Včera, dnes a zítra (amatérský film)

Komedie

Česko, 2008, 81 min

Jiří Bláha

Krásný snímek. Lidový počin vesnických vztahů. Naprosto lidové, skvělé a plné reality. Není tam jeden jediný herec, ale zahrané je to parádně. Tenhle "film" snad nemůže mít nikdo nerad. Zřejmě neoslní, jelikož snímek samotný nemá vůbec žádné ambice, nicméně proč se nepodívat na to, jak to skutečně funguje? Pro nás, velkoměšťáky, je to pohled k nezaplacení a nepochybuji o tom, že se u toho ještě mnohokrát zasmějeme. Tedy .... až na tu pointu, pánové, až na tu pointu....(4.11.2012)

• Víteček

Zábavné? Kde? Tam není jediný moment, kde bych se třeba jen pousmál. Herecké výkony jsou povětšinou otřesné, což se dá u amatérského filmu pochopit, ale přesto si podle mého mohli to neskutečné přehrávání odpustit. Najde se ovšem i pár vyjímek, z jejichž výkonu nebolí oči. O to víc však možná ty ostatní záporně vynikají. A postsynchron v tomhle filmu je celkově hodně špatný a v některých částech uširvoucí. A proč dávám jendu hvězdičku? Protože film neúmyslně ukazuje skutečnou kvalitu novějších filmů Zdeňka Trošky a podobných, protože se vlastně tenhle amatérský počin s pravděpodobně minimálním rozpočet od nich liší jen nepatrně.(25.9.2014)

Přijde mi, že je to natočené kvalitněj, jak Poslední výkřik. Není to žádný zázrak, ale ti lidi to točili pro sebe a pro zábavu a né aby na tom vydělali. Občas tam byly i scény, u kterých se člověk zasměje. Být to film určený pro distribuci, je to odpad, ale protože není a o nic se nesnaží, dávám 100%(17.3.2013)

• iwee23

Hodně špatnej film. Ale zároveň oceňuji to, že se jedná o počin skupiny amatérů, pár fórků mě docela pobavilo. Celý film má i jakýsi příběh, což třeba u Troškových Babovřesek a Kameňáků chybí. A přitom je jasné, že autoři tohoto snímku disponovali výrazně nižším rozpočtem než samozvaný král české lidové zábavy...to je dost smutné, ale cosi to vypovídá o české kinematografii a jejích divácích.(23.11.2013)

• arcticsky

Je opravdu divné a skoro nepřípadné hodnotit amatérský pokus Žiheláků, kde vystupuje docela talentovaná dvojka, která se chová jako páreček Tříska - Růžičková ze Slunce, seno....ale proč to proboha občas drží pohromadě víc než některé profi pokusy z našich i cizích úžasných komerčních TV? Možná, že je to jen můj dojem pod vlivem 1, 5 litru vínečka...:-) ....no neva - zkuste vyhledat na Youtube.....(15.10.2011)

• - První klapka padla 1. července 2008 a poslední pak 21. září 2008. (spawes)

• - Scénář filmu čítající 12 295 slov byl psán od 2. října 2007 do 10. června 2008. (spawes)

• - Bylo natočeno přes 10 hodin materiálu. (spawes)