Ztracená generace

Generation Um...

USA, 2012, 96 min

• KeanuTheBest

No....podivné to je, to je pravda...nevím, proč se k tomu Keanu snižuje..Asi jak napsal Korbitch22, Keanu je nejspíš zvláštní člověk. Těšila jsem se, že se děj bude někam rozvíjet, ale skončilo to u zpovědi dvou hild, které nejsou absolutně ničím zajímavé....Sledované jen kvůli Keanuovi. Amerika v tomto snímku vypadá prachbídně....aspoň po shlédnutí už člověk tolik netouží se tam podívat.(19.3.2013)

• Sao Saoi

Pridávam sa ku komentáru, ktorý zanechal PatryCzech... Podivné o podivínoch... Pocit, ktorý ten film zanechal, vo mne vyvoláva otázku, čo to vlastne bolo a čo to vlastne malo byť. Deň života v rušnom New Yorku si predstavujem trochu inak. Už len kvôli slovu RUŠNÝ. Aka "Domáce video" v podaní troch hercov, no od filmu som očakával ďaleko viac... Celkové skóre 10%, lebo vlastne ani som nenašiel dôvod existencie tohto filmu :((21.2.2013)

Dvě věci se tomu musí nechat, rozhodně to není typický kýč a má to docela nepředvídatelnou pointu.Experimentální haluz, která dokazuje jaký je Keanu prostě divný a složitý člověk, na jednu stránku Neo v mega blockbusteru za miliardu, na druhou stránku nemluvný John v naprosto jasně předem odepsaném, složitém a absolutně divácky nevděčném "artovém" zpovídání lidí na těsném okraji společnosti dnešního šedivého New Yorku.Ze začátku jsem to Mannovi docela žral a pevně sem věřil, že jak se film pomalu rozvíjí a sleduje Johna, má našlápnuto na zajímavý a nedoceněný artový kus, bohužel od chvíle kdy John začne na kameru zpovídat ty dvě nesnesitelný čubky de to všechno doslova do prdele, "děj" se zastaví na jednom místě a vy jste nuceni sledovat kecy dvou slepic úplně o hovně a přitom to mělo takový potenciál, když totiž John sledoval New York kolem sebe, v jeho opravdové podobě, surealistické, šedé, z pohledu obyčejných lidí, mělo to co říct a Amerika najednou nevypadala tak růžově, jak nám jí Hollywood s chutí cpe dennodenně do palice.Bohužel režisér se rozhodl ztočit po půl hodině příběh trochu jinam a kdyby tomu nenasadil tak dobrou pointu, šlo by to hajzlu úplně, přitom stačilo být v režii trochu svižnější a mohlo to být vážně dobré.Takhle je to opravdu na hodně slabé 3* a bez Reevese by to samozřejmě bylo nesledovatelné.Vážim si ho, že si občas prostě zahraje za pár piv v halucinacích svých kamarádů z nižší společnosti kteří mu prodávali drogy když mu zemřela rodina, na druhou stránku by se ale nemusel vyhýbat přeci jen ambicióznějším projektům.Mimo jiné kdyby někteří kreténi (ahoj FFilipCZ) dokoukávali filmy dokonce, nemuseli by zvracet v komentářích sračky a měli by si strčit svoje odpady do prdele, když film neviděli do konce.50%.(17.3.2013)

• Arsenal83

Tento film nemá hluché miesta, on je hluchým miestom sám o sebe. Čomu sa to Reeves spreneveril? Absencia dialógov je znateľná už z toho, že len na začiatku tam kukáte na neho asi 5 minút ako žerie sendvič. Nič okolo sa nedeje, ten chlap proste len žerie. Dve ujačané nechutné pizdy sú vrcholom vulgárnosti a nezmyselnosti tohto výtvoru.(19.1.2017)

• DonBraso

Svým způsobem se Mark Mann snaží jít na to trochu jinak,ale přijde mi to prapodivný za jakým účelem.Začátek se mi i líbil,vůbec mi nevadila ta osobitost snímku jak bude plynout.Bohužel v moment,kdy si John veme kameru do ruky to je totální průser.Film jsem si pustil kvůli Adelaide Clemens,který fandim a tady docela si zahrála,ikdyž místama to bylo taky krečovité,ale ono celkově film vyšumí tak do prázdna a hlavně začne nudit,což jsem usnul v půlce filmu.Rád si poslechnu keci o všem,podívám se na jiný film,ale když mě má co nabídnout.Tady jsem toho postrádal moc a ten střih snímku je taky jak kdyby se to učili v Movie Makeru a nevěděli,že střih diváka nemá rušit pětisekundovýma záběrama do pryč,to vážně není originální a celý film se tím snaží hrozně být.50%(4.6.2013)