Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

lehce retardovany, nicmene (mozna trochu prekvapive) velmi zabavny animak/plastelinak, obsahujici takove evergreeny, jako prerostly kralik a soutez v pestovani zeleniny. vsem registrovanym fanouskum receptare na nedeli je davana jedna kopie zdarma u vsech stanku pns, po predlozeni podepsane fotky premka podlahy dole bez.(22.1.2007)

__Tento snímek je dotažen do samé dokonalosti.__ Do kina chodím občas, ale na Králíkodlaka jsem musel. A udělal jsem sakra dobře! Nikdy v životě jsem se v kině nenasmál tak, jako u tohoto filmu.. a nejsem si jistý zda se to ještě někdy bude opakovat. Je zde využíváno setrvačnosti lidského smíchu a tak na sebe další gag po ukončení jednoho nenechá dlouho čekat a tak se často stávalo, že jsem pro samé slzy smíchu na plátně nic neviděl.(20.11.2005)

Režisér Nick Park vděčí Wallaceovi a Gromitovi za tři Oscary v kategorii Nejlepší animovaný krátký film. Ocenění: Oscar '05 - animovaný film BAFTA - cena Alexandera Korda za britský film, BAFTA Children's Award za film Broadcast Film Critics Association Awards - film Empire Awards - režie Florida Film Critics Circle Awards - animovaný film Kansas City Film Critics Circle Awards - animovaný film Las Vegas Film Critics Society Awards - animovaný film Los Angeles Film Critics Association Awards - animace Toronto Film Critics Association Awards - animovaný film Washington DC Area Film Critics Association Awards - animovaný film. .....Scénář : Steve Box, Nick Park a Bob Baker Kamera : Dave Alex Riddett a Tristan Oliver Hudba : Julian Nott. Hudba - Julian Nott a Hans Zimmer. Vtipný příběh ze špetkou humoru ze seriálu Boris ( Wallace ) a Gromit. CITÁT - Jak se daří zajatcům ? Ptá se Wallace na králíky pochytané po celém městě. Gromit je zavrtí hlavou - jako že dobře. Super nasávač králíků v akci zvládne až 125 km ( Králíků za Minutu ). CITÁT - Tupče, moje tupé je v té mašině !!!....... Přidáme trochu Lunární energie k posílení myšlenkových pochodů a můžeme začít. CITÁT - Zelenina je špatná, zelenina je špatná. Hurá funguje to !!!.(1.5.2011)

Nick Park preniesol svoje stálice - Wallacea a Gromita - vynálezcov a najlepších priateľov - na filmové plátno do celovečerného filmu. A uspel. Rovnako ako Slepačí úlet aj Prekliatie Králikodlaka sa hemží nezabudnuteľnými postavičkami, drobnými vtipmi, ktoré sú systematicky rozmiestnené v celom príbehu a v neposlednom rade skvelému deju, ktorý využíva všetko to čo sme mali radi na krátkych filmoch tejto dvojice a miesi to z epickosťou celovečerných filmov. Funguje to, je to vtipné, mierne absurdné a po technickej a príbehovej stránke perfektne zvládnuté. Nemôžem síce chrliť na film samé superlatívy, lebo osobne si myslím že krátke filmy s touto dvojicou majú podstatne väčšie čaro, ale v niektorých miestach ich tento film prevyšuje. Odkazy na rôzne filmy a žánre pobavia zasvätených a dospelých, ale nachádza sa tu kopec príjemných momentov aj pre tých, ktorý nemajú až toľko vecí napozeraných - hovorím o deťoch. Už len kvôli Gromitovi a jeho snahe všetko zachrániť sa oplatí tento film vidieť, aj preto že pre tých čo túto dvojicu nepoznajú je to skvelý odrazový mostík, aby tieto postavy spoznal a začal ich mať rád.(5.3.2011)

90% - Dlouho jsem přemýšlel, proč Wallaci & Gromitovi nedat pět hvězdiček, ale nepřišel jsem na to. Film je stejně promakaný jako jeho starší krátkometrážní bratříčkové, jen je vše prodlouženo do dvojnásobné délky, což je skvělé! Animace je propracovaná, příběh má spád a humor, ruku v ruce s různými narážkami na staré hororové filmy, je prostě kouzelný. Toho Oscara ti přeju, Nicku Parku, jen tak dál!(4.11.2008)

• - Peter Sallis namluvil Wallace již v prvním krátkém filmu, který Nick Park vytvářel ještě během studia na univerzitě. I když nahrávka vznikla již v roce 1983, Cesta na měsíc byla dokončená až o šest let později a doletěla si až pro nominaci na Oscara. Další příhody Wallacea a Gromita – Nesprávné kalhoty (1993) a O chloupek (1995) – už zlaté sošky získaly. Nick Park má doma ještě jednoho Oscara za filmík Pohodlíčko, které vyfouklo cenu Cestě na měsíc. (imro)

• - Vzhled Lady Tottington se během přípravné fáze změnil téměř 40krát. (imro)

• - Známý sýrožrout Wallace má ve své knihovně několik publikací s mírně upravenými názvy. Je tam například „East of Edam“ či „Fromage To Eternity“. (imro)