Cesta na Měsíc

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis
  • brit84

Mírně zmírňuji své hodnotitelské vášně, když zjišťuju, že to na natočili už v 89. I na pohádku mně totiž příběh příjde docela ujetej. Pat a Mat, tedy Wallace a Gromit postaví raketu v domácí dílně a odletí s ní na měsíc, protože jim dojde sejra na krekry. Na měsíci je obtěžuje chodící trouba, která je chce asi zlikvidovat. To jsem nepochopil... Ale nebojte se, troubě potom uletí! Uff.(19.8.2011)

Pravdepodobne nejslabsi film o Wallaci a Gromitovovi, kde tak nak neni moc cemu se zasmat. Napad na syrovej mesic je sice fajn, ale pak uz si tvurci musej pomahat nejakou pojizdnou troubou nebo co to bylo za kokotinu. Ale da se to omluvit tim, ze tady teprve Park zacinal. Slabsi 4*.(12.1.2009)

Asi najslabšia Gromitovka, ale aj tak výborný gumák-animák. Pri stavbe rakety si Wallace a Gromit nič nezadaju s Patom a Matom a tie "krysy s brejličkama"...must see.(26.5.2005)

Tohle je vychytávka. Jedinečnost je asi tím správným slovem, popisujícím tvorbu Nicka Parka.(21.2.2005)

Tuhle dvojici mám hodně rád, ale tenhle příběh je celkem nuda.(28.12.2006)

• - Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)

• - Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)

• - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)