Cesta na Měsíc

Nick Park

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Samotný příběh je ulítlý dostatečně, ale je nudný a gagy tady nejsou více méně žádné. Snad až na myši při startu rakety a mičudu na Měsíci. Jinak nezbývá než žasnout nad dokonalou plastelýnou, se kterou je Nick Park opravdu mistr a těšit se na to, že příští příběhy, ať už Wallace a Gromita či od Nicka Parka obecně, budou jen lepší a lepší. Cesta na Měsíc je jen takové upřímné a vřelé podání ruky při seznaméní. [únor 2006](2.2.2006)

Velice pěkná krátká plastelínová groteska. Oproti dalším filmům WaG zde není zdaleka tolik situační komiky (snad kromě startu rakety, ten je úžasný :-)), komický je spíše příběh jako celek. My toužíme po výletech na Měsíc (aspoň někteří pozemšťané), "obyvatel" Měsíce může naopak snít o zasněžených vrcholcích planety Země... Jak se mohou tato přání plnit? Na to už se podívejte sami... Zajímavé komentáře: Kulmon, novoten, Matty, Wormboy, Abdul, togaf, Galadriel.(19.2.2013)

Výborná podívaná! :) Začátek jako by připomínal ..a je to! Ovšem trochu šikovnější. Zcela mě uchvátily grimasy Gromita, které jsou naprosto pochopitelné. Přestože Gromitovi z úst nevyjde ani hláska, svými pohledy řekne víc než tisíc slov. Anglický humor, kterým je celé dílko prošpikováno, je výtečný! Vždyť přece "everybody knows the Moon's made of cheese"! :)(26.12.2005)

There's NO CHEESE Gromit. Not a bit in the house! Nedávno jsem byl v Londonu... na výletě protože Bank Holiday... jsou Bank Holiday, že. No což o to na tom není nic tak extra, ale koupil jsem si dvd W&G. Nick Park tam ukazoval jak to všechno vzniklo a jak vznikaj další příběhy. Nick to dělá s takovou láskou a citem UFF. Stačí si uvědomit, že za 1 den udělaj tak 8 vteřin dialogu...(18.3.2009)

První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem!(2.7.2011)

• - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)

• - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)

• - Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)