Night in the Woods, A

všechny plakáty

Brody (Scoot McNairy), jeho dievča Kerry (Anna Skellern) a ich spoločný priateľ Leo (Andrew Hawley) sa vydávajú kempovať do lesa na anglický vidiek. Cieľom ich cesty je Wistmanov les v Dartmoore, neslávne preslávený vďaka desivým udalostiam a čarodejniciam, ktoré tu vraj v minulosti pôsobili. Počas osudnej noci na svetlo sveta vyplávajú temné tajomstvá, súvisiace so žiarlivosťou, sexuálnym napätím a napätými vzájomnými vzťahmi. Toto všetko premení pokojné táborenie na celonočnú hrôzu, počas ktorej sa všetkých troch postáv zmocní kolektívna paranoja. Čoskoro vysvitne, že medzi starými tajuplnými stromami pôsobí omnoho temnejšia sila, než iba vzájomná nevraživosť. Kto alebo čo trojicu prenasleduje? Podarí sa im prežiť noc v hrôzostrašnom lese? Všetko, čo sa stane, je zaznamenané na kazetu. (Incantator)

Bloody13

Hororový pseudodokument pro tři lidi, dvě kamery a jeden les. Že je vám to nějaký povědomý? No ještě aby ne, inspirace je tu víc než zřejmá. Oproti B.W.P. však selhává tenhle film na poli autentičnosti a syrové atmosféry, a i když se celá druhá půlka odehrává za úplné tmy, můj zájem postupně opadal. Navíc, hrstku kamenů a větviček vystřídala trojice oprátek pro zdejší milostný trojůhelník, ale konec to má podobně zmrvený... takže žádný. ()

tXtX

Slabota. A aj keď sa druhá polovica filmu odohrávala v tme, strašidelné to nebolo ani zďaleka. Niektoré scény dokonca nedávali absolútne zmysel. K postavám sa nedal vytvoriť žiaden vzťah a to ich neustále hádanie bolo únavne. Zopár nočných "aktivít" malo atmosféru (šibenica) a triaška so stanom celkom potešila. Popravde to ale bola jediná scéna ktorá mi po dopozeraní utkvela v pamäti a pri ktorej ma myklo. Záver nič extra.. ani neviem či som to správne pochopil.. a je mi to jedno, slabé 2*. ()

kaylin

Pokud jste nadšenci do found footage a sjíždíte všechno, co v téhle oblasti vznikne, nijak se nežinýrujte a klidně si snímek „A Night in the Woods“. Asi vás to bude bavit. Pokud si ale myslíte, že found footage je dávno mrtvé, tak nemá smysl, abyste se na film dívali, protože to bude pro vás jen další důvod myslet si, že žánru opravdu zemřel už docela dávno. Nic zajímavého zde není. ()

Dellamorte

V podstate konzumovateľné, aj napriek Parkinsonovej účasti na poste " kameramana " Nič nevídané, len som sa prichytila pri tom, že ma v istých momentoch ovial záujem. Za reprízu to ale nestojí, a aj v tejto kaši , v ktorej sa hlbšie a hlbšie utápa táto odroda filmárčiny so snahou osloviť niečim novým , pôsobí to ako celok mierne ...inak. Mizéria ale ostáva , ruka v ruke s únavou.Neviem si spomenúť na všetky tie " F kamerovky F " ale toto sa Mi zdá ku B.W. najbližšie. Asi už nabieha divácka deformácia. Pre začiatočníkov celkom slušná vec ,ale žánrom odskúšaný a posadnutý jedinec Mi bude musieť hodnotenie odpustiť tak, či tak ! ()

Campbell

Jop je tu další ze sraček ve stylu Found footage. Za poslední dny jsem viděl neuvěřitelně mnoho sraček a tohle patří asi mezi největší. Jak je jinak možné že mi bylo špatně už jen z koukání na to. Celou dobu koukáme na partu debilů co chodí po nějakým zapadákově a tohle byl první kámen úrazu, tenhle film má děsně divnou atmosféru a herci se promenádujou sem a tam a hlavně se furt hádaj. Na posledních 5 minut se začne něco dít ale i tak to nestojí za to. Skoro odpad. ()