Skandál (TV seriál)

Scandal

USA, 2012 - 2017, 90x43 min

Chad Fischer

Kerry Washington, Darby Stanchfield, Katie Lowes, Guillermo Díaz, Jeff Perry, Joshua Malina, Bellamy Young, Tony Goldwyn, Columbus Short, Scott Foley, Henry Ian Cusick, Matt Letscher, Liza Weil, Leslie Grossman, Megan Gallagher, Samantha Sloyan, Julia Milova, Wes Brown, Arlene Santana, Jasika Nicole, Kate Burton, Jay Jackson, Angelo Tiffe, Erin Ross, Portia de Rossi, Lisa Kudrow, Sam McMurray, Vincent Rivera, Jerrika Hinton, Brenda Song, Michael Petrone, Kelly McCreary, José Zúñiga, Debra Mooney, Vanessa Zima, Dylan Minnette, Jeanette Brox, Liz Gonzalez, Renee Dorian, Bryan Friday, Amy K. Harmon, Julia Cho, Heather Fogarty, Aarti Mann, Steven W. Bailey, Tessa Munro, Lauren Stamile, Grainger Hines, Sarah Aldrich, Mary McCormack, Mimi Kennedy, George Newbern, Paul Adelstein, Sonya Walger, Brenda Strong, Madeline Carroll, Erin Chambers, Mackenzie Astin, Sebastian Roché, Eric Mabius, Sam Page, Sam Anderson, John Barrowman, Michael Cassidy, Josh Randall, Valerie Cruz, Jillian Armenante, Bruno Amato, Brian Letscher, Dan Bucatinsky, Tom G. McMahon, Meg Cionni, Mary Matilyn Mouser, Kristof Konrad, Matthew Del Negro, Dan Warner, Kari Coleman, Kate McGregor-Stewart, Jaswant Dev Shrestha, Jonathan Davila, Sal Landi, James Urbaniak, Rondi Reed, David Grant Wright, Damarr Calhoun, Kate Miner, Susan Pourfar, Peter Mackenzie, Glenn Taranto, Pilar Holland, Jon Schmidt, Preston James Hillier, Heather Olt, Jeff Doucette, Joe Morton, Dan Gordon, Danielle Rayne, Allan Kolman, Adria Tennor, McNally Sagal, Hilty Bowen, David Meunier, Suzanne Voss, Kimrie Lewis-Davis, Miriam Flynn, Myles Grier, John O'Leary, Marla Gibbs, Madison Mason, Leonard Kelly-Young, Mac Brandt, Saidah Arrika Ekulona, John Getz, Glenn Morshower, Jason Yorker, Jason Boegh, Artemis Pebdani, Charles C. Stevenson Jr., Jolene Kay, Elizabeth Pan, Allan Graf, Wes Robinson, Ilia Volok, Ann Cusack, Patrick St. Esprit, Anzu Lawson, Diahnna Nicole Baxter, Marek Probosz, Marmee Cosico, Brendan Hines, Troy Winbush, JoBeth Williams, Curtis Armstrong, Ellen Woglom, Todd Waring, Simone Missick, Jessica J. Stowes, Leland Orser, Graham Beckel, Amanda Fuller, Sage Kirkpatrick, Emily Harrison, Mark Harelik, Shannon Cochran, Gregg Henry, Jackson Hurst, Wendy Davis, Jimmy Kimmel, Liz Torres, Lorraine Toussaint, John Diehl, Elise Neal, Carol Locatell, Amrapali Ambegaokar, Ricardo Chavira, Jessalyn Gilsig, Larry Sullivan, Robb Edward Morris, Asante Jones, Mark D. Espinoza, Stacy Hall, Ron Perkins, Tina Lifford, Cornelius Smith Jr., Phoebe Neidhardt, Derek Phillips, Stoney Westmoreland, Stefanie Black, Chris Muto, Cathy Lind Hayes, Stacey Turner, Matt Bushell, Anthony Molinari, Zoe Perry, David Warshofsky, Melanie Hill, Alice Amter, Michelle Arthur, Marcos De Silvas, GiGi Erneta, Ryan Cutrona, Steve Stapenhorst, Darren Pettie, Deborah Geffner, Tasha Ames, Shane Johnson, Ivo Nandi, Brice Williams, Chris Butler, Sarah Benoit, Mark Berry, Jennifer Marsala, Carol Mansell, Jennifer Peo, Lauren Plaxco, Norm Lewis, James MacDonald

