Reklama

Reklama

Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

  • Velká Británie Wallace & Gromit: A Grand Day Out
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 1989, 23 min

Režie:

Nick Park

Scénář:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Hrají:

Peter Sallis

Obsahy(1)

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný film oscarového Nicka Parka. Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě. Režisér Nick Park byl s Peterem Lordem spoluatorem dlouhometrážního Slepičího úletu (Chicken Run), který slaví ve Spojených státech divácké úspěchy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (119)

castor 

všechny recenze uživatele

Starý mládenec a milovník sýrových toustů Wallace a jeho věrný pes Gromit, který jej neustále tahá z problémů, přemýšlejí nad šálkem čaje o tom, kam na dovolenou. Wallace nakonec sestrojí oranžovou střelu, teda raketu. Nakonec je každopádně tahle honba za sýrem za mě méně vtipná a nápaditá, než další kousky Nicka Parka. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Upřímně, jen málo filmových postav mi je tak nesympatických jako Wallace, od vzhledu až po namluvení. Po hudební stránce to také úplně není můj šálek čaje (to druhé se později podařilo napravit, to první nikoli, ale Gromit vše zachraňuje). Až na pár scének to zkrátka ještě není ono a týká se to i samotné animace. Tady ty "Kalhoty" ještě nesedí tak, jak by měly a ostatní příběhy W&G jsou o notný "Chloupek" lepší a nápaditější. ()

Reklama

nunka 

všechny recenze uživatele

Určite slabší priemer v porovnaní s ostatnými sériami. Až na pár vtipných a vydarených scénok som sa neskonale nudila .. pokiaľ to však bol len Parkov debut, je to odpustiteľné... Ostatné príbehy majú stúpajúcu tendenciu na kvalite a sršia originálnejšími nápadmi ako mesiac je zo syru, sporákom na lyžiach a podobnými chobotinami:) ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Dabing 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: nápaditost a animace, která ani dnes neztrácí své kouzlo MÍNUS: chvilku trvá než se dostanete do děje./// Shrnutí: Přesto, že tuto dvojici znám, tak tento kousek je pro mě asi prvním ochutnáním tvorby NIcka Parka s Wallacem a Gromitem. Treochu se přiznám, že mě to ze začátku nudilo, ale asi po 5ti minutách jsem se začal bavit a to mě vydrželo až do konce. Rád mrknu na další filmečky./// Celkem 80%/// ()

brit84 

všechny recenze uživatele

Mírně zmírňuji své hodnotitelské vášně, když zjišťuju, že to na natočili už v 89. I na pohádku mně totiž příběh příjde docela ujetej. Pat a Mat, tedy Wallace a Gromit postaví raketu v domácí dílně a odletí s ní na měsíc, protože jim dojde sejra na krekry. Na měsíci je obtěžuje chodící trouba, která je chce asi zlikvidovat. To jsem nepochopil... Ale nebojte se, troubě potom uletí! Uff. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (6)

  • Autoři vložili Wallacovi do úst slovo "Wensleydale", protože to jeho tvář udělalo pořádně zubatou. (Kulmon)
  • Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)
  • Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)

Reklama

Reklama