• mzss1

Tohle prostě nešlo. Film měl určitý nápad a motiv. Ale základní účelem hlavních herců a účel filmu jsem teda vůbec nepochopil. Kdo je hrdina ve filmu ? Možná vám to řekne něco víc. Ale pro mě naprosto zbytečný film. Při filmu jsem se strašně nudil a u filmu jsem musel dělat asi 6 přestávek. Takže bohužel, film asi nesednul. Proto hodnotím jen na 8% = odpad!(28.10.2012)

• Lacike

Prirovnanie k Son of No One je trefne. Je to podobne nezazivny a zbytocny film, ktory sa tvari neskutocne komplikovane, ale pritom je tak jednoduchy, ze by ho prekukol aj slepec. Nenechajte sa oblbnut ani hereckym obsadenim. Robert De Niro sice snad zle hrat nevie, ale znova tu predvadza len svoj nevyrazny standard poslednych rokov. Forest Whitaker na tom nie je ovela lepsie, ale aspon si celkom vychutnal scenu v ktorej zomrie. Vau, prezradil som, ze zomrie a pokazil som vam tym cely film. Ha. Dokial sa ta scena objaví, tak vam to uz bude aj tak jedno. Jediny kto trochu prekvapil bol poldolar, ktory snad prvykrat nebol neznesitelny. To mi dodava nadej, ze podobne akceptovatelny bude aj vo filme Tomb so Slyaom a Arniem. Skoro som zabudol na Vinnieho Jonesa. Ten tam bol tak kratko, ze mi uplne vysumel z hlavy rovnako ako mi vysumel z hlavy par minut po pozreti cely film. Nestoji za to stracat s nim cas. 4/10.(31.8.2012)

• kaylin

Robert De Niro dostal malou roličku, kde byl donucen se vrátit ke svým gangsterským filmům a musel tak pronášet hlášky, které se zdají skutečně stupidní. Nezdají, ony jsou. Člověk si řekne, že oscaroví herci jako Robert De Niro a Forest Whitaker si budou svoje filmy vybírat lépe, ale kdo aspoň jednou nevstoupil do zakalených vod? Tohle se jim nepovedlo, ale pořád si můžeme říkat, že prostě chtěli dát šanci méně známým lidem, kteří si díky jejich jménům také budou moct udělat jméno ve filmové branži. Chtěl bych ale vynést drobné přání, aby se režisér Jessy Terrero a L. Philippe Casseus na film vykašlali a dělali raději něco jiného. Na čem film troskotá již od začátku, to je scénář. Jsou zde zajímavé postavy, které nejsou vůbec vystavěny, nemají vývoj. Snad v postavě 50 Centa je něco naznačeno, ale to je tak všechno. Dialogy psal Casseus snad potmě, a to mu je ještě opravila jeho mladší dcera, pokud nějakou má. Případně dítě od sousedů a on už si to pak po sobě nepřečetl. Divák tak dostává hodinu a půl tak neskutečně klišovitých keců i scén, až to pěkné není. "Freelancers" je snímkem, který postrádá napětí, snaží se šokovat, kde je to zbytečné, akčně selhává, protože výstřely zasahují místa, kam pistole většinou nemíří. Říkám si, že si 50 Cent chtěl zase zahrát v něčem, kde by dostal trochu víc prostoru. Ten dostal a vlastně je na něm vidět, že se s ním něco děje. Závěr je ale zase zabitý. De Niro i Whitaker nehrají špatně, ale proč by se snažili, když tohle už je od začátku špatně? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/parmeni-krysy-z-temnot-mi-4-blazniva.html(26.2.2013)

Ono by to bylo i docela dívatelné, kdyby do hlavní role neobsadili šimpanze. Ten přednášející Pitekantrop je asi takový herec, jako já jaderný fyzik, ale budu ten uran zkoušet štěpit tak dlouho, dokud nebudou sousedům vypadávat vlasy a zuby a objevovat se jim po těle ty podivné fleky! Je velmi smutné, že to "gagsta - nigga - bitcha -mothafucka" sype tolik, že si kdejaké ohyzdné, vypatlané poleno může zaplatit místo v první lajně, než aby to nechal na profesionálních hercích. Situaci a reputaci negroamerických hereckých svazů alespoň částečně zachraňuje Hvozd Bílober, který zvládne přesvědčivě zahrát snad i spálenou švestkovou buchtu, no a Bobík předvádí svůj zdravý, mafiánský standard. Takže pokud hledáte hybrid mezi Training day a dokumentem o etologii goril, budete se vcelku bavit.(7.9.2012)

• Zeebonk

Protekční černoušek fušuju do fízlaření v jedné z nejblbějších gangsterek současnosti. Do kroku mu vyhrává průjem, googlem označovaný jako rap, jehož existenci obestírá hromada legend. Jedna z nich praví, že těhotné ženy vystavené jeho sžíravé intenzitě porodí tříoké ratolesti a lovcům velryb na čele vyraší bradavka, ale to jsou jen legendy. Po tvrdém nátlaku veřejnosti se hrstka severských vědátorů oddala dlouhému a nákladnému výzkumu a podařilo se jí prokázat, že z říše zvířat jsou imunní kobylky a negři, u lidí vykazují nečekanou odolnost jedinci s IQ pod 80. Freelancers si v toxicitě s tím nejhlubším dnem hudebního vkusu nezadá, při jeho sledování se každá buňka mého těla zmítala v agónii a kdyby jen to. Absolutnímu zprznění filmové kariéry neušel ani kdysi nejlepší herec planety. Pevně věřím, že De Niro neprodal svou prdel lacino a konečně si může dovolit tu nablýskanou sekačku od Mountfieldu, ale otázka zní, jestli mu stála za cejch pětidolarové kurvy. Nikdy mi blbost filmu nezraňovala uši, všechno je jednou poprvé.(9.9.2012)

• - Napriek tomu, že sa celý dej filmu odohráva v New Yorku, tak celé filmovanie prebiehalo v americkom meste New Orleans. (MikaelSVK)