Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

wallace a gromit nicka parka sú vo svete animovaného filmu už starí známi a nielen to, je to záruka precíznej animácie, skvelej zábavy, milého humoru a vynikajúcich nápadov. celovečerný film s týmto neodolateľným párom je jeden z najlepších a najmilších animovaných filmov aké som v poslednej dlhej dobe videl. poteší malých i veľkých. mňa potešilo stopercentne. vynikajúce fóriky, "citácie" a Gromit je na zožranie. Silno odporúčam!(13.10.2007)

Jsem rád, že to Nick Park tentokrát na celovečerní stopáž zkusil s osvědčenou dvojkou, ale s postupujícím časem začne tahle porce zeleniny pořádně drhnout. Wallace s Gromitem se zkrátka hodí na půlhodinový kraťas, ale po hodině se jejich specifický humor začíná téměř až zajídat. Podobně jako v případě Slepičího úletu se tak nejedná o nějaký bolestivý průšvih, ale pro příště už vážně zkracovat. Zklamání o to větší, že opakovaná projekce Nesprávných kalhot nedlouho předtím potvrdila, že u Aardmanů to jindy bývá úplně jiná liga.(14.3.2006)

lehce retardovany, nicmene (mozna trochu prekvapive) velmi zabavny animak/plastelinak, obsahujici takove evergreeny, jako prerostly kralik a soutez v pestovani zeleniny. vsem registrovanym fanouskum receptare na nedeli je davana jedna kopie zdarma u vsech stanku pns, po predlozeni podepsane fotky premka podlahy dole bez.(22.1.2007)

Další parádní film od vizionáře a revolucionáře animovaných snímku Nicka Parka. A další zasloužená nejvyšší cena na poli kinematografie pro tohoto génia - v pořadí už čtvrtá. Tenhle režisér prostě nikdy nezklame. Britové jsou prostě v animovaném průmyslu vždy před Amíky o daleký krok napřed. Převedení legendární animované série krátkometrážních filmů na velké plátno se fakt povedlo. Až budu chtít svým dětem pustit nějaký animák, vždy to bude bez váhání Wallace a Gromit.(27.11.2017)

Pane Wallaci, milý Gromite a mistře Parku, nemějte mi to za zlé, ale Prokletí králíkodlaka žádným zázrakem není. Po celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že tenhleten celovečerák trpí jakýmsi syndromem "pixar-tě-strčí-do-kapsy-s-jakoukoli-blbostí". Na rozdíl od každého filmu, který přišel z Pixaru, je totiž tím nejlepším na tomhle filmu jeho vizuální stránka. Nikoli příběh. A v tom je zakopaný pes. Je to právě scénář, který je sice prošpikovaný humornými hláškami a narážkami na velkofilmy posledních let, jenže bez Wallace a Gromita v hlavní roli by ho nezfilmoval ani pan "natočím cokoli" Troška. A to je špatně. Prokletí králíkodlaka není špatný film, je roztomilý a vtipný, ale na konci si z kina jen těžko odnesete něco víc, než že támhle se roztomile zašklebil králíček a že támhle hodil kultovní grimasu Gromit. U příběhů Wallace a Gromita platí - čím kratší, tím lepší. Stačí zavzpomínat na geniální Cracking Contraptions. [červenec 2006](6.8.2006)

• - Na konci titulků je upozornění pro ochránce zvířat, že během natáčení tohoto plastelínového filmu žádné zvíře zraněno nebylo. (StevenW.)

• - Sýr Stinky Bishop, který se objeví ve filmu, skutečně existuje a vyrábí ho jen jedna firma na světě, ročně produkuje sotva 22 tun tohoto výrobku. Ještě před uvedením filmu do kin se objednávky na sýr zvýšily o 500 %, ale firma pro uchování jedinečnosti vyrábí nadále tradiční množství. (imro)

• - Číselný kód chránící Gromitův meloun se shoduje s rodným číslem babičky Nicka Parka. (dvd-L)