Nesprávné kalhoty

Velká Británie, 1993, 29 min

Nick Park

Julian Nott

Peter Sallis

Tak toto je parádička...Milé, super-vtipné, nápadité...a bezchybné!!!(2.4.2006)

Myslíte si, že plastelínový thriller je nesmysl? Myslíte si, že vás ta hrouda hmoty nemůže dojmout či rozesmát? Pak vás Nick Park tentokrát dokonale vyvede z omylu.(11.11.2005)

Tak toto bola jaka pecka ! Park mi opäť raz dokázal, že v jednoduchosti je krása. Lebo tie jeho postavičky sú vlastne jednoduché bábiky, ktorým spôsobom sebe vlastným vdychol život. Krásny priklad je ten protivný pinguín, ktorý ma vyzerajúc ako matrioška dokázal vytáčať skoro celý film (v tom najlepšom slova zmysle). Výborné. A tie nápady, a to finále... Keď si predstavím koľko to muselo dať roboty... 5+(28.4.2005)

Tohle je fakt absolutní animovaná bomba. Jaké množství různých emocí se dá navodit na prostoru 30 minut obyčejnou plastelínou ! .... Úžasná "vlaková honička" :)(19.4.2004)

Geniální.(26.3.2005)

• - Když Gromit čte noviny v kavárně, jeden z nadpisů je "Pes čte noviny". (Kulmon)

• - Film byl ve své době zvolen Britským filmovým institutem jako osmnáctý nejlepší televizní příběh. (Terva)

• - V úsilí dostat Gromita z domu hraje tučňák velmi hlasitou hudbu. Jeden nápěv je "how much is that doggie in the window?" a další "tie a yellow ribbon round the 'ole oaktree", oznamující jeho propuštění z vězení. (Kulmon)