režisérovou neskúsenosťou, najskôr áno. Remeselne v poriadku, pekná kamera, pekné efekty (v druhej polovici samozrejme), ale šli žiaľ na úkor akéhokoľvek strachu či napätia. Nuda až to bolí. Že sa celú prvú hodinu nič nedeje, by som ešte prežil, do toho NIČ samozrejme zahŕňam aj nečakané posunutie lavice či dvíhanie sukničky mladej slečinky. Že do toho strčia prevteľovanie, mi tiež až tak nevadilo, aj keď filmu to nepomohlo ani omylom. Ale že sa pri 80 minútovom horore zľaknem jeden jediný krát, je už problém. Hlavne že v tom byte na konci poletuje všetko možné aj nemožné. Toto ma jednoducho nebavilo, zlatý Grave Encounters.(28.4.2012)

White je chlapík v stredných rokoch, ktorý po tragickej autonehode prišiel o svoju ženu. Žije v malom byte so svojim synom Bennom a dospievajúcou dcérou Caitlin, ktorá ho neustále viní zo smrti svojej matky . White so svojou rodinou vymenil už druhý byt. Neustále ich totiž prenasleduje Poltergeist. Nevie si dať s touto situáciou rady. Požiada teda o pomoc skupinku vedcov zaoberajúcich sa paranormálnymi javmi. Je pripravený urobiť všetko preto aby ho zbavili tejto nočnej mory. Áno, áno - nie je top duchársky horor a dá sa mu kadečo vytknúť. Kopec veci som nechápal. Hlavne pri jednej zo záverečných scén, kedy vietor dosahoval takú silu, že osoby mali problém na nohách stáť, ale černoško točil a točil a točil ako pri nejakej súťaži šarkanov detí z materskej školy. Ešte stihli prehodiť aj pár plynulých dialógov. Na vzdory negatív - ja mám proste tento druh hororu rád a našiel som v ňom aspoň z časti čo som hľadal. Miestami mal dosť slušnú atmosféru. Plusom boli "asi" dve výborné ľakačky pri ktorých určite podskočíte. S odretými ušami 3 hviezdy.(19.12.2012)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku. (Cheeker)