O chloupek

Nick Park

Nick Park

Julian Nott

Carla Shelley

Velice příjemný počin od anglického Švankmajera Parka Vás ve Chloupku nenechá chvíli v klidu. Zábavná a veselá akční půlhodinka dokazuje jeho mistrný cit pro "neživou věc", akčnost a detail. Od ostatních klasických animací, vyráběných po desítkách ve stylu Pocahontas, Lví král, Mauglí atd.., tato je mezi všemi opravdu jak Popelka.(20.6.2004)

Tak to mám asi posunutou hladinu humoru, protože tohle na mě nezapůsobilo. Nechápu tu nadhodnocenost a to, že tohle má být dle čsfd nejlepší krátkometrák. Děj je polonudný, jediné co mě upřímně rozesmálo, byla ovčí akrobacie na motorce. Jinak je to bída. K tomu všemu ta animace ?! je mi jasné, že je to záměr, ale v 95 se tvořili už lepší animované filmy. Plastelína mi přijde trochu starobylá. Jediná zajímavá postavička je Gromit. Pro mě osobně nic moc, 3*** a upřímně, jsou slabé.(18.4.2012)

Pane režisére, s těma ovcema to byla trošku laciná podpásovka, ale vyšla dokonale. Naprosto odzbrojujících 30minut, u kterých navíc zjistíte, že nejde jen o ty vyjukané ovce, ale že je to parádně udělaný film, se vším všudy. A Grommit se u mě definitivně zařadil do TOP 5 nejsympatičtějších filmových postav. PS: Pižla i samotné ovce dostaly prostor v Aardmanovském večerníčku "Shaun the Sheep".(11.11.2005)

Not EVEN Wenslydale? Whats wrong about Wenslydale? Tenhle, hláškama prošpikovanej příběh, skvělé dvojky W&G nás přivádí na stopu černočerné hospodářské kriminality! ALE POZOR i přesto že WINDOWS ARE OUR SPECIALITY příjdou tomu kluci na kloub... a všechno dobře dopadne... až na ten Wenslydale cheese:-)(18.3.2009)

"Nebojte se, děcka !!" ;) Tady strach není na místě.. Neskutečná hlína aneb několikanásobný plastelínový orgasmus cinefila.. Ani ne tak o chloupek, z temene Alfieho Hitchcocka, jako spíš o celej vagón, kterej Nick Parkuje daleko před většinou ostatní žánrové tvorby..(3.7.2016)

• - Poprvé se zde objevuje ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep. (melloun)

• - Preston (jméno zlého psího neřáda) je rovněž název rodného města režiséra Nicka Parka. (Valsadora)