Nesprávné kalhoty

Velká Británie, 1993, 29 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Technokalhoty - síla. Geniální pes Gromit versus geniální tučňákoslepice. Wallace je v tomto příběhu pouhá loutka. Psychologický příběh z kriminální zápletkou je o sto procent lepší než Cesta na Měsíc. Šílená vlaková honička je hodně přehnaná, ale já jsem už starší člověk a tak chápu, že dětem se to bude líbit. Hlavním tahounem tohoto dvd je povídka ****NESPRÁVNÉ KALHOTY. Detektivní příběh o ukradeném a zneužitém vynálezu. Dále je součástí tohoto dvd *****OTÁZKA BOCHNÍKU A SMRTI. CITÁT - Další pekař opět utlučen vlastním válečkem........... Buchtela Kynutá je super jméno.Tento příběh obsahuje parodii na film Vetřelci. Wallace leze pod mříží v odpadovém kanále a jeho protivník nadzvedává mříže. Na pomoc pak Wallacovi přijede žlutý samochodný nakladač. Přesně ten "samej, jakej" použila Ripleyová. Zde ho řídí pes Ňaffi. **VYSUŠENKOVAČ. Ze sušenek by jeden zešílel. *GRATULOID. CITÁT - Vyletí ptáček.......... ***NEBEZPEČNOSTNÍ VESTA. Tato groteska také obsahuje prvky hororu. *SPINKOTRON 1,2,3,4,5,6, - 489,490- béé. ***NÁKUP Č.13. Nákup sýrů tak trochu jinak. První dva příběhy jsou asi třicetiminutové, ostatní jsou krátké grotesky.(3.9.2011)

Tento animák je nejlepší ve své kategorii. Ten tučňák!! To je záporák jak má být. Film je opravdu hravý, a režisér se nebojí naladit i na vážnější strunu, takže vám připadne, že sledujete nějakou napínavou detektivku. Zkrátka příběh graduje od začátku do konce, a ta honička na vláčku - to se prostě musí vidět... Úžasné!(26.11.2007)

Najprv som videl "Wallace & Gromit: A Close Shave" a aj ked´ animácia bola dokonalá(aj to je slabé slovo),príbehom som bol trošinku sklamaný."The Wrong Trousers" majú všetko:humor,švih,neuveriteľné množstvo rôznych nápadov a opakujem-dokonalú,krásnu animáciu(Nick Park je vážne génius).Naozaj-na svete je iba pár animákov,ktoré by boli po všetkých stránkach natoľko vydarené.Zaslúžený oscar(8.3.2012)

Takové množství emocí jako radost, strach, nebo i třeba smutek v pouhých 30 minutách, vám může nabídnout jen doopravdy dobře zpracovaný a velmi výjimečný animák, a tím Nesprávné kalhoty právě jsou. Nick Park odvedl , a to nejen s obyčejnou plastelínou, tak geniální práci, že jsem tomu při vší té podívané nemohl uvěřit. No řekněte, komu by se nelíbila ta bezchybná a skvělá "vlaková honička"?Jsem z tohohle animáku nadšený až dodnes. Děkuji Nicku Parku ze tenhle bombastický zážitek, na tohle fakt nikdy nezapomenu... Jeden z nejlepších krátkometrážních, ale i animovaných filmů, co kdy vznikly... Zasloužený Oscar! PS: Znělku série Wallace a Gromit si zpívám pokaždé když něco vyrábím, "Trá-tadadá-tratatatá..."(16.2.2017)

Oproti dějově prázdnému a časově nadstavovanému prvnímu příběhu Wallace a Gromita, Cesta na Měsíc, který byl spíše takovou exhibicí Parkových možností, si tentokrát užijete hromady špičkových gagů a dokonale šíleného příběhu s tou správně šílenou atmosférou a ještě šílenější zápletkou. A bombasticky šíleným akčním vyvrcholením. He. Batman si se vzpourou tučňáků poradil, ale co Wallace a Gromit? [únor 2006](2.2.2006)

• - Když Gromit čte noviny v kavárně, jeden z nadpisů je "Pes čte noviny". (Kulmon)

• - V originálním znění je ve scéně, kdy Wallace blahopřeje Gromitovi k narozeninám, zpívána píseň "Happy Birthday to You". Pro verzi distribuovanou v USA však byla kvůli autorským právům vybrána skladba "For He´s a Jolly Good Fellow". (Terva)

• - Film byl ve své době zvolen Britským filmovým institutem jako osmnáctý nejlepší televizní příběh. (Terva)