• Zeebonk

Protekční černoušek fušuju do fízlaření v jedné z nejblbějších gangsterek současnosti. Do kroku mu vyhrává průjem, googlem označovaný jako rap, jehož existenci obestírá hromada legend. Jedna z nich praví, že těhotné ženy vystavené jeho sžíravé intenzitě porodí tříoké ratolesti a lovcům velryb na čele vyraší bradavka, ale to jsou jen legendy. Po tvrdém nátlaku veřejnosti se hrstka severských vědátorů oddala dlouhému a nákladnému výzkumu a podařilo se jí prokázat, že z říše zvířat jsou imunní kobylky a negři, u lidí vykazují nečekanou odolnost jedinci s IQ pod 80. Freelancers si v toxicitě s tím nejhlubším dnem hudebního vkusu nezadá, při jeho sledování se každá buňka mého těla zmítala v agónii a kdyby jen to. Absolutnímu zprznění filmové kariéry neušel ani kdysi nejlepší herec planety. Pevně věřím, že De Niro neprodal svou prdel lacino a konečně si může dovolit tu nablýskanou sekačku od Mountfieldu, ale otázka zní, jestli mu stála za cejch pětidolarové kurvy. Nikdy mi blbost filmu nezraňovala uši, všechno je jednou poprvé.(9.9.2012)

Další průměrný film s 50 centem. On prostě není dobrý herec. Fil má dobrý příběh, dobré postavy, jenže on to tím svým polo retardovaným výstupem vždycky shodí o dvě třídy níž. Kdyby na stejnou roli vybrali někoho normální, tak by udělali mnohem líp. Jenže ono se asi těžko vyhazuje herce, který to zacvakal :)(19.9.2012)

• majo0007

Tak ako minulý rok šliapol do hovna Al Pacino s filmom "Son of No One", tak si to tento rok zopakoval De Niro. Chlapci, pýtam sa prečo?! : starecká demencia, alimenty, dlhy? A to už vôbec nekomentujem "cameo" Vinnieho Jonesa, ktorý bol asi rád, že má vo filmografii film s De Nirom. Toto je vtip do plaču (v negatívnom zmysle slova).(17.8.2012)

Ono by to bylo i docela dívatelné, kdyby do hlavní role neobsadili šimpanze. Ten přednášející Pitekantrop je asi takový herec, jako já jaderný fyzik, ale budu ten uran zkoušet štěpit tak dlouho, dokud nebudou sousedům vypadávat vlasy a zuby a objevovat se jim po těle ty podivné fleky! Je velmi smutné, že to "gagsta - nigga - bitcha -mothafucka" sype tolik, že si kdejaké ohyzdné, vypatlané poleno může zaplatit místo v první lajně, než aby to nechal na profesionálních hercích. Situaci a reputaci negroamerických hereckých svazů alespoň částečně zachraňuje Hvozd Bílober, který zvládne přesvědčivě zahrát snad i spálenou švestkovou buchtu, no a Bobík předvádí svůj zdravý, mafiánský standard. Takže pokud hledáte hybrid mezi Training day a dokumentem o etologii goril, budete se vcelku bavit.(7.9.2012)

• kaylin

Robert De Niro dostal malou roličku, kde byl donucen se vrátit ke svým gangsterským filmům a musel tak pronášet hlášky, které se zdají skutečně stupidní. Nezdají, ony jsou. Člověk si řekne, že oscaroví herci jako Robert De Niro a Forest Whitaker si budou svoje filmy vybírat lépe, ale kdo aspoň jednou nevstoupil do zakalených vod? Tohle se jim nepovedlo, ale pořád si můžeme říkat, že prostě chtěli dát šanci méně známým lidem, kteří si díky jejich jménům také budou moct udělat jméno ve filmové branži. Chtěl bych ale vynést drobné přání, aby se režisér Jessy Terrero a L. Philippe Casseus na film vykašlali a dělali raději něco jiného. Na čem film troskotá již od začátku, to je scénář. Jsou zde zajímavé postavy, které nejsou vůbec vystavěny, nemají vývoj. Snad v postavě 50 Centa je něco naznačeno, ale to je tak všechno. Dialogy psal Casseus snad potmě, a to mu je ještě opravila jeho mladší dcera, pokud nějakou má. Případně dítě od sousedů a on už si to pak po sobě nepřečetl. Divák tak dostává hodinu a půl tak neskutečně klišovitých keců i scén, až to pěkné není. "Freelancers" je snímkem, který postrádá napětí, snaží se šokovat, kde je to zbytečné, akčně selhává, protože výstřely zasahují místa, kam pistole většinou nemíří. Říkám si, že si 50 Cent chtěl zase zahrát v něčem, kde by dostal trochu víc prostoru. Ten dostal a vlastně je na něm vidět, že se s ním něco děje. Závěr je ale zase zabitý. De Niro i Whitaker nehrají špatně, ale proč by se snažili, když tohle už je od začátku špatně? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/parmeni-krysy-z-temnot-mi-4-blazniva.html(26.2.2013)

• - Napriek tomu, že sa celý dej filmu odohráva v New Yorku, tak celé filmovanie prebiehalo v americkom meste New Orleans. (MikaelSVK)