poster

O chloupek

 • Česko

  Wallace a Gromit: O chloupek

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit: A Close Shave

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1995, 30 min

Režie:

Nick Park

Scénář:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Producenti:

Carla Shelley
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (120)

 • Ripley
  ****

  Mám rád animované filmy.Mám rád filmy točené technikou stop-motion.Mám rád "plastelínové" filmy a filmy s postavami Wallace a Gromit,jen nechápu to obrovské nadšení u ostatních zde a přehnaně kladné hodnocení.Zase až taková bomba především co se týče děje to není.A navíc netuším,proč Nick Park vymodeloval pro Wallace placatou hlavu.Co se týče dabingu,tak tvůrčí skupina Petra Zvoníčka taky zklamala,protože nadabovat Wallace Oldřichem Vlachem bylo nešťastné rozhodnutí.(26.5.2011)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Krátký animovaný film(24.2.2004)

 • Galadriel
  *****

  Naprosto dokonalý filmík a to po všech stránkách. Zbožňuju plastelínovou animaci, když je dobře provedená, což tady opravdu je. Vrcholná scéna s ovcemi na motorce nemá chybu. Od tohoto filmu je moje sestra občas Pižla :-)(23.2.2003)

 • Gemini
  *****

  Tak tyhle ovce jsou vyloženě k posmání, jak si je Park vymýšlí? A ta jejich eskapáda na motorce....mělo by se sice říct, že o ovcích to vážně není, ale když ono to nejde:)(18.4.2003)

 • Matty
  ****

  Nick Park tentokrát vzdává dosti bizarním způsobem hold Hitchcockovým thrillerům. Ve hře je nebezpečný čokl (ne však 100%ní čokl), továrna na psí žrádlo a spousta, spousta bečící vlny (totiž ovcí). Na Parkových filmech obdivuji hlavně jejich dospělost maskovanou pod nánosy plastelíny. Většina filmu tak zůstává vážná i vtipná zároveň. Neustále překvapuje inovatními nápady i dějovými kličkami a vše vrcholí strhující akční sekvencí. Rozhodně nemáte šanci se nudit. Ale tím úplně nejmimořádnějším faktorem chloupku i všech ostatních Parkových počinů je láska, s jakou byly vytvořeny. Park Nezanevřel na děsivé piplání se s plastelínovými paňáci ve prospěch sterilní 3D animace a o to jsou jeho filmy poctivější. 85% Zajímavé komentáře: Pohrobek, zputnik, tron(1.1.2006)

 • Pohrobek
  *****

  Jednou jsme už byli naprosto frustrováni naší ujetou učitelkou angličtiny a prohlásili jsme, že jedinou činností, kterou jsme schopni provozovat je koukání na video. Moji nevzdělaní spolužáci začali houfně navrhovat, že přinesou hovadiny typu Shreka, ale britofilní učitelka nesvolila a naštěstí nám přinesla tento naprosto skvělý, akční snímek s nejlepší možnou plastelínovou animací, jakou jsem kdy viděl. Jiné Gromity jsem viděl i v češtině, ale musím přiznat, že jakýkoli dabing tady úroveň jenom sráží!(17.12.2004)

 • Viktooorka
  *****

  Nemůžu napsat nic jiného než: "Bééééé!"(7.4.2011)

 • tron
  *****

  Aardman s Nickom Parkom uvádzajú Wallace a Gromit in A Close Shave. Milé trampoty s vyklepanou ovečkou a drsným psiskom, ktorý sa jej nemieni vzdať. Vskutku podarené. Umývanie okien, puzzle, stádo, väzenie, Terminátor a jedna takmer životná láska.(24.6.2006)

 • Oskar
  *****

  Všimněte si, žeNick Park si vybírá jako modely pro svou plastelínu výhradně zvířata, která jsou už sama o sobě k zbláznění srandovní - slepice, tučňáka, v tomto případě ovce.(15.4.2003)

 • B!shop
  ****

  Tenhle kratas mi prisel tak jako nejvic filmove pojmutej, neni nouze o romantiku, akci ani napeti, to vse samozrejme pomoci plasteliny, zacatek je spravne strasidelnej a ovce predvadej skvely kousky. Ale na 5* to o chloupek nebude.(12.1.2009)

