O chloupek

Velká Británie, 1995, 30 min

Nick Park

Julian Nott

Carla Shelley

Tohle je můj vůbec nejoblíbenější film s ústřední dvojkou Wallace & Gromit. Vzpomínám, jak mě kdysi dávno učarovali ovečky a robopes Preston na obrazovce České televize. I dnes po tolika letech se rád podívám a vidím, že film neztratil nic ze svého kouzla a kvality. PS: Objevuje se zde ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep.(18.5.2009)

Jediný animovaný film co jsem s Wallacem a Gromitem viděl a skvěle jsem se celou dobu bavil. Jestli je všechno s touto sympatickou dvojcí ve stejném duchu, pak bych měl shlédnou i další dobrodružství této bezva dvojky. V mnohém mi to připomíná Pata a Mata. I v tomto případě si animátor dal záležet na každém detailu.(10.4.2007)

Mám rád animované filmy.Mám rád filmy točené technikou stop-motion.Mám rád "plastelínové" filmy a filmy s postavami Wallace a Gromit,jen nechápu to obrovské nadšení u ostatních zde a přehnaně kladné hodnocení.Zase až taková bomba především co se týče děje to není.A navíc netuším,proč Nick Park vymodeloval pro Wallace placatou hlavu.Co se týče dabingu,tak tvůrčí skupina Petra Zvoníčka taky zklamala,protože nadabovat Wallace Oldřichem Vlachem bylo nešťastné rozhodnutí.(26.5.2011)

Nick Park je v první řadě PAN UMĚLEC/ANIMÁTOR. Vždyť to, co dokáže s plastelínovou animací, je nebývale kvalitní, povedené a především zábavné a vtipné. V jeho filmech nechybí romantika ani napětí - to vše však "vystavěno" tak, že výsledným efektem je divákův úsměv/smích/řehot (nehodící se škrtněte). Nick Park čerpá z velkého množství filmových žánrů a filmů (viz jeho "hitchcockovsky" vystavěné napětí, "romantické" nálady ve filmu atd.). Snímek O CHLOUPEK je natočen s obrovským důrazem na detail. Každá drobnost zde má své místo (viz tapety na stěnách, Gromitovy vynálezy, Wallacovy knihy atd.). Shrnuto a podtrženo: Snímky Nicka Parka - včetně snímku O CHLOUPEK - patří dle mého názoru k tomu nejlepšímu z plastelínové animace, co kdy na tomto "širém a zvláštním světě" vzniklo. Doporučuji vidět, slyšet a vychutnat si tento FILMOVÝ BONBÓNEK.(3.11.2003)

Třetí půlhodinový film ze studia Aardman o Wallaceovi a Gromitovi po ´A Grand Day out´ (1990) a ´The Wrong Trousers´ (1993). Tentokrát se k nim přidala i ovečka Shaun. Příběh má dvě roviny - detektivní a romantickou. Obě spojuje humor. I tentokrát Wallace pokazí, co může a situaci musí zachránit Gromit a Shaun.(10.8.2014)

• - Preston (jméno zlého psího neřáda) je rovněž název rodného města režiséra Nicka Parka. (Valsadora)

• - Poprvé se zde objevuje ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep. (melloun)