Emergo

Apartment 143

Horor / Thriller

Španělsko, 2011, 80 min

• ricci.s

Tak dosť! Už sa mi nechce prižmurovať oči nad každou novou očakávanou blbosťou, takže tentokrát budem prísnejší. Že je found footage upadajúci žáner, ktorý ťahá ku dnu takmer každý jeden "pokus", je jasné - a o tomto to platí rovnako. Neviem, či to súvisí s režisérovou neskúsenosťou, najskôr áno. Remeselne v poriadku, pekná kamera, pekné efekty (v druhej polovici samozrejme), ale šli žiaľ na úkor akéhokoľvek strachu či napätia. Nuda až to bolí. Že sa celú prvú hodinu nič nedeje, by som ešte prežil, do toho NIČ samozrejme zahŕňam aj nečakané posunutie lavice či dvíhanie sukničky mladej slečinky. Že do toho strčia prevteľovanie, mi tiež až tak nevadilo, aj keď filmu to nepomohlo ani omylom. Ale že sa pri 80 minútovom horore zľaknem jeden jediný krát, je už problém. Hlavne že v tom byte na konci poletuje všetko možné aj nemožné. Toto ma jednoducho nebavilo, zlatý Grave Encounters.(28.4.2012)

Emergo přináší Španělský horor ve stylu Paranormal Activity, v němž všichni mluví anglicky:) Snímek má slušný scénář a výborné výkony, zejména "taťka" se ve své roli činil. Klasická "natáčecí" duchařina s entitami, které dělají bordel po baráku. Několik lekacích scén zaručeno a ta závěrečná scéna. Člověk si jenom říká, proč furt tak rádi lozí po stropě vzhůru nohama...:)(16.8.2015)

Na tenhle horůrek jsem se těšil hodně dlouho a mám takové smíšené pocity. Chvílema mi to připomínalo Paranormal Activity, ale tohle bylo rozhodně lepší "home video". Rick umí točit :D Pár momentů tu bylo dobrých, chvílema jsem si snížil hlasitost a odvracel zrak, abych se tak nelekl, ale panické hrůzy jsem nedosáhl. Možná kdybych neviděl PA, tak bych si tohle užil víc. Jak jsem cítil chvílema tu podobnost, tak jsem si to tak trochu asi nechtěně znechutil.(9.10.2012)

No takhle, určitě lepší jak Paranormal Activity 1,2 a 4, na 3. díl PA to už zase nemá. Nicméně líbila se mi atmosféra u tohoto found-footage hororu, která byla už od začátku malinko napjatá. Lekačky nebyli tak kvalitní jak bych si představoval. Zkrátka Emergo ničím nepřekvapí, ale zároveň ničím nezklame.(19.11.2012)

• J*A*S*M

Čekal se španělský klon Paranormal Activity, je to španělský klon Paranormal Activity. Bohužel ale výrazně slabší, než nejslabší PéÁčko (edit podzim 2012: už ne!), což třeba pro mne znamená dvě hvězdy, ale hateři found footage stylu asi půjdou ještě výrazně níž. Opravdu mě zklamalo, že tvůrci nepřišli skoro s žádným novým zajímavým nápadem, takže se nakonec jen postoprvé koukáme na něco, co bylo okukané už podesáté. A největší průšvih je, že ani herecky a atmosféricky není film příliš povedený. Tentokrát holt Španělé zklamali, škoda.(29.4.2012)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku. (Cheeker)