Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

Tak u tohodle animovaného snímku jsem se fakt pobavil, ať už co se týče jeho animace, která je od pohledu vtipná, nebo řady skvělých scén a když jsem se zrovna nebavil, tak mě to spíš dostalo emocionálně. Duo Wallace and Gromit (hlavně ten) je perfektní a většina vtipných scén stojí na nich a pak ještě na až nechutně roztomilých králících (já bych si ty svině malý musel i přes jejich neřešti nechat doma). A samozřejmě nesmim zapomenout na záporáka Victora Quatermainea, který zde poměrně často měnil své příčesky (to byste se divili, co všechno si na tu holou hlavu dal) a jeho drsného psa. Na tenhle film opravdu jen tak nezapomenu, absolutně špičková podívaná, u které se divák ani vteřinu nenudí.(26.10.2005)

Příhody Gromita a jeho věrného pána Wallace jsem si zamiloval už dávno, proto jsem s obrovskou radostí před lety přivítal první zvěsti, že Aardmani chystají celovečerák. Ač má "nadrženost" byla převeliká, snímek překonal i moje nejtajnější očekávání. Pro mě osobně filmová událost roku! Děkuji Vám z celého srdce, pánové Nicku Parku & spol. Mimochodem, bezpečnostní zámek Gromitova skleníku má PIN 8425. Hádejte, jaký mám současný PIN na svém mobilu? Také bych rád poopravil obecně rozšířený mylný názor počítačové veřejnosti. Zkratka RPM skutečně znamená rabbits per minute, nikoliv rotations per minute, resp. Red Hat Package Manager :-)(3.5.2006)

Jednoznačne celovečerný vrchol Nicka Parka a jeho Aardmanovskej tlupy. Neskutočné množstvo nápadov, ktoré treba vidieť opakovane (čo som ešte neurobil, sakra) v zbesilom, gradujúcom tempe. Obával som sa tržieb, našťastie zbytočne. Niežeby odvtedy ich tvorba nejak kvalitatívne klesala, ale dostavila sa určitá stagnácia. Myslel som, že každý druhý rok prinesú novú pecku.(26.5.2012)

lehce retardovany, nicmene (mozna trochu prekvapive) velmi zabavny animak/plastelinak, obsahujici takove evergreeny, jako prerostly kralik a soutez v pestovani zeleniny. vsem registrovanym fanouskum receptare na nedeli je davana jedna kopie zdarma u vsech stanku pns, po predlozeni podepsane fotky premka podlahy dole bez.(22.1.2007)

Jsem rád, že to Nick Park tentokrát na celovečerní stopáž zkusil s osvědčenou dvojkou, ale s postupujícím časem začne tahle porce zeleniny pořádně drhnout. Wallace s Gromitem se zkrátka hodí na půlhodinový kraťas, ale po hodině se jejich specifický humor začíná téměř až zajídat. Podobně jako v případě Slepičího úletu se tak nejedná o nějaký bolestivý průšvih, ale pro příště už vážně zkracovat. Zklamání o to větší, že opakovaná projekce Nesprávných kalhot nedlouho předtím potvrdila, že u Aardmanů to jindy bývá úplně jiná liga.(14.3.2006)

• - Lady Campanula Tottington je pojmenovaná podle Parkovy oblíbené květiny. (imro)

• - Peter Sallis namluvil Wallace již v prvním krátkém filmu, který Nick Park vytvářel ještě během studia na univerzitě. I když nahrávka vznikla již v roce 1983, Cesta na měsíc byla dokončená až o šest let později a doletěla si až pro nominaci na Oscara. Další příhody Wallacea a Gromita – Nesprávné kalhoty (1993) a O chloupek (1995) – už zlaté sošky získaly. Nick Park má doma ještě jednoho Oscara za filmík Pohodlíčko, které vyfouklo cenu Cestě na měsíc. (imro)

• - Plastelínový thriller stál studio DreamWorks, které tvůrce z Aardamu zaštiťuje, zaokrouhlených 30 mil. dolarů. Během úvodního víkendu promítání v USA (7. – 9. 10. 2005) králíci vydupaly 16 mil. dolarů a po měsíci mají na kontě 50 milionů. (imro)