poster

Nesprávné kalhoty

 • Česko

  Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit: The Wrong Trousers

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1993, 29 min

Režie:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Hrají:

Peter Sallis
 • Terva
  ****

  Technokalhoty - síla. Geniální pes Gromit versus geniální tučňákoslepice. Wallace je v tomto příběhu pouhá loutka. Psychologický příběh z kriminální zápletkou je o sto procent lepší než Cesta na Měsíc. Šílená vlaková honička je hodně přehnaná, ale já jsem už starší člověk a tak chápu, že dětem se to bude líbit. Hlavním tahounem tohoto dvd je povídka ****NESPRÁVNÉ KALHOTY. Detektivní příběh o ukradeném a zneužitém vynálezu. Dále je součástí tohoto dvd *****OTÁZKA BOCHNÍKU A SMRTI. CITÁT - Další pekař opět utlučen vlastním válečkem........... Buchtela Kynutá je super jméno.Tento příběh obsahuje parodii na film Vetřelci. Wallace leze pod mříží v odpadovém kanále a jeho protivník nadzvedává mříže. Na pomoc pak Wallacovi přijede žlutý samochodný nakladač. Přesně ten "samej, jakej" použila Ripleyová. Zde ho řídí pes Ňaffi. **VYSUŠENKOVAČ. Ze sušenek by jeden zešílel. *GRATULOID. CITÁT - Vyletí ptáček.......... ***NEBEZPEČNOSTNÍ VESTA. Tato groteska také obsahuje prvky hororu. *SPINKOTRON 1,2,3,4,5,6, - 489,490- béé. ***NÁKUP Č.13. Nákup sýrů tak trochu jinak. První dva příběhy jsou asi třicetiminutové, ostatní jsou krátké grotesky.(3.9.2011)

 • shimpy(CZ)
  *****

  Tento animák je nejlepší ve své kategorii. Ten tučňák!! To je záporák jak má být. Film je opravdu hravý, a režisér se nebojí naladit i na vážnější strunu, takže vám připadne, že sledujete nějakou napínavou detektivku. Zkrátka příběh graduje od začátku do konce, a ta honička na vláčku - to se prostě musí vidět... Úžasné!(26.11.2007)

 • dr.horrible
  *****

  Najprv som videl "Wallace & Gromit: A Close Shave" a aj ked´ animácia bola dokonalá(aj to je slabé slovo),príbehom som bol trošinku sklamaný."The Wrong Trousers" majú všetko:humor,švih,neuveriteľné množstvo rôznych nápadov a opakujem-dokonalú,krásnu animáciu(Nick Park je vážne génius).Naozaj-na svete je iba pár animákov,ktoré by boli po všetkých stránkach natoľko vydarené.Zaslúžený oscar(8.3.2012)

 • Heisenberg_
  *****

  Takové množství emocí jako radost, strach, nebo i třeba smutek v pouhých 30 minutách, vám může nabídnout jen doopravdy dobře zpracovaný a velmi výjimečný animák, a tím Nesprávné kalhoty právě jsou. Nick Park odvedl , a to nejen s obyčejnou plastelínou, tak geniální práci, že jsem tomu při vší té podívané nemohl uvěřit. No řekněte, komu by se nelíbila ta bezchybná a skvělá "vlaková honička"?Jsem z tohohle animáku nadšený až dodnes. Děkuji Nicku Parku ze tenhle bombastický zážitek, na tohle fakt nikdy nezapomenu... Jeden z nejlepších krátkometrážních, ale i animovaných filmů, co kdy vznikly... Zasloužený Oscar! PS: Znělku série Wallace a Gromit si zpívám pokaždé když něco vyrábím, "Trá-tadadá-tratatatá..."(16.2.2017)

 • numi
  ****

  Oproti dějově prázdnému a časově nadstavovanému prvnímu příběhu Wallace a Gromita, Cesta na Měsíc, který byl spíše takovou exhibicí Parkových možností, si tentokrát užijete hromady špičkových gagů a dokonale šíleného příběhu s tou správně šílenou atmosférou a ještě šílenější zápletkou. A bombasticky šíleným akčním vyvrcholením. He. Batman si se vzpourou tučňáků poradil, ale co Wallace a Gromit? [únor 2006](2.2.2006)

 • - Když Gromit čte noviny v kavárně, jeden z nadpisů je "Pes čte noviny". (Kulmon)

 • - V originálním znění je ve scéně, kdy Wallace blahopřeje Gromitovi k narozeninám, zpívána píseň "Happy Birthday to You". Pro verzi distribuovanou v USA však byla kvůli autorským právům vybrána skladba "For He´s a Jolly Good Fellow". (Terva)

 • - Film byl ve své době zvolen Britským filmovým institutem jako osmnáctý nejlepší televizní příběh. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace