Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

První z delších kousků Wallace & Gromita z produkce studia Aardman Animations v Bristolu. Dalšími pak byly ´The Wrong Trousers´ (1993), ´A Close Shave´ (1995), ´The Curse of the Were-Rabbit´ (2005) a ´A Matter of Loaf and Death´ (2008). Nick Park začal připravovat tento film jako závěrečnou práci na škole. Práce postupovala pomalu, mezitím dostal práci u Aardmanů, takže film dokončil pod jejich hlavičkou.(19.8.2014)

Wallace a Gromit vo svojej prvotine dostanú chuť na syr a preto sa rozhodnú vybrať na mesiac, pretože aj malé dieťa vie, že mesiac je celý zo syra. Spravia si po domácky urobenú raketu a vyberú sa tam. Lenže syr na mesiaci nechutí ako žiaden syr dostupný na zemi a k tomu všetkému sa im do cesty pripletie automat, ktorý sa snaží udržať na mesiaci poriadok a má sen stať sa lyžiarom. Ako zoznámenie sa s postavičkami a s tým čo majú a naopak nemajú radi dostačujúce. Aardman predstavil svojich dvoch ostrieľaných hrdinov vo veľkom - vesmírnom háve. Len tomu chýba niečo čo už nasledujúce filmy Nicka Parka majú. Dynamika a fantastické finále.(3.3.2011)

Mám pocit,že je to tu téměř samý anglofil a že je fim tak vysoce hodnocený jen z úcty k pozdějším a povedenějším dílům a také z úcty k výtvarníkovi Nicku Parkovi,který film údajně tvořil 6 let.Tento díl byl velmi slabý.Kde je ten skvělý humor co tu mnoho uživatelů zmiňuje?Jediné co mě příjde humorné je zdejší hodnocení-87%.(27.5.2011)

První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem!(2.7.2011)

• brit84

Mírně zmírňuji své hodnotitelské vášně, když zjišťuju, že to na natočili už v 89. I na pohádku mně totiž příběh příjde docela ujetej. Pat a Mat, tedy Wallace a Gromit postaví raketu v domácí dílně a odletí s ní na měsíc, protože jim dojde sejra na krekry. Na měsíci je obtěžuje chodící trouba, která je chce asi zlikvidovat. To jsem nepochopil... Ale nebojte se, troubě potom uletí! Uff.(19.8.2011)

• - Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)

• - Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)

• - Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)