Matt Ramsey

Scénografie:

Marcia Hinds

Kostýmy:

Lyn Paolo

Pár dílů to trvalo, ale nakonec mě Shonda Rhimes zase dostala a má mě zaháčkovanou. A za tu nepopsatelnou chemii mezi Kerry Washington a Tony Goldwynem má u mě body navíc. 1. série - 80%, 2. série - 90%, Třetí řada už je místy dost překombinovaná a milostné, rodinné a pracovní problémy hlavní hrdinky stále na jedno brdo. Ale to se dá naštěstí překousnout. 3. série - 80% I přes pár ne úplně dokonalých epizod měla čtvrtá řada slušné tempo a o nové zvraty rozhodně nebyla nouze. Zejména díky vynikající druhé polovině mě tahle řada bavila zatím nejvíc. 4. série - 90% I v páté sérii jsme si užili spoustu zvratů a intrikaření se zase posunulo na další level. Místy už tvůrci trochu moc tlačí na pilu, ale je to taková závislost, že všechny nedostatky úmyslně ignoruju a užívám si každý díl. 5. série - 90% --- Nejoblíbenější postava: Fitz Grant (Tony Goldwyn)(6.12.2012)

• Deftie

Toto je jeden z tých seriálov, kde by mi vôbec ale vôbec nevadilo, keby nejaká výraznejšia dejová línia ťahajúca sa cez celé série chýbala. Dokonca ma nudila natoľko, že som to po šiestich častiach zabalila. Jednotlivé príbehy vypĺňajúce epizódy sú celkom fajn, aj keď ihneď vidíme, že sa tu hrá na city a politickú korektnosť. To viete, človek bojujúci proti homosexuálom je napokon gay a podobne. A to ja nemusím, občas by tú sviňáckosť ľudí mali nechať tou sviňáckosťou. Takže odomňa len dve hviezdičky.(4.1.2015)

1. série mě na tento seriál opravdu dobře nalákala. 80% Dějová linka je skvělá a opravdu se tam něco děje, co má potenciál. Divákovi to představí svůj silný potenciál. Začátkem druhé série jsem to chtěl se seriálem tak trochu vzdát, jenže pak to nabralo na síle a seriál se změnil v nevyzpytatelnou jízdu na horské dráze. silných 90% Na třetí sérii bych chybu opravdu hledal marně 95%. Čtvrtá série (80%) je první sérií, která pokulhává za již nastolenou kvalitou předchozích řad. Ovšem toto pokulhávání vynahrazují kvality příběhů jednotlivých dílů. Doufám, že do budoucna (pátá série dostala zelenou) tvůrci chytnou "druhý dech" a připraví opět sérii plnou zvratů a překvapení.(16.11.2014)

Hodnocení po pilotu: Skupina právníků, která se zabývá crisis management . Pilot mě moc nebavil. Není to špatné, ale není to můj cup of tea. Na můj vkus to je moc tvrdé, na House of Lies (který je pro mě výrazně zajímavější, i když si nemyslím, že by byl skvělý) se mi líbí, že je tam návdavkem humor, sex, vyčůranost, což se mi líbí...Na druhou stranu, jako asi každou ženskou mě absolutně přitáhla věc, která se stala 10 minut před koncem, tj. to, že Olivia, hlavní představitelka, měla poměr a stále má speciální vztah (no, milují se, ale nejsou spolu :D) s SPOILER ALERT! americkým prezidentem. Yay! 8) Upřímně - asi se na to fakt koukám jen díky té lince Olivie s prezidentem. 8) PS: Shonda Rimes jako vždy rules 8)(7.4.2012)

Jelikož o seriálu neustále mluví Ellen DeGeneres, zve si herce do své show a teď tam hraje i její Portia, nedalo mi to a zkoukl jsem první díl. Rychle potom jsem zhlédl celou první řadu, která má pouze sedm dílů. A nutí mě to rychle zkouknout i další díly. Hodně dobře propracovaný seriál se skvělými postavami, skvělou hudbou a dobrým dějem. V podstatě každou chvíli se něco děje a není šance se nudit.(18.11.2014)

• - Columbusovi Shortovi bola rola Harrisona Wrighta ponúknutá bez konkurzu. (erapo)

• - O hlavnú úlohu Olivie Pope sa uchádzala aj Gabrielle Union. (erapo)

• - Replika na konkurze predstaviteľky prvej dámy Bellamy Young pozostávala iba z dvoch viet. (erapo)