Posedlá zlem (TV film)

John Duffy

Scénografie:

Robb Wilson King
  • cariada

Jak otřepané a nudné. Rachel po rozvodu se dvěma dcerami si klidně koupí dům (to mě poser za co?) A v domě světe div se straší a tak šup vyhnat ducha. Úvod nudný a dal se naprosto vypustit a začít jen tím, že se stěhují do domu. Název je hodně zavádějící, neboť o nějaké posedlosti tam nemůže bít vůbec řeč. To že se pár minut chová jedna z dcer divně, z toho posedlost nedělá. Tady je snad všechno špatně, atmosféra nulová, děj žádný, či naprosto ohraný.(15.10.2016)

• wooloong

Tak to byl pořádnej horor, fakt děs! Nejvíc mě děsila ta hromada klišé, které se běžně vyskytují ve všech emerických filmech. "Mám tě ráda mami / tati / babi." "Jsi silná, to zvládneš." "Máme za sebou těžké období, teď už to bude jenom dobré." "Uděláme si hezký den, půjdeme nakupovat." "Pracoval příliš tvrdě." Běžně se přes to člověk přenese, ale tady byly dialogy sestavené prakticky jenom z nich a pořádně to tahalo za uši i za nervy. Jinak to bylo vcelku dost blboučké a pravděpodobně i pro blbé. Předvedu přibližný dialog. Chlapík se noří do díry za zdí a říká: "Teď vyndám to prkno." A světe div se, fakt vyndá to prkno. "A teď se zkusím tou zdí probourat." Hádejte, co udělá? A stejně užvaněně probíhá celý film, takže když matka prohlásí: "Teď už jsme tady úplně v bezpečí," schválně, co byste asi tak čekali?(7.12.2015)

• Morholt

Televizní duchařina se strašidelným domem a frustrovaným strašidlem, kterému z té dlouhé samoty začne prostě hrabat. Pár náznaků atmosféry, celkem sympatické obsazení a dva tři slušné momenty, ale platí, že s vizuálem strašícího děvčete se dalo udělat trochu víc. Jinak je tu bohužel strašně vidět, že scénář je sesmolený na koleni a jeho tvůrce se ani nenamáhal se těm největším klišé vyhnout. Ale jednou se to vidět dá, to zase jo. 40%(6.12.2015)

• k.rakonos

Po rade vybornych ducharin typu Insidious, V zajeti demona, Ouija, Chran nas od zleho byl tohle zly sen. Slaboucke, nenapinave, kdy jedine leknuti bylo, kdyz mi ze stolu spadl TV ovladac. Jakz takz slusne herecke vykony se sympatickou nemeckou maminou, ale jen kvuli nim tento film proste nadhodnocovat nemohu . Melo me varovat to, ze to davaji v TV od 20 hod a druhy den opakuji po obede..(5.12.2015)

Staré dobré téma o strašidelném domu, kde se vyskytuje duch. Ryze televizní snímek překvapuje svým zpracováním ve velmi nízkém rozpočtu a výpravy. Lecjaké CGI efekty tu tedy nehledejme. Po dramatické stránce je scénář napsán a natočen velice dobře. Prvních asi dvacet minut to po dějové stránce sice vypadá jako obyčejný rodinný film, ale pak se to tématicky rozjede. Tento TV počin ukazuje, že i v jednoduchosti je síla a že když je vůle, i takto se dá natočit velmi dobrý, byť jednoduchý, film.(10.12.2016)