Mládí bez naděje

Austrálie, 2010, 97 min

Ben C. Lucas

Chris Cobilis
  • LihO

Scenár plný nezmyslov, neprirodzené správanie postáv, nereálne prostredie... Dej sa točí okolo malej skupinky postáv, o ktorých takmer nič nevieme... Tvorcovia sa nám snažia o nich niečo povedať prostredníctvom hlúpych a nesúvisiacich flashback-ov, ktoré sú náhodne poukladané do filmu... Toto jednoducho nemohlo fungovať. Neviem čo bolo cieľom tohto filmu, no nepostrehol som žiadnu hlbšiu myšlienku ani morálne ponaučenie.(22.1.2012)

Vyhrocený film o tom, kam až může nezdravá společnost a její vlastní pravidla a hierarchie zajít, přičemž všichni patří k "dobré" společnosti, jejíž členové bydlí v luxusních domech a chodí na prestižní soukromé školy. Určitě ne první ani poslední film na toto téma, přitom ale zajímavý, za což vděčí zejména formě vyprávění a odvaze jít až do tragických důsledků. Celkově tři a půl hvězdičky.(17.1.2012)

Asi mám slabost pro nezávislé filmy, co nejsou úplně špatné, ale přestože vlivy a používání technologií a sociálních sítí ve světě teenagerů jsou dnes poměrně provařeným tématem, postavy byly možná trochu moc vyhrocené a prostředí tak trochu cizí, Wasted on the Young se mi moc líbilo. Na vině bude nejspíš imaginativní způsob vyprávění kombinující flashbacky, flashforwardy a představy bez snižování srozumitelnosti děje. A sterilně působící interiéry, krásně doplňující citovou prázdnotu postav.(14.8.2011)

• Marqta

Hodně povedená kamera, slušná hudba a fotogenické prostředí, škoda že to tvůrci nebyli schopní využít. Tím to tak končí, protože o smysluplném ději se dle mě nedá hovořit, postavy působí hooodně umělohmotně, stejně jako celý snímek. Tvůrci měli rozhodně hodně vysoké ambice a možná i snahu o vytvoření drsného dramatu ze zbohatlického prostředí střední školy. Na mě to ale celé působilo jen jako jedna prázdná velká bublina v líbivém obalu. Je mi líto, že nemůžu jít s hodnocením výš, protože kamera byla vážně dobrá, ale prostě netuším, za co by byla ta druhá hvězdička.(25.7.2013)

Hm, mne sa to páčilo veľmi, pretože film, ktorý vo Vás dokáže zanechať pocit, ak je to hocijaký pocit, dobrý, či zlý, tak taký film proste musí byť skvelý. Kameramani sa pohrali zo scénou a vťahovali nás zábermi priamo do pocitov postáv. Necítili ste to? Ja teda áno. Ešte stále mám zimomriavky z prelínačiek hudby s tichom a silnými zábermi. A krásni ľudia sú tam len ako bonus.(1.6.2012)

• - Soundtrack k filmu nahrala austrálska kapela The Transients. (Fanita)