Vracejí se... znovu

Sometimes They Come Back... Again

Horor / Fantasy

USA, 1996, 98 min

průměrný , ale pohodový béčko s krásnou Hilary. Na záčátku zařve babka, jelikož nesmyslně myje nůž ostřím k sobě, totální blbka. Pak její pozůstalý vyklízí dům a napadnou je démoni. Jakýsi duchovní se jim vnucuje s pomocí, což odmítají, aby se vzápětí na něj obrátili o pomoc jak otřepané. Film působí spíš komicky a občas se docela zasmějete. Na béčko solidní podivaná.(5.1.2010)

Po thrillerovej jednotke sa dvojka nesie v duchu klasickych horrorovych 90s. Opat sa jedna o becko, tentokrat s dobrymi maskami a efektami. Gore sceny vyzerali super. Miestami zla kamera mi skor pripominala niektore serialy tej doby. Herci neboli zli, ale chlapci z jednotky boli presvedcivejsi grazli. Urcite sa ale oplati pozriet. Pre tych, ktori maju radi poctive masky 80ich a 90ich rokov to bude zabavne pozeranie.(25.11.2017)

Docela dobré pokračování, ono já jsem nic nečekal, už jednička byla průměr. Tady je ale krásně slizkej a hnusnej Arquette kterej hrál poměrně dobře a zlo vystihl dobře. To samý starej dobrej Gross i Swank. Nikdo mi tu nijak nevadil. Lacinost některých efektů či gore efektů byla na škodu, třeba smrt kartama byla fakt srandovní. Nicméně film nijak extra nenudí a člověk se jen baví.(16.2.2012)

Na motivy povídky Stephena Kinga vznikly hnedle tři filmy. Tento je druhým v pořadí a ještě tak nějak ujde. Navíc v něm hraje mladičká Hilary Swank. I když vznikl v půlce 90. let, připomíná tenhle film TV produkci let osmdesátých, což vůbec není na škodu věci. Protože první film se držel předlohy povídky - do svého rodného města se vrací učitel, kterého brzy začnou pronásledovat příznaky jeho minulosti a dětství, kdy byl svědkem vraždy svého bratra - druhý příběh trochu obměnil. Ano, do rodného města se vrací psycholog se svou brzy osmnáctiletou dcerou (Hilary Swank v upnutých tričkách a minisukních, jednou decentně ve snu souložící). Dcera si zde najde dvě kamarádky, z nichž jedna má parapsychologické schopnosti a druhá by ráda přestala být pannou s nějakým hezounem. A protože psycholog byl v dětství svědkem vraždy své sestry, začnou se mu zjevovat duchové vrahů, kteří se vracejí pomstít. Propojenost s prvním dílem je zde pouze ve druhé úvodní sekvenci filmu u psychologa v ordinaci, jinak pak tedy volně na motivy povídky. Snímek má onu zasněnou atmosféru zapadlých amerických městeček, o jakých Stephen King tak rád píše, protože však je film jeho povídkou jen inspirován, a protože děj neplyne nijak překotně, zamrzí těch několik důležitých nelogičností, jež se zde objeví. Např. vůbec není rozvinut motiv kamarádky s parapsychologickými schopnostmi - dokáže poznat budoucnost, ale když se proti ní posadí jeden z ďáblů, ani to nepozná. Je zde vlastně jen proto, aby umřela atraktivní karetní smrtí, protože ráda vykládá karty. Celkově ale jde o příjemný televizní horor, který je z ranku všech těch kryptoidních a krajně-mezních seriálů a jako takový je nutné jej brát.(16.3.2012)

Na ten průměr se to ještě chvílemi vyškrabe, ale výš určitě ne. Některé scény jsou hodně nápadité, trikově je snímek povedený a jsou zde dobře zvládnuté triky - scéna v posteli anebo s kořínky trávy. Ale jinak je to jen opakování toho, co bylo řečeno prvním filmem, jen trochu jinak a místy i trochu drsněji. Nic moc navíc.(5.2.2016)

• - Natáčení probíhalo v americkém městě Liberty ve státe Missouri. (Terva)

• - Film měl být součástí projektu Kočičí oči (1985). Nakonec však bylo rozhodnuto o samostatném celovečerním filmu. (Terva)

• - V okamžku, kdy Jon Porter (Michael Gross) vchází do tunelu, kde se odehrává démonický rituál, je v levém dolním rohu viděl stín kamery. (jujec)