poster

The Tunnel

Drama / Horor

Austrálie, 2011, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  **

  Ukázat hned na počátku filmu, která z postav přežije a která ne, považuju zejména u hororu za praktickou ukázku sebevraždy... Zcela tak odpadá strach o osudy jednotlivých postav a plné kráse se ukáží další nedostatky... Jako nezvládnutá práce s atmosférou, nedostatek financí a s tím spojené mizerné triky a ne zcela využité lokace podzemních tunelů, což ještě podtrhuje zvolená forma zkurvené FF... Po skvělých ohlasech ze zahraničí ve mě převládá spíše zklamání...(26.9.2017)

 • akisha
  **

  Tomuto filmu jsem doslova vyšla vstříc. (Hlavně horor, co překlenul 60%? Wow!) Čas kolem půlnoci, sluchátka, tma, samota, ideální podmínky. Ale bohužel je nutno nejdřív se prokousat asi dvacetiminutovou vatou s "pravými" výpovědmi nesympatickejch postav, než děj sklouzne do podzemí a dostaví se obstojná stísněnost - špinavý rozlehlý tunely jsou geniální lokace. A abych jen nehaněla, jsou tu zvládnutý momenty co pěkně postraší, bohužel je jich ve filmu málo. Samozřejmě, že styl pravdivýho dokumentu se už zcela vyčerpal, samozřejmě že působí směšně, trapně, na facku, že si divák furt jen říká, jak se na to měli tentokrát už vážně vykašlat a natočit pořádnej normální horor (a v takovejch lokacích by to teprve stálo za to!). To potom irituje každá blbá scénka typu "běžím jako o život, zdrhám před strašlivým mutantem, ale nezapomenu si v běhu sebrat ze země kamerku, hodit si jí na rameno a vesele natáčet svůj běh smrti". Nebo například další oblíbené scény - vypjatý moment je lépe vždy natočit roztřeseně, na polorozbitou kameru, střídavě pod vodou a dobré je zabírat nedůležitý úhel, ve kterým není nic vidět. Nehledě na prazvláštní zlepšovák - komentář přeživších během filmu - kterej samotnej o sobě je mi celkem šumák, ale ty dva o tom tlachali, jako by to byl jen dobrodružnej výlet na safari. Věřím, že i tenhle typ filmu se dá natočit dobře, ale Tunnel mezi ně bohužel nepatří.(13.2.2012)

 • viperblade
  **

  Vezměme to popořadě… Na fakt, že u těchto pseudoreálných hororů začátek většinou nudí, jsem si zvykl. Na fakt, že nic neuvidíme jasně (monstrum se podaří zachytit jen na jednom frameu), taky. Ale The Tunnel je ještě hloupější a co je důležitější, mnohem méně zábavnější (rozuměj, postrádá hororovou atmosféru) než ostatní tyhle výstřelky poslední doby. Pro srovnání - Grave Encounters - i když byl tento snímek občas k smíchu a ve druhé polovině nefungovalo prakticky nic, tak si stále pamatuju na první, opravdu skvělou první půlku filmu. Ale zde, bohužel, nic takového není. Vše odhadnete dávno předtím, než se to stane, lekačky jsou hodně očekávané a nefungují a celé mi to přišlo, jako by tvůrci měli v plánu ještě pokračování… Naprosto zbytečný příspěvek do skupiny hororů "podle totálně stoprocentně husté skutečné události". 40 % za občasný náznak alespoň nějaké té atmosféry či pokusu o ni. Zbytek zahodit, nejlépe do nějakého (ne)opuštěného tunelu a zapomenout, že tam něco je…(23.6.2012)

 • Zeck
  ***

  Celý film krachuje na základní věci, snaží se vypadat jako reálný dokument. To, o čem se tu rozepsal J*A*S*M je pravda, pokud divák ztratí strach z toho, které postavy to přežijí, o čem vlastně ten film je? Tvůrcům se toho skutečně moc nepovedlo, totální nelogičnost v rozhodování hlavních postav vítězí úplně v každé scéně. Chválit atmosféru je bohužel zbytečné, protože atmosféru vytvořilo prostředí a dokázalo by jí navodit i dítě. Chyběl i nějáký promyšlený děj, první třetina filmu se zaobírá totálně zbytečnou předehrou a když se vejde do tunelu, jen se bloudí, bloudí, bloudí a bloudí. Lekačka ani jedna (?), ale jděte! Evidentní inspirace původní Blair Witch, možná si tvůrci Tunnelu mohli vzít příklad spíše z její napodobenin. Přesto chválím pár světlých pasáží, při kterých se člověk přištihl, že je napnutý jak špagát. 56%(29.5.2011)

 • Ice123
  *****

  Horor dle skutečných událostí tvořený z autentických záběrů. To vlastně mluví absolutně za vše. Takže naleznete komentáře typu: Trapný footage, snímky častokrát až moc rozklepané a rozmazané, nebo v některých ojedinělých případech si uživatelé čsfd stěžují i na herecké obsazení (ten chlápek měl koňský úsměv, říkal jsem si:"Bože, hlavně ať ty zuby neukazuje během celého filmu. atd.) plus další kopa lidí tvrdí jak je to celý jen nahraný a trapný. Takže abych to uvedl na pravou míru. Vzhledem k autentickým záběrům bylo obsazení předem dané a jsem si naprosto jistý, že kdyby se "herci" mohli vrátit v čase, tak by byli určitě velice rádi přenechali svoje role komukoli jinému. Těm, kterým nesedí děj tak se zkuste zeptat sami sebe proč asi nenatočili víc snímků, když už byly tam dole a na závěr mi prosím ukažte jakékoliv filmové studio, které by se podepsalo pod snímek tvrdící, že je dle skutečných událostí a přitom si to ani neověřil. Je to děsivé více než-li dost, když si uvědomíte, že vše co vidíte je pravda...... 95%.(19.9.2011)

 • - Film se skládá celkem z 135 tisíc snímků. (mkaty)

 • - Scéna, kde je Tangles postrčený do vody aj scéna, kde je člen strážnej služby napadnutý Stalkerom vo vode, sa natáčali v plavárni za pomoci kulís. (Stefan Deryck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace