Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

Po technické stránce nelze snímku vytknout absolutně nic. Do poslední mrtě propracované městečko žije ve všech aspektech, v rámci možností miniatur obdivuhodná práce s kamerou dává vyniknout i těm nejmenším detailům a do toho Park s Boxem skvěle mixují příběh, který by si však možná zasloužil více než jenom kadenčně velmi bohatou sérii gagů bez celistvějšího dějového spojení. Kdyby se děj filmu zahustil do dalšího kraťasu, či by některé partie byly ještě vygradovanější a nebyly lacině odseknuty humornou pointou (byť zatraceně vtipnou) jednalo by se po všech stránkách o dokonalou podívanou. Takhle zde zůstává další řadový kousek do tzv. „zdvihačů nálady“, kterému však díky výše vypsanému nemůžu dát plné hodnocení.(26.3.2006)

__Tento snímek je dotažen do samé dokonalosti.__ Do kina chodím občas, ale na Králíkodlaka jsem musel. A udělal jsem sakra dobře! Nikdy v životě jsem se v kině nenasmál tak, jako u tohoto filmu.. a nejsem si jistý zda se to ještě někdy bude opakovat. Je zde využíváno setrvačnosti lidského smíchu a tak na sebe další gag po ukončení jednoho nenechá dlouho čekat a tak se často stávalo, že jsem pro samé slzy smíchu na plátně nic neviděl.(20.11.2005)

Škoda, že příběhově se neudrží film až do konce na stejné úrovni - s přibývajícím časem jde kvalita scénáře dolů, ale i tak člověk nemůže jít s hodnocením níž, než na čtyři hvězdy... Hlavním důvodem je perfektní animace, dále povedený soundtrack a na závěr ještě dobře vybraní herci na dabing (bonusové body u mě mají za mou oblíbenou Helenu Bonham Carter :))...(27.8.2013)

wallace a gromit nicka parka sú vo svete animovaného filmu už starí známi a nielen to, je to záruka precíznej animácie, skvelej zábavy, milého humoru a vynikajúcich nápadov. celovečerný film s týmto neodolateľným párom je jeden z najlepších a najmilších animovaných filmov aké som v poslednej dlhej dobe videl. poteší malých i veľkých. mňa potešilo stopercentne. vynikajúce fóriky, "citácie" a Gromit je na zožranie. Silno odporúčam!(13.10.2007)

prakticky moje první pořádné setkání s Wallacem a Gromitem a po tomhle zážitku rozhodně ne poslední.. vytvořit takhle propracovaný, vtipný a strhující film z plastelíny, to je kumšt.. do toho roztomile vyjící králíci (kteří si očividně ulítávají na King Kongovi) a chybí jen málo, abych dal 5 hvězd :)(15.9.2010)

• - Peter Sallis namluvil Wallace již v prvním krátkém filmu, který Nick Park vytvářel ještě během studia na univerzitě. I když nahrávka vznikla již v roce 1983, Cesta na měsíc byla dokončená až o šest let později a doletěla si až pro nominaci na Oscara. Další příhody Wallacea a Gromita – Nesprávné kalhoty (1993) a O chloupek (1995) – už zlaté sošky získaly. Nick Park má doma ještě jednoho Oscara za filmík Pohodlíčko, které vyfouklo cenu Cestě na měsíc. (imro)

• - Na filmu pracovalo 30 animátorů, celkově se na něm podílelo 260 lidí. (HappySmile)

• - Výroba tohoto prvního celovečerního filmu Wallace a Gromita trvala pět let, přičemž denně vyrobili tři sekundy filmu. (imro)