 • zputnik
  *****

  Nick Park je v první řadě PAN UMĚLEC/ANIMÁTOR. Vždyť to, co dokáže s plastelínovou animací, je nebývale kvalitní, povedené a především zábavné a vtipné. V jeho filmech nechybí romantika ani napětí - to vše však "vystavěno" tak, že výsledným efektem je divákův úsměv/smích/řehot (nehodící se škrtněte). Nick Park čerpá z velkého množství filmových žánrů a filmů (viz jeho "hitchcockovsky" vystavěné napětí, "romantické" nálady ve filmu atd.). Snímek O CHLOUPEK je natočen s obrovským důrazem na detail. Každá drobnost zde má své místo (viz tapety na stěnách, Gromitovy vynálezy, Wallacovy knihy atd.). Shrnuto a podtrženo: Snímky Nicka Parka - včetně snímku O CHLOUPEK - patří dle mého názoru k tomu nejlepšímu z plastelínové animace, co kdy na tomto "širém a zvláštním světě" vzniklo. Doporučuji vidět, slyšet a vychutnat si tento FILMOVÝ BONBÓNEK.(3.11.2003)

 • Skejpr
  *****

  Zábavné, vtipné, originální, lehce bizarní, atmosférické, akční.. na každý pád skvělá záležitost. Závěrečná honička s žebříkem nemá chybu....(21.6.2007)

 • xxmartinxx
  ****

  Ty ovce jsou rozhodně kouzelné, ale jinak tenhle díl rozhodně není z těch nejsilnějších.(25.3.2013)

 • Tuxedo
  *****

  Závěrečný díl trilogie je nejvelkolepější a dost možná i nejlepší.(26.11.2005)

 • maxi6
  *****

  Velice příjemný počin od anglického Švankmajera Parka Vás ve Chloupku nenechá chvíli v klidu. Zábavná a veselá akční půlhodinka dokazuje jeho mistrný cit pro "neživou věc", akčnost a detail. Od ostatních klasických animací, vyráběných po desítkách ve stylu Pocahontas, Lví král, Mauglí atd.., tato je mezi všemi opravdu jak Popelka.(20.6.2004)

 • genetique
  *****

  Toto je jednoducho bomba! Dokonalosť sama a musel by som vymenovať veľa superlatívov aby som mohol vyjadriť pocity. Krásne jednoduchý humor s jednoducho krásnou grafikou, nemám čo vyčítať. Na ovčiu synchronizáciu na sajdke nemám slov. Azda len to, že chcem vidieť viac Parka. Týchto pár dielov mi jednoducho nestačí! 90%.(16.5.2007)

 • Le_Chuck
  *****

  Moja prva Gromitovka a hneď takýto úlet. Huhu no som zvedavý na tie ostatné a teda naozaj sa teším a vrelo doporučujem. Peckaaa.(27.4.2005)

 • berg.12
  *****

  Pane režisére, s těma ovcema to byla trošku laciná podpásovka, ale vyšla dokonale. Naprosto odzbrojujících 30minut, u kterých navíc zjistíte, že nejde jen o ty vyjukané ovce, ale že je to parádně udělaný film, se vším všudy. A Grommit se u mě definitivně zařadil do TOP 5 nejsympatičtějších filmových postav. PS: Pižla i samotné ovce dostaly prostor v Aardmanovském večerníčku "Shaun the Sheep".(11.11.2005)

 • Cherish
  ****

  Popravdě příliš nechápu to vysoké hodnocení, tak skvělé mi to nepřišlo. Dala bych tři hvězdičky, ale za Pižlu dávám čtyři;)(27.6.2011)

 • kinej
  ****

  Super prča. Jenomže Nesprávné kalhoty jsou suveréně nejlepší. Tohle není geniální až zase tolik.(13.4.2005)

 • ajuska
  *****

  Skvělé animované dílko, které ani chvilku nenudí, má spád a srší originálními nápady. Především závěrečná scéna s ovcemi na motorce a Gromitem pálícím po robopsovi kaši nemá chybu.(20.1.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace