poster

O chloupek

 • Česko

  Wallace a Gromit: O chloupek

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit: A Close Shave

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1995, 30 min

Režie:

Nick Park

Scénář:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Producenti:

Carla Shelley
(další profese)
 • maxi6
  *****

  Velice příjemný počin od anglického Švankmajera Parka Vás ve Chloupku nenechá chvíli v klidu. Zábavná a veselá akční půlhodinka dokazuje jeho mistrný cit pro "neživou věc", akčnost a detail. Od ostatních klasických animací, vyráběných po desítkách ve stylu Pocahontas, Lví král, Mauglí atd.., tato je mezi všemi opravdu jak Popelka.(20.6.2004)

 • Marrty3
  ***

  Tak to mám asi posunutou hladinu humoru, protože tohle na mě nezapůsobilo. Nechápu tu nadhodnocenost a to, že tohle má být dle čsfd nejlepší krátkometrák. Děj je polonudný, jediné co mě upřímně rozesmálo, byla ovčí akrobacie na motorce. Jinak je to bída. K tomu všemu ta animace ?! je mi jasné, že je to záměr, ale v 95 se tvořili už lepší animované filmy. Plastelína mi přijde trochu starobylá. Jediná zajímavá postavička je Gromit. Pro mě osobně nic moc, 3*** a upřímně, jsou slabé.(18.4.2012)

 • berg.12
  *****

  Pane režisére, s těma ovcema to byla trošku laciná podpásovka, ale vyšla dokonale. Naprosto odzbrojujících 30minut, u kterých navíc zjistíte, že nejde jen o ty vyjukané ovce, ale že je to parádně udělaný film, se vším všudy. A Grommit se u mě definitivně zařadil do TOP 5 nejsympatičtějších filmových postav. PS: Pižla i samotné ovce dostaly prostor v Aardmanovském večerníčku "Shaun the Sheep".(11.11.2005)

 • Frenegonda
  *****

  Not EVEN Wenslydale? Whats wrong about Wenslydale? Tenhle, hláškama prošpikovanej příběh, skvělé dvojky W&G nás přivádí na stopu černočerné hospodářské kriminality! ALE POZOR i přesto že WINDOWS ARE OUR SPECIALITY příjdou tomu kluci na kloub... a všechno dobře dopadne... až na ten Wenslydale cheese:-)(18.3.2009)

 • Tommassi3
  *****

  "Nebojte se, děcka !!" ;) Tady strach není na místě.. Neskutečná hlína aneb několikanásobný plastelínový orgasmus cinefila.. Ani ne tak o chloupek, z temene Alfieho Hitchcocka, jako spíš o celej vagón, kterej Nick Parkuje daleko před většinou ostatní žánrové tvorby..(3.7.2016)

 • - Poprvé se zde objevuje ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep. (melloun)

 • - Preston (jméno zlého psího neřáda) je rovněž název rodného města režiséra Nicka Parka. (Valsadora)