poster

Cesta na Měsíc

 • český

  Wallace a Gromit – Cesta na Měsíc

 • anglický

  Wallace & Gromit: A Grand Day Out

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1989, 23 min

Režie:

Nick Park

Scénář:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Hrají:

Peter Sallis
 • Mikeel
  ****

  První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem!(2.7.2011)

 • nunka
  **

  Určite slabší priemer v porovnaní s ostatnými sériami. Až na pár vtipných a vydarených scénok som sa neskonale nudila .. pokiaľ to však bol len Parkov debut, je to odpustiteľné... Ostatné príbehy majú stúpajúcu tendenciu na kvalite a sršia originálnejšími nápadmi ako mesiac je zo syru, sporákom na lyžiach a podobnými chobotinami:)(2.4.2006)

 • brit84
  **

  Mírně zmírňuji své hodnotitelské vášně, když zjišťuju, že to na natočili už v 89. I na pohádku mně totiž příběh příjde docela ujetej. Pat a Mat, tedy Wallace a Gromit postaví raketu v domácí dílně a odletí s ní na měsíc, protože jim dojde sejra na krekry. Na měsíci je obtěžuje chodící trouba, která je chce asi zlikvidovat. To jsem nepochopil... Ale nebojte se, troubě potom uletí! Uff.(19.8.2011)

 • messiah
  *****

  ...a tak vznikla legenda - Wallace & Gromit. Výborná plastelínová sci-fi, promakaná do detailů. Zejména pohyby tváře jsou super. Gromit očichávající "sýr" je k sežrání - ťuťák. A Sporáko-sběratelsko-automato-fízlo-robot nemá chybu, to jen díky němu se z příbhu stane nepínavý akční trhák, když začne loupat raketu otvírákem na konezrvy, načež probíhá dramatický start a opuštění měsíce se sýrovými pohořími. Prostě skvělý příběh s legendární animací mistra Parka...ač ne tak dotaženou jako následující příběhy.(31.3.2008)

 • chrustie
  **

  Tenhle díl byl vyloženě o ničem. Kde je ten anglický humor o kterém tady lidi píšou? Nebo spíš, kde je vůbec nějaký humor? Odpověď je nikde.. Pro dobré hodnocení mi nestačí pouze fakt, že je to Wallace a Gromit. Dvě hvězdy za němého a ksichty házejícího Gromita. Hodnocení 87% je více komediální, než 23 minut tohohle filmu.. Bohužel..(6.2.2010)

 • - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)

 • - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)

 • - Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace