Outsider (studentský film)

Krátkometrážní / Drama

Česko, 2011

Jakub Obluk

Velmi účinně zpracováno, včetně výborné hudby, ale celkový dojem výrazně kazí nesnaživé (ne)herectví téměř všech zúčastněných. Když snímek srovnám s jiným krátkým českým filmem "Deset", taktéž se zabývajícím šikanou, tak ač se v podstatě jedná o zhruba stejnou kvalitu, jak ve zpracování, tak i herectví, Deset u mě vítězí. Kromě toho, mám neodbouratelné následky v tom, že ať už uvidím jakýkoli snímek zpracovávající problematiku šikany, vždy se mi v mysli vynoří nezapomenutelná estonská Klass a začnu s ní podvědomě srovnávat:)(19.10.2011)

Škoda toho postsynchronu, značně kazí jinak poměrně silný zážitek. Výborná hudba.(7.1.2012)

• Amputace

Té hudby je pro takový film škoda.(8.1.2012)

Scénář a režie je zvládnuta skvěle na to, že rozpočet byl minimální a všichni pracovali jen z vlastního zapálení. Rozhodně musim vyzdvihnout hudbu od Jakuba Weinera, která dodává snímku opravdovou hloubku. A herecké výkony s ohlédnutím na to, že téměř nikdo z nich neměl s hraním žádné zkušenosti jsou podařené. Těchto jedenáct minut (délka stopáže snímku) vašeho života se rozhodně nedají počítat za promarněné. 80%.(27.4.2011)

Skvělý hudební doprovod nás vnáší do děje. Škoda jen, že celý film byl hodně amatérsky pojatý..Ale jako studijní materiál pro děti a mládež určitě výborný...Jen ten konec by chtěl ještě rozvinout příp. doladit.(13.5.2012)

• - Tony Košař je členem Troublegangu českoamerické skupiny, kterou vede rapper Marpo (kslaww)