Nejlepší film, jaký byl kdy prodán (festivalový název)

The Greatest Movie Ever Sold

POM Wonderful Presents: The Greatest Movie Ever Sold

The Greatest Movie Ever Sold

Dokumentární / Komedie

USA, 2011, 90 min

Morgan Spurlock

Keith Calder

Thomas Vogt

Na Greates Movie Ever Sold jsem se podíval spíše jen z dlouhé chvíle a dobré zkušenosti s panem Spurlockem díky jeho dokumentu Super size me. Když budu tyhle dva dokumenty srovnávat, tak Super size me je nepochybně lepší. Oba filmy mají zajímavý námět ( postavit film o reklamě a sponzorech tím, že budete nabízet reklamu do vašeho filmu o reklamě), ale Super size me je pro mě takový čistší a méně z něho kouká ta filmařská rutina a touha po penězích. Rozhodně zajímavé vidět, ale hlubší dojem ve mě druhý dokument Morgana Spurlocka nezanechal.(2.11.2011)

Další parádní dokumentík od Spurlocka. Tentokrát už nemusel trpět ty hnusy z McDonnaldu, a tak si vyzkoušel, jaké by to bylo natočit dokument z peněz sponzorů. Mě se to líbilo, rozhovory byly fajn (překvapilo mě, že hodil řeč s akademicky uznávaným a politicky odsuzovaným rebelem Chomskym nebo režisérem Tarantinem). Nicméně na maximum hvězdiček by to chtělo ještě trochu přitvrdit a zpracování udělat trochu přehlednější. Párkrát jsem se ztrácel v tom, co se vůbec řeší. Nicméně hodně dobrý dokument, takže doporučuju!(16.4.2012)

Vytvořit film o reklamě za pomocí reklamy a zároveň se nezaprodat? Šílený...nebo geniální? Morgan nás vezmě do světa product placementu,a film ho nestojí ani cent. Všechno zaplatěj sponzoři, o kterejch to sice je..ale okrajově. Největší značky ho sice vypekli, ale ty menší vezmou za vděk asi všim....a nebo věděj, proč to dělaj? Ještě že nejsem ujetej na reklamy, jinak bych po tomhle filmu měl spoustu novejch krámů.(29.12.2011)

Prorůstání reklamy do filmy již nějakou dobu dráždí mé žaludeční šťávy. Patrně proto je mi velmi sympatický nápad, aby seriózní zadavatel reklamy zaplatil film, který zesměšňuje jeho propracované firemní strategie. Sice bych si dokázal představit i odvážnější píchnutí do vosího hnízda, ale to by se pan Spurlock musel soudit a soudit až by se americky hrdinně usoudil k smrti.(6.7.2012)

Každý, kdo sleduje dokumentární tvorbu i za minirozhled, který ohraničuje komediant Michael Moore si přece jenom stihl udělat názor, že Spurlock je tak trochu dick. Z minulých filmů to bylo dost patrné, když si dick se sklonem k exhibicionismu nechal poroučet od své divnomanželky co mu háže placentu do vany. Už když loni pobíhal po festivalu v Torontu a oháněl se s lacinými filmovými náměty (resp. dokumentárními náměty okolo průmyslu stříbrného plátna nebo ComicConu) a pak si do talk show ke Conanovi přivedl nějakou pochybnou kozu, bylo to velmi podezřelé co zase splácá. A ono ne, naprosto vyzrál a satirický The Greatest Movie Ever Sold je jeho daleko nejúplnějším snímkem... Divné použít slovo "vyzrál" u režiséra s tak divným knírem a očividně zastydlou pubertou. Asi jsem si nedokázal pořádně představit jak bude film o product placementu, placený z product placementu vypadat a tak jsem nestíhal zírat nad množstvím nápadů co dick přinesl. Dick sice zase nesleze z plátna, ale dokáže konečně udržet pozornost a ne všechno předhazuje divákovi jak na talíři jako činil dříve. Nový Spurlock se povedl, a i přes ostražitost, kterou určitě neztratím se budu na jeho další zářez celkem těšit. 85 %(30.9.2011)

• - Morgan Spurlock označuje Mane 'n Tail jakožto hlavního sponzora a také jej nejvíce propaguje (při rozhovoru s Conanem O´Brienem měl s sebou poníka, se sedlem nesoucí logo této firmy, i jejich šampóny), ve skutečnosti se tato firma vůbec nepodílela na financování filmu. (Rekpet)

• - Ve filmu se objevilo celkem 3 463 reklam. (ELBobes)

• - Režisér Morgan Spurlock zaplatil americkému městu Altoona 25 tisíc dolarů, aby se přejmenovalo na "POM Wonderful Presents: The Greatest Movie Ever Sold, Pennsylvania". (hrhr2)