poster

Neviditelné rány války 1861-2010 (TV film)

 • USA

  Wartorn: 1861-2010

Dokumentární

USA, 2010, 65 min

(další profese)
 • Wiikii
  *****

  PTSD - post-traumatická stresová porucha. Mentální porucha/nemoc, která zasahuje nemalé procento vojáků, či i normálních lidí, kteří se dostanou do stresových situací/ traumatických událostí. .. Všichni lidé litují vojáků, kteří přišli o nohu či ruku, ale když se řekne, že voják který přijel z turnusu trpí PTSD, nikoho to nezajímá. Ale mělo by. Mentální poruchy jsou stejně vážné, někdy i mnohem vážnější jak fyzické zranění. Leč jak bylo i u konce tohoto dokumentu ukázáno, kdo to nezažije, tak to těžko může chápat. .... HODNOCENÍ: 95% (5*)(28.12.2015)

 • Beliel
  ****

  Krásně udělaný dokument, který popisuje trauma, které postihne vojáky, kteří jsou každý den tváří v tvář smrti a vidí věci, které obyčejný smrtelník nikdy neuvidí a nedokáže si představit jejich hrůzu. Krásně je tam také popsáno to, že psychická nemoc, tedy skrytá, je stejný prevít jako jakákoliv jiná závažná nemoc a nesmí být brána na lehkou váhu. Bohužel je stále brána v armádě jako slabošství a jakési "ulejvání", i když tomu samozřejmě tak není!(13.1.2018)

 • Tjaden
  ****

  Originální dokument, který mapuje často tragické osudy několika vojáků a jejich rodin. Ačkoli se domů vrátili vcelku, jejich duše utrpěly nezahojitelné šrámy. Zajímavostí je, že se na snímku coby výkoný producent podílel nedávno zesnulý herec James Gandolfini, známý především ze seriálového hitu The Sopranos. Několikrát se dokonce objeví přímo v záběru při pořizování rozhovorů.(27.12.2014)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Je možné, aby bol "obyčajný" človek, vojak, vystavený takým hrôzam, páchaným na nevinných ľuďoch, pričom by to na ňom nezanechalo žiadne následky? Výpovede vojakov, ktorí sa úprimne spovedajú so svojich pocitov, zážitkov, ktoré nadobudli pri rôznych vojenských operáciách, či spoveď matky, ktorej syn natoľko prepadal neukojiteľnej chuti ubližovať iným, až si radšej sám siahol na život. Z lekárskeho hľadiska je "Wartorn: 1861-2010" je jeden z najlepších dokumentov, zaoberajúcich sa syndrómom "bojovej únavy", ktorý sa prejavoval na vojakoch už počas II. svetovej vojny. V dnešnej dobe sa táto porucha nazýva "post-traumatická stresová porucha" (PTSD).(26.12.2015)

 • Ant
  ****

  Dojemný a děsivý dokument o následcích, které válka zanechá na vojácích, ať už bojují na kterékoliv straně. Jednotlivé příběhy rodin a vojáků mě opravdu chytly za srdce. Je strašné vidět, jak do války odejde silný mladý člověk a vrátí se prakticky úplná troska. Dokument, který snad mnohým otevře oči. "I've seen what humanity can do... I've seen humanity at its worst".(27.6.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace