• majo0007

Tak ako minulý rok šliapol do hovna Al Pacino s filmom "Son of No One", tak si to tento rok zopakoval De Niro. Chlapci, pýtam sa prečo?! : starecká demencia, alimenty, dlhy? A to už vôbec nekomentujem "cameo" Vinnieho Jonesa, ktorý bol asi rád, že má vo filmografii film s De Nirom. Toto je vtip do plaču (v negatívnom zmysle slova).(17.8.2012)

Príbeh ma zaujal, bol rozumný a prešpekulovaný, dej mal veľa zvratov, proste som bol nútený rozmýšľať. Boli tam jednoduchšie momenty, také tie ľudské, no aj zopár klišé, ale vždy ma udivuje, ako ľudia dokážu svoju predvídavosť, rozbor situácií, svoje nadanie celkovo používať na úplne chorom základe a v prospech, či v kolotoči niečoho, čo nielen, že nie je zrejme dobré, ale oni sami sa v tom často necítia najlepšie. Nadpis je výstižný, aby ste vedeli všetci, čo sa to chystáte pozrieť a chcete vedieť, ako to asi dopadne. Snáď som neprezradil príliš, aj keď mi je jasné, že je to individuálne. Pre tých, ktorým som prezradil dosť, chcem len pripomenúť, že De Niro si opäť nevybral najlepší film a rolu, no to sa u neho deje už od 90. rokov, proste ho to asi baví alebo je na tom závislý a zapája sa do tohto stroja na filmy asi s tým, že čím viac pokusov, tým väčšia šanca, že bude aj niečo dobré, aj keď podľa mňa mrhá svojim potenciálom na niečo, čo by mohol vytvoriť sám a bolo by to hlbšie. Curtis Jackson je podľa mňa hrozný herec, len marketingová bábka podľa mňa, aj keď taký De Niro mám dojem, že sa ňou stáva tiež. Český dabing je príšerný najmä vzhľadom na hlavnú postavu. No opäť film neprináša nejaké hlbšie zamyslenie, nejaké východisko, proste omieľa svet ovečiek, hierarchického systému príkazov, rešpektu, strachu a peňazí, takého toho zle poňatého liberálneho užijem si teraz a po mne potopa, taký ten kolotoč, kde akoby nemáte šancu z neho vystúpiť s dobrým svedomím. Neurobilo to na mňa výraznejší dojem, ale nechcem to ani zavrhovať, aj keď po všetkých stránkach je to také klasické mafiánsko policajné priemerné dielo.(21.12.2013)

• Lacike

Prirovnanie k Son of No One je trefne. Je to podobne nezazivny a zbytocny film, ktory sa tvari neskutocne komplikovane, ale pritom je tak jednoduchy, ze by ho prekukol aj slepec. Nenechajte sa oblbnut ani hereckym obsadenim. Robert De Niro sice snad zle hrat nevie, ale znova tu predvadza len svoj nevyrazny standard poslednych rokov. Forest Whitaker na tom nie je ovela lepsie, ale aspon si celkom vychutnal scenu v ktorej zomrie. Vau, prezradil som, ze zomrie a pokazil som vam tym cely film. Ha. Dokial sa ta scena objaví, tak vam to uz bude aj tak jedno. Jediny kto trochu prekvapil bol poldolar, ktory snad prvykrat nebol neznesitelny. To mi dodava nadej, ze podobne akceptovatelny bude aj vo filme Tomb so Slyaom a Arniem. Skoro som zabudol na Vinnieho Jonesa. Ten tam bol tak kratko, ze mi uplne vysumel z hlavy rovnako ako mi vysumel z hlavy par minut po pozreti cely film. Nestoji za to stracat s nim cas. 4/10.(31.8.2012)

• Pump

Proboha to byl hnus. Proč se nechá Robert de Niro a Forestem Whitaker jebat 96 minut do řici, tak to jsem nepochopil. Myslím si, že jíst musíme všichni. Tak nějak. Někdo by měl Jacksonovi vysvětlit, že mít peníze a všechny si koupit z něj herce a producenta neudělá. Nebo udělá, ale výsledek stojí za hovno. V úprvní řadě by měl jít do herecké školy. Nedalo se na to koukat a jedna hvězda je za dvojci De Niro / Whitaker. Aspoň, že si tahle hrůza nehraje na kinofilm....(16.11.2012)

Ono by to bylo i docela dívatelné, kdyby do hlavní role neobsadili šimpanze. Ten přednášející Pitekantrop je asi takový herec, jako já jaderný fyzik, ale budu ten uran zkoušet štěpit tak dlouho, dokud nebudou sousedům vypadávat vlasy a zuby a objevovat se jim po těle ty podivné fleky! Je velmi smutné, že to "gagsta - nigga - bitcha -mothafucka" sype tolik, že si kdejaké ohyzdné, vypatlané poleno může zaplatit místo v první lajně, než aby to nechal na profesionálních hercích. Situaci a reputaci negroamerických hereckých svazů alespoň částečně zachraňuje Hvozd Bílober, který zvládne přesvědčivě zahrát snad i spálenou švestkovou buchtu, no a Bobík předvádí svůj zdravý, mafiánský standard. Takže pokud hledáte hybrid mezi Training day a dokumentem o etologii goril, budete se vcelku bavit.(7.9.2012)

• - Napriek tomu, že sa celý dej filmu odohráva v New Yorku, tak celé filmovanie prebiehalo v americkom meste New Orleans. (MikaelSVK)