O chloupek

Nick Park

Nick Park

Julian Nott

Carla Shelley

Tohle je můj vůbec nejoblíbenější film s ústřední dvojkou Wallace & Gromit. Vzpomínám, jak mě kdysi dávno učarovali ovečky a robopes Preston na obrazovce České televize. I dnes po tolika letech se rád podívám a vidím, že film neztratil nic ze svého kouzla a kvality. PS: Objevuje se zde ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep.(18.5.2009)

Jediný animovaný film co jsem s Wallacem a Gromitem viděl a skvěle jsem se celou dobu bavil. Jestli je všechno s touto sympatickou dvojcí ve stejném duchu, pak bych měl shlédnou i další dobrodružství této bezva dvojky. V mnohém mi to připomíná Pata a Mata. I v tomto případě si animátor dal záležet na každém detailu.(10.4.2007)

Tak to mám asi posunutou hladinu humoru, protože tohle na mě nezapůsobilo. Nechápu tu nadhodnocenost a to, že tohle má být dle čsfd nejlepší krátkometrák. Děj je polonudný, jediné co mě upřímně rozesmálo, byla ovčí akrobacie na motorce. Jinak je to bída. K tomu všemu ta animace ?! je mi jasné, že je to záměr, ale v 95 se tvořili už lepší animované filmy. Plastelína mi přijde trochu starobylá. Jediná zajímavá postavička je Gromit. Pro mě osobně nic moc, 3*** a upřímně, jsou slabé.(18.4.2012)

Nick Park je v první řadě PAN UMĚLEC/ANIMÁTOR. Vždyť to, co dokáže s plastelínovou animací, je nebývale kvalitní, povedené a především zábavné a vtipné. V jeho filmech nechybí romantika ani napětí - to vše však "vystavěno" tak, že výsledným efektem je divákův úsměv/smích/řehot (nehodící se škrtněte). Nick Park čerpá z velkého množství filmových žánrů a filmů (viz jeho "hitchcockovsky" vystavěné napětí, "romantické" nálady ve filmu atd.). Snímek O CHLOUPEK je natočen s obrovským důrazem na detail. Každá drobnost zde má své místo (viz tapety na stěnách, Gromitovy vynálezy, Wallacovy knihy atd.). Shrnuto a podtrženo: Snímky Nicka Parka - včetně snímku O CHLOUPEK - patří dle mého názoru k tomu nejlepšímu z plastelínové animace, co kdy na tomto "širém a zvláštním světě" vzniklo. Doporučuji vidět, slyšet a vychutnat si tento FILMOVÝ BONBÓNEK.(3.11.2003)

Na jedničku odvedená práce. Kdo by to býval byl řekl, že se dá s plastelínou udělat takové divy? Nick Park odvedl zatraceně dobrou práci, ostatně jako vždy. Zábavný a promyšlený příběh, při kterém jsem se párkrát opravdu dobře zasmál, skvělá animace, inteligentní dialogy. Milovníci W&G si rozhodně příjdou na své a ti, co by tuhle britskou dvojčku snad neznali, určitě nebudou zklamaní. Mimochodem, ovce je paradním doplněním již dost ulítlého dua. Naprosto zasloužený oskar.(25.8.2010)

• - Poprvé se zde objevuje ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep. (melloun)

• - Preston (jméno zlého psího neřáda) je rovněž název rodného města režiséra Nicka Parka. (Valsadora)