Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Ten konec jsem teda nečekal. :-) Moje první zkušenost s Wallacem a Gromitem a velmi příjemné překvapení. Množství malých, ale sakra vtipných scén (namátkou krysi ve sklepě nebo scéna s míčem), sympatický dabing (v originále samozřejmě) a smysl pro detail – všimněte si, co všechno nenajdete v interiéru rakety.(16.4.2013)

Mám pocit,že je to tu téměř samý anglofil a že je fim tak vysoce hodnocený jen z úcty k pozdějším a povedenějším dílům a také z úcty k výtvarníkovi Nicku Parkovi,který film údajně tvořil 6 let.Tento díl byl velmi slabý.Kde je ten skvělý humor co tu mnoho uživatelů zmiňuje?Jediné co mě příjde humorné je zdejší hodnocení-87%.(27.5.2011)

Už první dobrodružství nejslavnější plastelínové dvojky předložilo všechny ingredience, které i z dalších dílů dělají nezapomenutelně kouzelnou podívanou: je hravé, plné fantazie, inteligentního, suchého humoru a drobných, laskavých narážek na popkulturní „braky“. Od dalších příhod Wallace & Gromita dělí tuhle jen to, že animace je na první pohled mile neotesaná.(30.4.2009)

• nunka

Určite slabší priemer v porovnaní s ostatnými sériami. Až na pár vtipných a vydarených scénok som sa neskonale nudila .. pokiaľ to však bol len Parkov debut, je to odpustiteľné... Ostatné príbehy majú stúpajúcu tendenciu na kvalite a sršia originálnejšími nápadmi ako mesiac je zo syru, sporákom na lyžiach a podobnými chobotinami:)(2.4.2006)

Málo platné, kratší střední metráž sluší Wallacovi a Gromitovi nejlíp a v Cestě na Měsíc jsou asi nejvíc sví (koneckonců byla první, nemýlím-li se). Později přibylo legrace, ale ubylo s prominutím poezie. „Everybody knows the Moon is made of cheese“ – nemáte-li problém s touto úvodní premisou, nebo vám dokonce vykouzlí na tváři zadumaný úsměv, budete snad vědět, co mám na mysli.(16.10.2011)

• - Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)

• - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)

• - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)