poster

Nejlepší film, jaký byl kdy prodán (festivalový název)

 • USA

  The Greatest Movie Ever Sold

 • USA

  POM Wonderful Presents: The Greatest Movie Ever Sold

 • Velká Británie

  The Greatest Movie Ever Sold

Dokumentární / Komedie

USA, 2011, 90 min

Režie:

Morgan Spurlock

Producenti:

Keith Calder
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryton
  ****

  Morgan Spurlock se po delší době vrátil a obul se (doslova) do product placementu ve filmech a televizi. Jak to udělal? Jednoduše celý jeho dokument je placený sponzorama. Díky Spurlockovi vidíme celou cestu k sehnání sponzora/ů a následné pronikání do výsledného filmu/dokumentu. Vedle toho dostane divák do cesty i velké režiséry, kteří se vyjádří na product placement. Líbilo se mi, že vlastně výsledně je dokument menší sebeparodií, ale neukazuje varovný prst. Výsledně by bez větších sponzorů a reklam nevyšly velké filmové hity.(26.5.2012)

 • campix
  ***

  Na Greates Movie Ever Sold jsem se podíval spíše jen z dlouhé chvíle a dobré zkušenosti s panem Spurlockem díky jeho dokumentu Super size me. Když budu tyhle dva dokumenty srovnávat, tak Super size me je nepochybně lepší. Oba filmy mají zajímavý námět ( postavit film o reklamě a sponzorech tím, že budete nabízet reklamu do vašeho filmu o reklamě), ale Super size me je pro mě takový čistší a méně z něho kouká ta filmařská rutina a touha po penězích. Rozhodně zajímavé vidět, ale hlubší dojem ve mě druhý dokument Morgana Spurlocka nezanechal.(2.11.2011)

 • Djkoma
  ****

  Morgane, ty uličníku! Po McDonaldu rovnou směr product placement a marketingové šílenství, v kterém každý den žiješ? Mám tě rád, máš nadhled, svůj dokument si vystavěl velmi vtipně (prodal si nápad, zakomponoval všechny spoty a obrázky z prezentací, prodal si sám sebe, ale zachoval sis své já) a při druhém sledování možná půjde o vrcholně sebeparodický poklad. A ten POM si v USA prostě koupím (protože MERRELLy už mám, několikáté a moc rád je nosím, i když nebyli zadarmo, ale po tomhle komentáři snad už ty příští budou:)).(12.10.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Prorůstání reklamy do filmy již nějakou dobu dráždí mé žaludeční šťávy. Patrně proto je mi velmi sympatický nápad, aby seriózní zadavatel reklamy zaplatil film, který zesměšňuje jeho propracované firemní strategie. Sice bych si dokázal představit i odvážnější píchnutí do vosího hnízda, ale to by se pan Spurlock musel soudit a soudit až by se americky hrdinně usoudil k smrti.(6.7.2012)

 • Fr
  ***

  ,,CHCI NATOČIT FILM O PRODUCT PLACEMENTU, MARKETINGU A REKLAMĚ, JENŽ BUDE CELÝ FINANCOVÁN PRODUCT PLACEMENTEM, MARKETINKEM A REKLAMOU“....... /// Máš sponzory ?– Nemáš pocit, že přicházíš o kontrolu nad filmem?... Nejdřív to vypadalo jako něco mezi hledáním serióznosti a tím, že Američani jsou idioti. Později přicházím na chuť těm vtipným, směšným a okatě umístěným firmám do světa filmu. Ano, jde o zajímavej pohled do zákulisí, kde se odehrávají morální a umělecké ústupky.... ale vlastně to všechno se dá očekávat! Mohlo to bejt kratší! Občas se mele ,,o ničem“ nebo o tom samým. Ale přiznávám, že obdivuju lidi, kteří přijdou s bláznivým nápadem a dokážou ho zrealizovat. Tak jako Morgan Spurlock! ... Kamkoliv se podíváte, všichni se vám snaží něco prodat. A ON ukázal jak! Marketing prostě zabírá!!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jaký mají zkušenosti z produkt placementem např. P.Berg, J.J.Abrams, Q.Tarantino.... 2.) Nevím, čím (výjimečně) není znečištěný Sao Paulo. 3.) Thx za titule ,,ivush“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.11.2011)

 • - Morgan Spurlock označuje Mane 'n Tail jakožto hlavního sponzora a také jej nejvíce propaguje (při rozhovoru s Conanem O´Brienem měl s sebou poníka, se sedlem nesoucí logo této firmy, i jejich šampóny), ve skutečnosti se tato firma vůbec nepodílela na financování filmu. (Rekpet)

 • - Režisér Morgan Spurlock zaplatil americkému městu Altoona 25 tisíc dolarů, aby se přejmenovalo na "POM Wonderful Presents: The Greatest Movie Ever Sold, Pennsylvania". (hrhr2)

 • - Ve filmu se objevilo celkem 3 463 reklam. (ELBobes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace