Cesta na Měsíc

Velká Británie, 1989, 23 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Upřímně, jen málo filmových postav mi je tak nesympatických jako Wallace, od vzhledu až po namluvení. Po hudební stránce to také úplně není můj šálek čaje (to druhé se později podařilo napravit, to první nikoli, ale Gromit vše zachraňuje). Až na pár scének to zkrátka ještě není ono a týká se to i samotné animace. Tady ty "Kalhoty" ještě nesedí tak, jak by měly a ostatní příběhy W&G jsou o notný "Chloupek" lepší a nápaditější.(11.11.2005)

První představení Wallace a Gromita má zásadní problém a to, že nemá prakticky žádný příběh.Samotná zápletka o tom jak dojde sýr a proto se postavý raketa aby se doletělo na měsíc, protože je přeci ze sýra je zajímavá do doby než přistanou. Není nejhorší ale, že bych si to užil tak jako další filmečky nebo celovečerák tak říc nemohu.(22.7.2011)

Výborná podívaná! :) Začátek jako by připomínal ..a je to! Ovšem trochu šikovnější. Zcela mě uchvátily grimasy Gromita, které jsou naprosto pochopitelné. Přestože Gromitovi z úst nevyjde ani hláska, svými pohledy řekne víc než tisíc slov. Anglický humor, kterým je celé dílko prošpikováno, je výtečný! Vždyť přece "everybody knows the Moon's made of cheese"! :)(26.12.2005)

Prvně jsem o tento snímek zavadil až dnes (6.4.2012), kdy jsem projížděl krátkometrážní filmy. Sice jsem už někdy v minulosti některý z dílů viděl, ale nevěnoval jsem mu tolik pozornosti, tak to nyní vynahrazuji a jak je vidět, opravdu to za to stojí. Nejzajímavější na tomto díle je, že jsem zrovna dnes k obědu měl sýr, tak vím, jaké to je, kdyby zrovna nebyl. Hudba skvělá, příběh originální, jen toho humoru mi tam krapet chybělo. Snad se ho v dalších dílech dočkám. 75% (viděno z nahrávky z TV).(24.4.2012)

První z delších kousků Wallace & Gromita z produkce studia Aardman Animations v Bristolu. Dalšími pak byly ´The Wrong Trousers´ (1993), ´A Close Shave´ (1995), ´The Curse of the Were-Rabbit´ (2005) a ´A Matter of Loaf and Death´ (2008). Nick Park začal připravovat tento film jako závěrečnou práci na škole. Práce postupovala pomalu, mezitím dostal práci u Aardmanů, takže film dokončil pod jejich hlavičkou.(19.8.2014)

• - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)

• - Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)

• - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)