poster

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

 • Velká Británie

  Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

 • Slovensko

  Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

Režie:

Nick Park, Steve Box

Scénář:

Steve Box, Mark Burton

Hudba:

Julian Nott

Producenti:

David Sproxton

Střih:

Gregory Perler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Zaručuji vám, že tak dobrý zeleninový horor jste ještě neviděli. Já prostě na W&G nedám dopustit a doufám, že se od Ardmanů dalších filmů s tímhle vynálezcem co miluje sýr (a občas i mrkev) a jeho věrným pejskem realistou ještě dočkáme... A ne aby nám políbili artyčok! ;-)(15.4.2006)

 • Rex Mundi
  *****

  Jednoducho nádhera :-) Vynikajúco som sa pobavila, zasmiala, ponapínala, aj všetko ostatné. Tento animovaný film má také prednosti, aké mnohým hraným filmom chýbajú. A Gromit je proste miláčik.(1.6.2006)

 • NinadeL
  ****

  Sympatický, ale zapomenutelný filmeček.(4.2.2009)

 • flanker.27
  *****

  Chvíle, kdy Gromit nemá drobný na letadlo, mě složila na zem.(23.10.2005)

 • gudaulin
  ****

  Nekorunovaný král plastelínové animace Nick Park si celovečerní formát vyzkoušel už na Slepičím úletu, takže šel do celovečerního Gromita s klidným svědomím. I když nepoužil klasickou počítačovou animaci, vznikl standardní současný animovaný velkofilm s popkulturními odkazy a fórky určenými do značné míry dospělým divákům. Atmosféra filmu je pěkná, nicméně musím říct, že půlhodinový formát se mi u série Wallace s Gromitem líbil přece jen víc. Gagů sice nebylo málo, ale byly rozprostřené do větší plochy a v některých momentech jsem se dokonce přistihl, že se přes veškerou autorovu snahu i trochu nudím. Prakticky každý ctitel animovaného filmu musí ocenit Parkovy hrátky s žánrem a stylovou čistotu. Finále je dynamické včetně letecké bitvy na letadlech z pouťového kolotoče a souboje na střechách. Tenhle souboj s přerostlým králíkem se dá jen doporučit. Celkový dojem: 80 %.(2.1.2008)

 • - I když jsou Aardmani pověstní svou prací s plastelínou, do výroby museli zapojit také počítače. Speciálně vyvinutý program, bez kterého by se nedala vyrobit například mlha či králíci v „králíkovysavači“, ale detailně kopíroval ruční práci, a proto i na CGI postavách vidíme otlaky prstů v plastelíně. (imro)

 • - Na filmu pracovalo 30 animátorů, celkově se na něm podílelo 260 lidí. (HappySmile)

 • - Výroba tohoto prvního celovečerního filmu Wallace a Gromita trvala pět let, přičemž denně vyrobili tři sekundy filmu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace