Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2005, 85 min

bohužel mě Were-Rabbit moc neoslovil, pár nápadů se najde, ale jinak jsem viděl snad tucet lepších animáků... tohle je určeno zejména těm mladším nebo nenáročným strávníkům, ideálně jako pohádka pro děti... komické situace jsou hodně čitelné, navíc jsem si prostě za celou dobu na ty příšerně ošklivý postavičky nezvyknul... ve prospěch filmu hraje příjemná stopáž, jednoduchý děj a zejména Gromit :-) 60%(24.9.2008)

lehce retardovany, nicmene (mozna trochu prekvapive) velmi zabavny animak/plastelinak, obsahujici takove evergreeny, jako prerostly kralik a soutez v pestovani zeleniny. vsem registrovanym fanouskum receptare na nedeli je davana jedna kopie zdarma u vsech stanku pns, po predlozeni podepsane fotky premka podlahy dole bez.(22.1.2007)

Scénář: Nick Park, Bob Baker, Steve Box, Mark Burton .. Wallace & Gromit jsou jednotka k pohledání .. jejich nejnovější podnikatelská aktivita Anti-Pesto, tj. humánní likvidace králíku, ničících zahrádkářskou úrodu, je na pohled jednoduchá, ale to by se do toho nesměl vložit Wallace se svým posledním vynálezem na vymývání mozků, akcelerovaný měsíčním svitem. Největší a samozřejmě nejzaslouženější poděkování za pravděpodobně další Oscarem oceněný Animák roku patří na vrub "vynálezce" této veleúspěšné plastelínové dvojíce, jenž je puntičkář Nick Park. Od úvodu servíruje jednu vytříbenou scénu za druhou a už při vymýšlení storyboardů myslel opravdu na každý detail a náplň jednotlivých scén. Ano, je to jednoduše mazec!! Velice povedená a velmi vtipná plastelínová komedie, která žánrově paroduje dobrodružné filmy či staré horory včetně jejich typické atmosféry, kamery a hudby . Výsledkem je vskutku humorná podívaná pro všechny věkové kategorie, kde si každý najde to své a ti pozornější či filmově zkušenější ještě spoustu narážek a odkazů navíc. .. určitě doporučuji!! Všemi sty procenty co zde mohu udělit. I já mám rád sýr, britský humor, zeleninu a Wallace & Gromit.(24.10.2005)

Pred niekoľkými rokmi vyšlo dvd trestuhodne bez dabingu, čo pri animáku znamená takmer nulové tržby z predaja. Slepičí úlet od rovnakých tvorcov je super vec a hoci Wallace and Gromit je o niečo slabší, má stále čo ponúknuť mladšiemu i staršiemu divákovi. Humor i akcia sú namiešané v dobrom pomere a celkom dobre som sa bavil. Vďaka tv Markíza som na to natrafil, ale zaujímalo by ma, ktorý magor zaradil animák do programu o 6.30 ráno??? Ešte že niekto vymyslel archív...80%.(22.2.2012)

"What's up, Dog?"____ Gromit i jeho pán Wallace jsou i v nejnovějším filmu úžasní. Styl tří kraťasů je roztažen do celovečerního filmu a vše dokonale funguje. Už od prvních okamžiků, kdy se rozezní chytlavá melodie je jasné , že to je na 100 %. Jednotlivým scénám nechybí vtip, odkazy na filmy, nesmírná hravost i v nepatrných detailech (nápisy na knihách) .(20.10.2005)

• - Na filmu pracovalo 30 animátorů, celkově se na něm podílelo 260 lidí. (HappySmile)

• - Spotrebovalo sa takmer 3 tony plastelíny. (Mihail123)

• - I když jsou Aardmani pověstní svou prací s plastelínou, do výroby museli zapojit také počítače. Speciálně vyvinutý program, bez kterého by se nedala vyrobit například mlha či králíci v „králíkovysavači“, ale detailně kopíroval ruční práci, a proto i na CGI postavách vidíme otlaky prstů v plastelíně. (imro)