poster

Nesprávné kalhoty

 • Česko

  Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit: The Wrong Trousers

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1993, 29 min

Režie:

Nick Park

Scénář:

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Hrají:

Peter Sallis
 • MarekT
  ****

  Aneb jaké vtipné věci nás provázely hodinami angličtiny (ale v českém znění). Dlouho jsem se obával, jak bych tyto příběhy ze vzpomínek hodnotil, ale jakmile jsem vešel do tohoto profilu a spatřil plakát, mírně jsem se rozesmál - bylo jasno. Pět hvězd nedám jen proto, že ty odkazy, o kterých tady mluvíte, mě coby žáka osmé třídy minuly (tehdy jsem věděl o Hitchcockovi akorát to, že byl slavný hororový režisér). Stejně hodnotím i další na druhém stupni viděný kousek "A Close Shave" (O chloupek).(29.7.2009)

 • Tsuki
  ***

  Stylově to není úplně můj typ animovaného filmu, ale rozhodně uznávám fantastickou a "vypiplanou" animaci (především ta scéna s vlakovou honičkou musela dát zabrat) a taky mě pobavila zákeřnost pana tučňáka. Takový zábavný krátkometrážní filmík, kde se nám naplno předvede precizní plastelínová animace. ~(3,4)~(3.11.2018)

 • PlayEasy
  *****

  Perfektní vtip, mrazivý pohled tučňáka, skvělý CZ dabing Wallace, Nick Park - génius a skvělá znělka :) A že bychom zapomněli na úžasné finále - vlaková honička, rychlý děj, roztomilý humor. Již se nedivíme, proč se žáci, když maminka učila angličtinu těšili vždy na její hodiny - W a G. My jsme z toho také něco měli, protože nám to maminka pouštěla doma :-) pracovali jsme s plastelínou se značnou nechutí, ale nyní ji milujeme! 100%(27.3.2018)

 • zputnik
  *****

  Další z geniálních počinů Aardman studia a Nicka Parka - NESPRÁVNÉ KALHOTY - nás zavádí do domácnosti vynálezce Wallaceho a jeho věrného psa Gromita. Tentokrát mají tito dva co do činění s tučňákem... a se zneužitím Wallaceho vynálezu - "elektronických kalhot". Opět geniální "psychologické propracování" postav, jejichž samotná mimika je totálně odzbrozující. Tomuto kraťasu nechybí napětí, akční scény, gagy atd. Shrnuto a podtrženo: Perfektní zábava.(3.11.2003)

 • swamp
  *****

  Skvělé postavičky Wallace a Gromita vás musí na první pohled uchvátit! :) Je to snad první filmový (jestli se tak dá nazvat:) počin, ve kterém se vyskytuje nesympatický tučňák (teda kromě Batman returns). Od začátku je jasné, že je to zloduch a zloduchem zůstane. Nejsmutnější scéna je Gromitův odchod z domu..ty slzičky! :( A nejlepší pasáž je bez debat závěrečná honička na vláčku! :)(26.12.2005)

 • - Když Gromit čte noviny v kavárně, jeden z nadpisů je "Pes čte noviny". (Kulmon)

 • - V úsilí dostat Gromita z domu hraje tučňák velmi hlasitou hudbu. Jeden nápěv je "how much is that doggie in the window?" a další "tie a yellow ribbon round the 'ole oaktree", oznamující jeho propuštění z vězení. (Kulmon)

 • - V muzeu je možno vidět pumu z Parkova filmu Pohodlíčko. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace