Reklama

Reklama

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

  • Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)
Trailer

Obsahy(1)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (392)

tron 

všechny recenze uživatele

„Hej Grommit daj do toho viac šarmu.“ 80% za nadpriemerný, vtipný, kvalitný, pôvabný a inteligentný príbeh a zvyšných 20% za piplačku s plastelínou, ktorú si (ani ako detský znalec tejto skvelej hmoty) neviem a nechcem predstaviť (nič na tomto vyhlásení nemení ani fakt, že niektoré scény boli v post-produkcii vylepšené drobnými počítačovými trikmi). ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Po technické stránce nelze snímku vytknout absolutně nic. Do poslední mrtě propracované městečko žije ve všech aspektech, v rámci možností miniatur obdivuhodná práce s kamerou dává vyniknout i těm nejmenším detailům a do toho Park s Boxem skvěle mixují příběh, který by si však možná zasloužil více než jenom kadenčně velmi bohatou sérii gagů bez celistvějšího dějového spojení. Kdyby se děj filmu zahustil do dalšího kraťasu, či by některé partie byly ještě vygradovanější a nebyly lacině odseknuty humornou pointou (byť zatraceně vtipnou) jednalo by se po všech stránkách o dokonalou podívanou. Takhle zde zůstává další řadový kousek do tzv. „zdvihačů nálady“, kterému však díky výše vypsanému nemůžu dát plné hodnocení. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Asi před deseti lety o nich vznikl poslední krátký animovaný film O chloupek, jehož největším nedostatkem byla délka. Nyní, po pěti letech každodenní dřiny, přichází dobrodružství Wallace a Gromita s proporcemi celovečerního filmu, který není dokonalý jen o chloupek. Stejně jako předchozí krátké filmy staví i tento nejen na hračičkářsky vypiplaném vymodelování každého jednoho záběru, ale rovněž na propracovaném scénáři. V příběhu o bestii požírající výstavní kousky zeleniny zoufalých pěstitelů lze vysledovat kompaktní romantickou podzápletku i satirickou sondu do života na anglickém venkově („Pěstování zeleniny je naší jedinou zábavou“). Jak už jsme si u Parkových filmů zvykli, nechybí ani jemně parodizující mišmaš zásadních kinematografických děl napříč žánry. Solidní základ tvoří staré monster-horory, akční scény parafrázují ty nejklasičtější westerny a za podobné vypointování nahromaděného dění by se nemusel stydět ani Shyamalan. Celých 85 minut se skvěle bavíte, necháváte se překvapovat dvojsmyslnými narážkami, jste střídavě napjatí, vysmátí, dojatí... Hlavním hrdinům držíte palce a přejete si, aby ono úžasné dobrodružství nikdy neskončilo. Wallace a Gromit je film od lidí, které to baví, pro lidi, kteří se bavit chtějí. 95% Zajímavé komentáře: DaViD´82, numi ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že to Nick Park tentokrát na celovečerní stopáž zkusil s osvědčenou dvojkou, ale s postupujícím časem začne tahle porce zeleniny pořádně drhnout. Wallace s Gromitem se zkrátka hodí na půlhodinový kraťas, ale po hodině se jejich specifický humor začíná téměř až zajídat. Podobně jako v případě Slepičího úletu se tak nejedná o nějaký bolestivý průšvih, ale pro příště už vážně zkracovat. Zklamání o to větší, že opakovaná projekce Nesprávných kalhot nedlouho předtím potvrdila, že u Aardmanů to jindy bývá úplně jiná liga. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Nick Park, Bob Baker, Steve Box, Mark Burton .. Wallace & Gromit jsou jednotka k pohledání .. jejich nejnovější podnikatelská aktivita Anti-Pesto, tj. humánní likvidace králíku, ničících zahrádkářskou úrodu, je na pohled jednoduchá, ale to by se do toho nesměl vložit Wallace se svým posledním vynálezem na vymývání mozků, akcelerovaný měsíčním svitem. Největší a samozřejmě nejzaslouženější poděkování za pravděpodobně další Oscarem oceněný Animák roku patří na vrub "vynálezce" této veleúspěšné plastelínové dvojíce, jenž je puntičkář Nick Park. Od úvodu servíruje jednu vytříbenou scénu za druhou a už při vymýšlení storyboardů myslel opravdu na každý detail a náplň jednotlivých scén. Ano, je to jednoduše mazec!! Velice povedená a velmi vtipná plastelínová komedie, která žánrově paroduje dobrodružné filmy či staré horory včetně jejich typické atmosféry, kamery a hudby . Výsledkem je vskutku humorná podívaná pro všechny věkové kategorie, kde si každý najde to své a ti pozornější či filmově zkušenější ještě spoustu narážek a odkazů navíc. .. určitě doporučuji!! Všemi sty procenty co zde mohu udělit. I já mám rád sýr, britský humor, zeleninu a Wallace & Gromit. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (15)

  • Spotrebovalo sa takmer 3 tony plastelíny. (Mihail123)
  • Na konci titulků je upozornění pro ochránce zvířat, že během natáčení tohoto plastelínového filmu žádné zvíře zraněno nebylo. (StevenW.)
  • Vzhled Lady Tottington se během přípravné fáze změnil téměř 40krát. (imro)

Související novinky

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí

21.06.2007

Studio, které proslulo plastelínovými animáky Slepičí úlet a Wallace a Gromit: Prokletí králikodlaka a loni si vyzkoušelo digitální animaci v Spláchnutém, nedávno zamávalo na rozloučenou DreamWorksu… (více)

Rychlonovinky

Rychlonovinky

31.01.2007

DreamWorks a Ardman Animations téměř 10 let pracovali společně a vzešly z toho celkem 3 animované filmy: Slepičí úlet, Oscarový Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka a Spláchnutej. Obě studia se… (více)

Reklama

Reklama