Ztracená generace

Generation Um...

USA, 2012, 96 min

• Arsenal83

Tento film nemá hluché miesta, on je hluchým miestom sám o sebe. Čomu sa to Reeves spreneveril? Absencia dialógov je znateľná už z toho, že len na začiatku tam kukáte na neho asi 5 minút ako žerie sendvič. Nič okolo sa nedeje, ten chlap proste len žerie. Dve ujačané nechutné pizdy sú vrcholom vulgárnosti a nezmyselnosti tohto výtvoru.(19.1.2017)

• FFilipCZ

Zprvu jsem se divil, jak tento film může mít tak slabé hodnocení. Keanu Reeves v hlavní roli, dvě krásné společnice, sex, bary. To všechno mě lákalo a sliboval jsem si od toho zajímavou podívanou. Ale dostalo se mi nesmyslného děje, pitomé kamery (někdy nezabírala hlavu, někdy nohy, půlka záběru pryč, rozklepaná, nekvalitní). Možná si to odpad nezaslouží, ale už jen kvůli tomu zklamání a kvůli tomu, že jsem film nedokoukal ani do půlky (a to se nestává často), prostě ten odpad dát musím.(6.3.2013)

• mark9th

Som trosku sklamany z Reevesa. Nie pre to ako to zahral, ale ze sa na to vobec dal. Ono ani s dramou to nema vela spolocne az na ten koniec, avsak ani tu paradoxne pointa nebola uplne dotiahnuta, rovnako ako pocas celeho filmu nebolo nic vysvetlene. A, ze sa to sem-tam zahra na kusok umenia, pri tom mnozstve chybajucich ''informacii'' je az smutne smiesne. Bohuzial je to mimo moj vkus.(18.3.2013)

• Sao Saoi

Pridávam sa ku komentáru, ktorý zanechal PatryCzech... Podivné o podivínoch... Pocit, ktorý ten film zanechal, vo mne vyvoláva otázku, čo to vlastne bolo a čo to vlastne malo byť. Deň života v rušnom New Yorku si predstavujem trochu inak. Už len kvôli slovu RUŠNÝ. Aka "Domáce video" v podaní troch hercov, no od filmu som očakával ďaleko viac... Celkové skóre 10%, lebo vlastne ani som nenašiel dôvod existencie tohto filmu :((21.2.2013)

Generace Um… je film troufl bych si říct ‘‘artovní‘‘ kde ho provází celou dobu jedno slovo…zvláštní.Ať jde o třesoucí se kameru,zdlouhavé záběry na nic nebo dialogy u kterých ve velké části nevíte o co jde (ne že bych je nechápal ale po jejich konci jsem si řekl hmm a proč o tom mluví?).V hlavní roli Reeves (John) který si rozhodně ostudu neudělá a role podivína mu sedla ale jak ho do filmu dostal je mi neznámo.Slečny jsou pěkné a jejich herecký výkon nevykoj k filmu celkem sedí.Příběh podivína Johna který toho moc nenamluví a bezduše proplouvá svým životem ve kterém mu dělají společnost dvě narušené kamarádky,kočka a spolubydlící co tvrdí že je jeho bratranec rozhodně není pro každého.I když zatím všechno napovídá v neprospěch filmu tak jsme se po čase do něho svým způsobem vžil a užíval jsem si ty dialogy,podivné chování a Johnovu vášeň pro natáčení kamerou kterou ukradl(což je jedna z nejlepších scén).Jak už jsem psal tento zvláštní film není pro každého a pochopím když někdo řekne že tento film je ‘‘ kravina ve které se nic neděje a nedává smysl‘‘ ale mě se líbil a kupodivu dost.Mám pocit že se autor snažil udělat film originálním způsobem (takovou mám představu,takto to vidím,takto to bude .) bohužel sním obecenstvo jeho vizi nesdílí a výsledkem je Generace um po jejímž shlédnutí budete kroutit hlavou a opakovat frázi WTF.I tak se ne něj po pár týdnech rád podívám znovu a budu se divit jak to že se mi to líbí 4*(70%)(3.4.2013)