Jak bude?

Scénografie:

Gino Fortebuono

Kostýmy:

Amy Roth

řakl bych k tomu, že se jedná o malý, velký film, typický nezávislák, který ovšem zaujme podstatně více než drtivá většina hollywoodské velkoprodukce. Film, ve kterém nelze nezačít fandit mladičké hlavní hrdince v nelehké životní situaci, v které se ne vlastní vinou ocitla. Pro mě zajímavé drama s ideální stopáží a pozoruhodným hereckým výkonem představitelky Laudree. Zasloužených 80%(25.4.2014)

Tak konečně! Léta jsem si sušil tenhle nenápadný filmeček ve svém filmovém seznamu, až jsem zapomněl, proč jsem si ho tam vlastně v první řadě přidal. Teprve teď na něj došla řada a zcela bez očekávání jsem si ho opatřil; ještěže! Film je opravdu nezávislý a přitom vlastně velice pečlivý. Nechce moralizovat, nechce tahat emoce. Pouze vypráví. A to zcela přirozeně. Asi jako člověka, kterého máte upřímně rádi a on vám líčí svoje životní trable. Mlčíte a posloucháte, a přitom je to více, než kdyby jste ho utěšovali - plně ho totiž chápete. Když totiž vypráví Perlina postava, je to skutečné a vy jí prostě fandit musíte. V jednoduchosti je síla. Nevím jak často to platí. Tento malý velký filmeček je všakv pro mě toho dokonalým příkladem.(29.6.2016)

Future Weather je silný debut, který má daleko k sentimentálnímu indie dramatu o emočně rozkolísané náctileté hrdince. Jerry Deller sleduje očima třináctileté hrdinky jednoduchý příběh, do kterého skryla množství dílčích motivů, jenž dohromady dávají komplexní výpověď o citové problematice života tří generací žen, vyrůstajících v rozbitých rodinách bez otců. Upřímnost jejího scénáře a vnímavost režijního vedení podporuje vynikající civilní herectví. Deller sice ukazuje citově rozervané postavy, ale jejich svět zobrazuje - hlavně díky poetické a výrazné kameře Zaka Mulligana – v krásném a idylickém prostředí, a ponechává mu tak punc nevinnosti.(14.11.2013)

Tak to se mi ještě nestalo: po opakovaném shlédnutí jsem navýšil hodnocení ze 2 na 4, a bez násilí - bůhví co jsem u toho poprvé dělal. Poučení: na psychologický film musíte mít náladu. Výborně napsaná i zahraná postava zaťaté puberťačky, která se učí chápat lidi kolem sebe. Btw čtrnáctiletá Perla Haney-Jardine je stejně roztomilá jako její B.B. v Kill Bill 2 (dcera Billa a Beatrix).(1.2.2015)

Zatímco velectěné plzeňské a pražské uživatelstvo ťapalo na csfd premiéru amerického velkofilmu miliontého dílu Spidermana, já protože jsem mladý, krásný a inteligentní fanoušek Bohemky jsem zvolil na cinemaxu americký malofilm. Třináctitelá Laudree mě byla od počátku nesmírně sympatická a hned jsem jí fandil. Jasně byla trošku neortodoxní, ale on jí osud taky zrovna nepodával cukrovou vatu, přesto se s tím ta holka rvala velmi dobře. Moc se mě líbil jeden její dialog se svou babičkou, no líbil, prostě mě dostal. Paradoxně to co chválím je současně i mírný problém příběhu, těžko se mě věří, že takhle by mluvila a jednala holak, který je třináct let. Nicméně sláva za takovýhle příběhy, které netlačí diváka nikam ke zdi v pravý momenty umí divákovi ukázat svoje srdce a dál si jdou svým tempem aniž by někde zakoply. Jinak z Perly nám může vyrůst zajímavá herečka .(24.4.2014)