Drahoušek k zakousnutí

Darling Companion

Drahý priateľ

USA, 2012, 103 min

Náhodou je to hodně příjemnej film, ve kterým o toho psa nakonec ani tak moc nejde, byť se paradoxně děj točí převážně kolem jeho hledání. Prostě: když se něco nepříjemnýho seběhne, tak se blízký lidi semknou (někdy né úplně dobrovolně) -, zdánlivě je to banální, ale přitom zásadní. A ještě k tomu to herecký obsazení a výborná zápletka s "věštkyní" a ty milý dialogy. A Diane.(2.9.2012)

Darling Companion není filmem pro každého, protože se jedná o velmi pomalé, vláčné a místy dosti odlehčené rodinné drama. Jelikož jsem pejskař, těšil jsem se na režisérský počin Lawrence Kasdana docela dlouho, leč faktem zůstává, že tentokrát o pejska nejde. Čtyřnohý sympaťák je pouze symbolem, nebo spíše nástrojem změny, která nutně musí v dlouholetém vztahu Diane Keaton a Kevina Kleina přijít. Zábavná a kvalitně zpracovaná věc se suprovým obsazením. Richard Jenkins opětovně dokazuje, že je mistrem ve svém oboru. 8/10!(8.11.2012)

Popravdě si s hodnocením nevím rady. Lze to brát jako kapitální nudu: Keaton najde zraněného psa, ujme se ho, zamiluje si ho, nakonec to akceptuje i manžel Kline, kterému se následně při venčení v letním sídle v horách zaběhne. Jeho hledání je náplní celého, čistě konverzačního filmu, plus občasné pohlednicové záběry na krásnou krajinu (kdy si nejste jisti, zda je to plakát nebo realita). Dialogy a děj se vlečou bez jakékoliv akce a nedočkáte se sebemenšího rozčeření této nezvykle poklidné podívané... Tolik cynický komentář. Pravdou ovšem je, že o hledání ani psa nejde, je to jen prostředek ke sblížení tří ústředních párů (jako vždy skvělý Jenkins!), sympaticky obyčejných, lidských charakterů. Katarze, očistec, sblížení... V tomhle smyslu je to skoro příjemný, něžný filmeček a absence většiny atributů, dělajících dobrý film dobrým filmem lze snadno oželet. I v téhle rovině je to ale max. na tři hvězdy, ač bych rád dal víc. Kline je už povážlivě starý pán, Keaton čiperná babča (jen nemám rád neustálou snahu vypadat díky maskérům, že jí je o dvacet méně), jasnou malou hvězdou je ovšem Jenkins, bez nějž by mě to bavilo ještě mnohem méně...(30.8.2012)

Dobre obsadená nedeľná pohodovka. Možno trochu príliš neškodná, ale miestami príjmne nenásilne vtipná. Diane Keaton moc nemusím, ale na toto sa pozeralo dobre a nenudilo to...(7.1.2017)

• SexyAjinka

Krásný pes v hlavní roli je na plátně příliš krátkou dobu na to, aby to vykompenzovalo všechno to ostatní. Diane Keaton mi až to teď nevadila.. Po tomhle filmu si ji dám znova leda tak v němým filmu! Má tak nepříjemný hlas a ten její projev tomu vůbec nepomáhá. Celá ta zápletka, kdy ona najde opuštěného psa, vezme ho k sobě, zamiluje si ho tak, že je to její život, a pak když se ztratí, tak má chuť na to lepit několikaletý rozbitý vztah a manželem, mi přijde nanejvýš uhozená. Nelíbilo se mi to kvůli tomu principu, jaký zvolili.(27.2.2013)

• - Film byl vybrán jako úvodní na Filmové noci v Santa Barbaře v roce 2012. (kellne)

• - Zatoulaného psa jménem Freeway si zahráli 2 psi. (kellne)