O chloupek

Nick Park

Nick Park

Julian Nott

Carla Shelley

Na jedničku odvedená práce. Kdo by to býval byl řekl, že se dá s plastelínou udělat takové divy? Nick Park odvedl zatraceně dobrou práci, ostatně jako vždy. Zábavný a promyšlený příběh, při kterém jsem se párkrát opravdu dobře zasmál, skvělá animace, inteligentní dialogy. Milovníci W&G si rozhodně příjdou na své a ti, co by tuhle britskou dvojčku snad neznali, určitě nebudou zklamaní. Mimochodem, ovce je paradním doplněním již dost ulítlého dua. Naprosto zasloužený oskar.(25.8.2010)

Pane režisére, s těma ovcema to byla trošku laciná podpásovka, ale vyšla dokonale. Naprosto odzbrojujících 30minut, u kterých navíc zjistíte, že nejde jen o ty vyjukané ovce, ale že je to parádně udělaný film, se vším všudy. A Grommit se u mě definitivně zařadil do TOP 5 nejsympatičtějších filmových postav. PS: Pižla i samotné ovce dostaly prostor v Aardmanovském večerníčku "Shaun the Sheep".(11.11.2005)

Velice příjemný počin od anglického Švankmajera Parka Vás ve Chloupku nenechá chvíli v klidu. Zábavná a veselá akční půlhodinka dokazuje jeho mistrný cit pro "neživou věc", akčnost a detail. Od ostatních klasických animací, vyráběných po desítkách ve stylu Pocahontas, Lví král, Mauglí atd.., tato je mezi všemi opravdu jak Popelka.(20.6.2004)

Nick Park tentokrát vzdává dosti bizarním způsobem hold Hitchcockovým thrillerům. Ve hře je nebezpečný čokl (ne však 100%ní čokl), továrna na psí žrádlo a spousta, spousta bečící vlny (totiž ovcí). Na Parkových filmech obdivuji hlavně jejich dospělost maskovanou pod nánosy plastelíny. Většina filmu tak zůstává vážná i vtipná zároveň. Neustále překvapuje inovatními nápady i dějovými kličkami a vše vrcholí strhující akční sekvencí. Rozhodně nemáte šanci se nudit. Ale tím úplně nejmimořádnějším faktorem chloupku i všech ostatních Parkových počinů je láska, s jakou byly vytvořeny. Park Nezanevřel na děsivé piplání se s plastelínovými paňáci ve prospěch sterilní 3D animace a o to jsou jeho filmy poctivější. 85% Zajímavé komentáře: Pohrobek, zputnik, tron(1.1.2006)

Nejftipnější a nejgeniálnější film s Wallacem a Gromitem. V dětství jsem se na tomhle filmu v originálním znění učil angličtinu a doteď ho miluju. Genialita tohoto filmu spočívá v jemném anglickém humoru a výborném grafickém zpracování. Finální honička a grandiózní finále je jen třešničkou na dortu.... Jo a mimochodem, Přemek Podlaha by se měl od těchto kutilů učit!(20.6.2007)

• - Preston (jméno zlého psího neřáda) je rovněž název rodného města režiséra Nicka Parka. (Valsadora)

• - Poprvé se zde objevuje ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep. (melloun)