Konec Roberta Mitchuma

Koniec Roberta Mitchuma

Robert Mitchum Is Dead

Drama / Road movie

Francie / Norsko / Belgie / Polsko, 2010, 91 min

Norska roadmovie, ktora sa az prilis ynspiruje Jimom Jarmuschom : 50 %(12.11.2016)

Zaujímavo postavený príbeh, zaujímavý scenár, režiséri zaujímavo svoju réžiu. Je to film, ktorý má značnú umeleckú úroveň, kamera je samostatná kapitola (pokúšal som sa vyhľadať, kto bol okom filmu, bohužial nedoznal som sa tomu). Ťažké na sústredenie, psychologické pohnútky hlavného predstaviteľa, zaujímavo vybrané scenérie a účelne napísané dialógy. Každá jedna scéna je svojím vlastným príbehom, ktorý tvorí jeden veľký kompaktný celok. 5 hviezd by si nezaslúžil, keďže je viacero lepších filmov, ktorú sú s podobnou tématikou a sú lepšie spracované. Za originalitu. Pre labužníkov filmov. Divné, že sa to neobjavilo na festivale Cannes 2010. /80 %/(12.11.2016)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 14.10.2015, v pôvodnom znení s titulkami (RTVS 2015) = RUDOLF LESŇÁK --- dramaturgia: Monika Mikušová, Andrej Válek (15.10.2015)(15.10.2015)

• killerbean

Tak toto mi vôbec nesadlo. Boli tu síce náznaky zaujímavých scén a vtipných momentov, ale ako celok to vôbec nefungovalo. Hlavný hrdina ma vyslovene iritoval a výraznejšie ma zaujala až záverečná scéna. 40% Creme de la creme II. 2015 - Film Kino Europe(18.3.2015)

• brasek

Divný snímok... road movie, ktorá je vlastne iba psychopatický pátos hlavných postáv na rôznych miestach Európy. Cosme Castro absolútne nesympatický a jeho postava absolútne nemožná.(12.11.2016)