Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

Celkom zlatučký animák, no po zhliadnutí minisérií musím stiahnuť hviezdičku. Milučký príbeh aj zápletka typická pre takéto filmy, no niečo mi tam chýbalo. Možno pôvodná grafika, ale hlavne svižnosť krátkych dielov. A myslím aj niečo také ako viac a lepšie spracovaný záver, niečo viac dojímavé, čo ide viac na city. Rozhodne nemal na animáky typu 'Shrek', či 'Monsters i.n.c.'. 70%.(21.3.2006)

Příhody Gromita a jeho věrného pána Wallace jsem si zamiloval už dávno, proto jsem s obrovskou radostí před lety přivítal první zvěsti, že Aardmani chystají celovečerák. Ač má "nadrženost" byla převeliká, snímek překonal i moje nejtajnější očekávání. Pro mě osobně filmová událost roku! Děkuji Vám z celého srdce, pánové Nicku Parku & spol. Mimochodem, bezpečnostní zámek Gromitova skleníku má PIN 8425. Hádejte, jaký mám současný PIN na svém mobilu? Také bych rád poopravil obecně rozšířený mylný názor počítačové veřejnosti. Zkratka RPM skutečně znamená rabbits per minute, nikoliv rotations per minute, resp. Red Hat Package Manager :-)(3.5.2006)

Celou dobu jsem si říkal, že to je pro mě stejná záležitost, jako s animákem Slepičí úlet a pak koukám, stejný režisér… To nebude náhoda. Takhle animák je to skvělý, animace byla vynikající, většina fórků fungovala a některé narážky na filmy mě taky pobavily, jenže… tady přichází to jenže. Tenhle film mě prostě nepřesvědčil, že by si ode mě zasloužil plný počet. Přes všechny klady, které jsem vyjmenoval a i přes fakt, že si to za pár let rád pustím (a možná, až nakoukám více filmů, ke kterým tento film odkazuje, se budu bavit víc) prostě nemůžu dát plný počet. Takže ano, je to dobré, ale osobně bych tomuto filmu (kdybych měl tu moc) Oscara nedal, můj hlas by pravděpodobně dostal film Corpse Bride (který s tímto filmem "soupeřil" v roce 2006). 80 %.(22.8.2011)

"What's up, Dog?"____ Gromit i jeho pán Wallace jsou i v nejnovějším filmu úžasní. Styl tří kraťasů je roztažen do celovečerního filmu a vše dokonale funguje. Už od prvních okamžiků, kdy se rozezní chytlavá melodie je jasné , že to je na 100 %. Jednotlivým scénám nechybí vtip, odkazy na filmy, nesmírná hravost i v nepatrných detailech (nápisy na knihách) .(20.10.2005)

Wallace a Gromit se musí utkat s králíkodlakem, který ohrožuje pravidelnou soutěž o nejkrásnější zeleninu. Tento film obsahuje neuvěřitelné množství detailů, vtípků, gagů. Je až neuvěřitelné že se to tam vešlo aniž by byla narušena celistvost příběhu. Je to neuvěřitelné, ale reálné. Stejně jako králíkodlak. Dejte si pozor na svou mrkev!(18.11.2005)

• - Vzhled Lady Tottington se během přípravné fáze změnil téměř 40krát. (imro)

• - Spotrebovalo sa takmer 3 tony plastelíny. (Mihail123)

• - Výroba tohoto prvního celovečerního filmu Wallace a Gromita trvala pět let, přičemž denně vyrobili tři sekundy filmu. (imro)