Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Steve Box, Mark Burton

Julian Nott

David Sproxton

Gregory Perler

Každým coulem skvělá animovaná zábava. Aardmani hravě překonali již tak výborný Slepičí úlet, za což jistě může charismatická dvojka v hlavních rolích, atraktivnější zápletka, přehršel rázovitých postaviček, vtípků a odkazů na jiné filmy, povedené akční části a neodolatelně roztomilí králíci :) Nejlepší film roku určitě ne, ale největší švanda, to ano. A opravdu si ji užije každý bez rozdílu věku.(24.10.2005)

Pět let Parkovy práce přineslo geniální celovečerní animák, který v roce 2005 prostě nemá konkurenci (Mrtvou nevěstu jsem ještě neviděl). Wallace a Gromita mám opravdu hodně rád a jsem neuvěřitelně šťasten, že se povedlo i další jejich dobrodružství. Snímek je napěchován odkazy a humornými scénkami, originálními charaktery a dokonce i emocemi, které nenajdete v leckterém hollywoodském trháku. Po hudební stránce není co vytknout, po příběhové taktéž ne. Scéna s letadly to nejlepší, co se na poli animovaného filmu doposud objevilo. Přeji Nicku Parkovi hodně štěstí a nadšení do práce... ať nás krmí příběhy W&G i nadále.(16.10.2006)

Celou dobu jsem si říkal, že to je pro mě stejná záležitost, jako s animákem Slepičí úlet a pak koukám, stejný režisér… To nebude náhoda. Takhle animák je to skvělý, animace byla vynikající, většina fórků fungovala a některé narážky na filmy mě taky pobavily, jenže… tady přichází to jenže. Tenhle film mě prostě nepřesvědčil, že by si ode mě zasloužil plný počet. Přes všechny klady, které jsem vyjmenoval a i přes fakt, že si to za pár let rád pustím (a možná, až nakoukám více filmů, ke kterým tento film odkazuje, se budu bavit víc) prostě nemůžu dát plný počet. Takže ano, je to dobré, ale osobně bych tomuto filmu (kdybych měl tu moc) Oscara nedal, můj hlas by pravděpodobně dostal film Corpse Bride (který s tímto filmem "soupeřil" v roce 2006). 80 %.(22.8.2011)

Dal jsem na doporučení, nevěděl, co mám od tohoto animovaného filmu čekat a nakonec jsem byl v kině slyšet asi nejvíc, jak se bavím:)) Pro mne to bylo objevení něčeho nového, po Slepičím úletu přišla tahle animovaná rána a já se válel smíchy:) Úžasné! 5 hvězdiček zaslouženě:) přeci jenom, britský humor v animovaném provedení má sakra co do sebe! :)(11.1.2006)

Příhody Gromita a jeho věrného pána Wallace jsem si zamiloval už dávno, proto jsem s obrovskou radostí před lety přivítal první zvěsti, že Aardmani chystají celovečerák. Ač má "nadrženost" byla převeliká, snímek překonal i moje nejtajnější očekávání. Pro mě osobně filmová událost roku! Děkuji Vám z celého srdce, pánové Nicku Parku & spol. Mimochodem, bezpečnostní zámek Gromitova skleníku má PIN 8425. Hádejte, jaký mám současný PIN na svém mobilu? Také bych rád poopravil obecně rozšířený mylný názor počítačové veřejnosti. Zkratka RPM skutečně znamená rabbits per minute, nikoliv rotations per minute, resp. Red Hat Package Manager :-)(3.5.2006)

• - Plastelínový thriller stál studio DreamWorks, které tvůrce z Aardamu zaštiťuje, zaokrouhlených 30 mil. dolarů. Během úvodního víkendu promítání v USA (7. – 9. 10. 2005) králíci vydupaly 16 mil. dolarů a po měsíci mají na kontě 50 milionů. (imro)

• - Lady Campanula Tottington je pojmenovaná podle Parkovy oblíbené květiny. (imro)

• - Na konci titulků je upozornění pro ochránce zvířat, že během natáčení tohoto plastelínového filmu žádné zvíře zraněno nebylo. (StevenW.)