Reklama

Reklama

Siren

Horor
Velká Británie, 2010, 86 min

Obsahy(1)

Skupinka přátel si na víkend vyrazí mimo město, aby prozkoumali pobřeží a odpočinuli si. Plán se poněkud zkomplikuje, když jeden z nich spatří na jednom z odlehlých ostrovů krásnou a smyslnou mladou ženu, jak mává a křičí o pomoc. Ukáže se, že pokus o její záchranu je smrtící a oni musí dělat vše, co je v jejich silách, aby se z ostrova dostali živí. (Dlee)

(více)

Recenze (23)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Postavte blba za kormidlo a on vás doveze do pekla... Tenhle snímek by asi obstál spíše jako drama, než jako horor. A možná by pak i skončil jako červená knihovna, a nebo také ne. Muž, jeho přítelkyně a její ex se vydají společně na moře. Ex dostane nakrátko kormidlo do ruky a zavede plavidlo k ostrovu, kde se skrývá mýtické zlo. Jako nápad dobré, provedení mizerné. Vrcholem strašání jsou halucinace především obou mužů, když se jim siréna dostane do hlavy. Čekal jsem kopici zamordovaných postav (ne kopici odleželých mrtvol), výživný masomlejn a hrůzu nahánějící sirénu - tipoval jsem si, zda bude mít ptačí křídla, nebo rybí ocas...takže nic. S takovou Bytostí z hlubin (2001) se to nemůže srovnávat ani omylem. Nejlepší je asi úvodní scénka se stopováním - alespoň má jisté napětí... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Halucinace, hypnóza, průhledná košilka, vábivý zpěv, lesbické okouzlení, pozvánka na pohádkový ostrov.. ztráta času!! Britský průšvih bez alespoň lehce uspokojivých odpovědí od režiséra Andrewa Hulla, který se zřejmě (že by něco nepoužitelného viděl s trvalými následky už ve střižně?) ani nedožil premiéry († 2010). Přitom to nevypadalo příliš pitomě. Podivná sestava (bruneta, její současný a bývalý přítel) se vydá na širý oceán, scénárista chtěl, aby bez signálu uvízla na odlehlém ostrově, kde už na ni čeká vyzývavá česká modelka žijící v zahraničí Tereza Srbová. Následuje utahané a ničím zajímavé pobíhání po ostrově i ve vlastní hlavě, ušmudlaných 80 minut se neuvěřitelně vleče a postavy navíc nezklamou – začnou se ještě před změnou stavu vědomí chovat jako banda idiotů!! ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Horor o vraždiacej siréne tu myslím ešte nebol, takže prvé plusko by som dal za originalitu. Ďalej sa to odohrávalo v peknom prostredí a hrali tu celkom sympatickí herci. Jednotlivé vzťahy medzi postavami však vyzerali asi tak, že keby sa horor v polovici zmenil na poriadny grupák, tak by ma to ani veľmi neprekvapilo. Na ostrove sa objavila krásavica, zaspievala, a všetkým začalo kúsok prepínať. Ale až keď našli na ostrove kvantum mŕtvol, tak ich konečne napadlo, že by mali vypadnúť, samozrejme také ľahké to nebolo. Ku koncu som bol sám prekvapený, že ma to začalo baviť. Celkovo sa mi to nezdalo zlé, pri tom počte nezmyslov, na ktoré dennodenne narážam, to zase nebola úplná strata času. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Nenápadný horor o trojici výletníkov, ktorí sa z pobrežia pokúsia zachrániť mladú ženu, netušiac pritom, že ide o tzv. Sirénu, čo sa im následne stane osudným. Možno aj preto, že hororová téma Sirény vo filmoch ešte nie je moc vyčerpaná, sa mi toto jej spracovanie dosť páčilo. Je tu síce málo hercov, ale sú schopne vybratí (obzvlášť ženská časť osadenstva), od začiatku do konca sa to odohráva v krásnom prostredí, s príjemnými letnými zábermi a celkovo vydareným audiovizuálom. Aj keď film nie je príliš strašidelný či krvavý, mne sa páčila hlavne jeho neistá, priam až hypnotická atmosféra, ktorá z pôvodnej, dovolenkovo vyznievajúcej zhustla až do takmer beznádejnej. Síce mi tu k väčšej spokojnosti chýbala ešte nejaká tá výraznejšia scéna, no i tak sa prikloním k vyššiemu hodnoteniu. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

OBSAH:Trojice přátel vyrazí na víkendový výlet. Jejich cílem je pobřeží, kde si chtějí odpočinout od města. Vše probíhá dle plánu. Vše se změní, když na ostrově uvidí mladou ženu.... Trojice vyrazí lodí na výlet. Podivná trojice. Žena, její přítel a její bývalý přítel. Kdo by v této sestavě vyrazil na výlet? Jedině snad nějaký bisexuál do trojky? Takže plují a plují a najednou uvidí na pevnině blikající zrcátko. vyrází tím směrem a najednou jim na loď skočí zakrvavený chlápek, který náhle umírá. Následně narazí na pomatenou ženu. Je to ale lidská bytost? Ne, je to Siréna. O Sirénách se píše: cituji: jsou bytosti antické mytologie kouzelné pěvkyně, které svým neodolatelným vábivým zpěvem lákají námořníky ke svému ostrovu, kde jejich loď ztroskotá na útesech. Tato Siréna je však jiná. Krutá a když zaječí, tak Vám prasknou bubínky.... Krásné barvy, zvuk, dobré herecké výkony, avšak než thriller mi to připadalo jako lesbické soft porno. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama