Vražedná místa: Pacientčiny oči

(TV film)
  • Velká Británie Murder Rooms: The Patient's Eyes

Od okamžiku, kdy se student medicíny Arthur Doyle poprvé setkal s profesorem Bellem, již uplynulo hodně vody. Ze studenta je teď lékař s vlastní praxí a vlastními starostmi, nicméně plamínek zvídavosti a zájmu o záhady všeho druhu, jejž v něm doktor Bell kdysi zažehl, neuhasl. Ba právě naopak. Proto také nevezme na lehkou váhu sdělení jedné své pacientky, že ji pronásleduje jakýsi tajemný přízrak, ale začne se o tento případ blíže zajímat. Ostatně dalším důvodem může být i to, že ona pacientka je mimořádně půvabná mladá dáma, jejímuž kouzlu a šarmu není tak těžké podlehnout... (oficiální text distributora)

filmmovier

Druhý díl Vražedných míst je skutečně o něco lepší než v porovnaní poněkud nudný úvodní díl, ovšem pořád to není na plný počet, což zase ovšem samozřejmě vůbec nevadí. Tentokrát byl příklad skutečně vpravdě holmesovský, atmosféra byla parádní, téměř hororová, což je skutečně moc fajn. Obsazení a dabing stále na vysoké úrovni, réalie a prostředí na jedničku, vymakaná doba, prostě nic nového, ale zároveň ani nic neokoukaného - prostě výborná anglická dobová detektivka. Líbí se mi, jak je to čím dál víc ve stylu Holmese a že případy jsou pořád lepší a lepší. Svým spůsobem originální a jedinečná detektivka, která mi dělá čím dál větší radost. Za druhý, hororový, atmosférický díl dávám 85%. Od třetího dílu si slibuji ještě víc, tak doufám, že to konečně bude za plný počet. Tuhle detektivní sérii opravdu doporučuji, jedna z nejlepších. Tato epizoda je ještě obohacena o milostný motiv, Zbožňuju ty anglický domy!!! Parádní scénář o zpočátku tajemném přízraku. ()

ReneeS

Pokud si, stejně jako já, myslíte, že když máte nakoukaného/naposlouchaného Sherlocka v mnoha verzích, tak vám je už po chvíli jasné na jaký příběh se to vlastně díváte. Mýlíte se. Je to i není Sherlock Holmes a je to i není příběh osamnělé cyklistky. Ian Richardson a Charles Edwards v Sherlockovsky laděné sérii? Já nevím jak vám, ale když já si o tom přečetla, tlak mi vyletěl raketově vysoko. Očekávání proto bylo velké a nejsem zklamaná. Vstup profesora Bella na scénu bylo přesně to, co jsem doufala, že uvidím. První polovina se zdá být příliš podobná Osamnělé cyklistce, ale nenechte se zmýlit a hlavně, nenechte se odradit. Výborná atmosféra, výborný počin. ()

burina

WOW, ešte o triedu lepšie než pilot, dokonca si dovolím tvrdiť, že sa vyrovná tým najlepším sherlockovským prípadom, s krásne hororovou atmosférou a výborným rozuzlením! ()