poster

Cesta na Měsíc

 • český

  Wallace a Gromit – Cesta na Měsíc

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit: A Grand Day Out

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1989, 23 min

Režie:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Hrají:

Peter Sallis
 • chrustie
  **

  Tenhle díl byl vyloženě o ničem. Kde je ten anglický humor o kterém tady lidi píšou? Nebo spíš, kde je vůbec nějaký humor? Odpověď je nikde.. Pro dobré hodnocení mi nestačí pouze fakt, že je to Wallace a Gromit. Dvě hvězdy za němého a ksichty házejícího Gromita. Hodnocení 87% je více komediální, než 23 minut tohohle filmu.. Bohužel..(6.2.2010)

 • Matematicka
  ****

  Velice pěkná krátká plastelínová groteska. Oproti dalším filmům WaG zde není zdaleka tolik situační komiky (snad kromě startu rakety, ten je úžasný :-)), komický je spíše příběh jako celek. My toužíme po výletech na Měsíc (aspoň někteří pozemšťané), "obyvatel" Měsíce může naopak snít o zasněžených vrcholcích planety Země... Jak se mohou tato přání plnit? Na to už se podívejte sami... Zajímavé komentáře: Kulmon, novoten, Matty, Wormboy, Abdul, togaf, Galadriel.(19.2.2013)

 • Frenegonda
  *****

  There's NO CHEESE Gromit. Not a bit in the house! Nedávno jsem byl v Londonu... na výletě protože Bank Holiday... jsou Bank Holiday, že. No což o to na tom není nic tak extra, ale koupil jsem si dvd W&G. Nick Park tam ukazoval jak to všechno vzniklo a jak vznikaj další příběhy. Nick to dělá s takovou láskou a citem UFF. Stačí si uvědomit, že za 1 den udělaj tak 8 vteřin dialogu...(18.3.2009)

 • bartias
  ****

  Už první dobrodružství nejslavnější plastelínové dvojky předložilo všechny ingredience, které i z dalších dílů dělají nezapomenutelně kouzelnou podívanou: je hravé, plné fantazie, inteligentního, suchého humoru a drobných, laskavých narážek na popkulturní „braky“. Od dalších příhod Wallace & Gromita dělí tuhle jen to, že animace je na první pohled mile neotesaná.(30.4.2009)

 • Terva
  **

  Sýrové prázdniny v Cheedarově, Hermelínii, v Taveňákově nebo v Tescu. Tesco ? Tesco = Měsíc. A Měsíc je přece ze sýra, to ví každý. A teď už to vědí i děti, i když je ve škole učí něco jiného. Příběh alá Pat a Mat, který však Patovi nesahá ani po paty. Strašnej a zbytečnej snímek. Jako nejlepší příběh osobně považuji Prokletí králíkodlaka, kterému jsem dal za pět *****(3.9.2011)

 • - Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)

 • - Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)

 • - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace