poster

Happy, Happy

 • Norsko

  Sykt lykkelig

 • slovenský

  Happy Happy

 • anglický

  Happy, Happy

Drama / Romantický / Komedie

Norsko, 2010, 88 min

Režie:

Anne Sewitsky

Scénář:

Ragnhild Tronvoll

Kamera:

Anna Myking
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lanark
  ***

  Happy, happy - fun, fun. Vlastně celkem plesám nad tím, že Anne Sewitsky si nevybrala cestu klasické severské nekompromisnosti s vlastními postavami a vydala se vstříc středo a jihovýchodo-evropskému soucitu. Své postavy stále trestá za jejich pošetilé skutky, na druhou stranu dává najevo, že je naprosto v pořádku mít srdce a občas dát sbohem rozumu. Škoda jen, že Anne nás ke svým postavám nepustí blíž, tak abychom to jejich srdce opravdu slyšeli tlouct a nejen to tak nějak tušit.(7.5.2014)

 • GrooveJump
  ***

  Viděno v kině v Janských Lázních. Bylo nás tam dohromady šest + personál, který tvořil: Jedna pokladní, dvě šatnářky a dva trhači lístků, takže 6-5 pro diváctvo. Zachmuřené normalizační kino, že by to mohlo být takový potencionální Sundance po Česku :). Kdekdo s hrabalovským vnímáním světa by záviděl tuhle promrzlou atmošku, při které by mu bylo jedno, že konzumuje již naněkolikrát protřepanou severskou vodku.....(11.1.2013)

 • jojinecko
  ****

  Nazvať toto romantickou komédiou môže len riadny cynik:) Je to také "nórske Carnage" (brať s veľkou rezervou, ide skôr o osobnú vzdialenú asociáciu), kde hlavnou témou nie sú ani tak deti ako štyria hlavný hrdinovia a ich osudy, pocity, vzťahy. Príjemná klubovka s poriadnou dávkou severskej poetiky...(7.6.2012)

 • DoneyGal
  *****

  Musím přiznat, že jsem měl při projekci opravdu velký problém s okolními diváky; téměř celý film se smáli na celé kolo, což bylo pro mě šokující zjištění. Film podle mého názoru je vše, jen ne komedie. Možná, že všichni přítomní diváci žijí ve šťastných manželstvích, ve kterých vychovávají vzorné děti. Pokud tomu tak je, mohou ostatní jen závidět. Film, natočený s pověstnou severskou syrovostí, otevřeností, nekompromisností v dialozích, je spíše o lidské samotě, krutosti života kdesi na severním konci světa, lidském utrpení a také mnoho let skrývané homosexualitě. Mimořádným dojmem na mně zapůsobil výkon neznámé (ne)herečky Agnes Kittelsen, jejíž postava učitelky byla ztvárněna neuvěřitelně přesvědčivě (jako bývalý pedagog jsem pracoval s mnoha učitelkami a její postava naprosto přesně zachytila klasické rysy tohoto povolání - přecitlivělost, snaha o pozitivní vnímání světa, věrnost, trpělivost). Při scénách, kdy syn ústřední dvojice šikanuje adoptovaného černošského chlapce sousední rodiny, kdy ho mučí a ponižuje, se jedna paní (možná slečna) přede mnou hlasitě smála a stejně tak řada dalších diváků. Nejsem si jist, zda by se tak smáli, když by se jednalo o jejich dítě, možná, že už by jim to tak směšné nepřipadalo. Byl to pro mě otřesný zážitek - že se nacházím ve společnosti, se kterou nemám a nechci mít nic společného.(17.11.2011)

 • MA.KI
  ***

  Poměrně rozporuplné pocity mám po zhlédnutí tohoto severského dramatu, nikolivěk avizované komedie. Tento žánr mohou signalizovat snad jen úvodní růžové titulky, povedená hudební intermezza a jeden dva humorné momenty v celé stopáži (anebo mám zcela jiný smysl pro humor než tvůrci filmu…). Pravdou však je, vycházíme-li z ironického anglického názvu filmu, že onen neveselý obsah je svou absurdností vlastně k smíchu. Koneckonců i protagonistka Kaja je tragikomickou postavou. Hranice mezi bytím happy a unhappy je příliš tenká… ~ Brilantní momenty bohužel sráží do průměru především nadbytečné scény s týraným černošským chlapcem, jehož smysl v příběhu je mi doteď záhadou, nebo dílčí, spíše formální nedostatky (měl jsem pocit určité nejednotnosti a neujasněnosti díla). ~ Sykt lykkelig je o hledání štěstí a vyrovnanosti sama se sebou i o hledání vlastní sexuality. Anebo může být, jak zde píší ostatní, „jen“ klasickou severskou vztahovkou. Silné tři hvězdy.(16.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace