Ti, co vraždí (TV seriál)

• Dánsko

Den som dræber

Those Who Kill

Akční / Krimi / Thriller

Dánsko, 2011, 7 h 5 min (Minutáž: 38–45 min)

Frans Bak

Laura Bach, Jakob Cedergren, Lars Mikkelsen, Lærke Winther Andersen, Frederik Meldal Nørgaard, Iben Dorner, Benjamin Brüel, Carsten Bjørnlund, David Dencik, Ulrich Thomsen, Stine Stengade, Marie Askehave, Nikolaj Steen, Kim Bodnia, Marijana Janković, Mia Jexen, Sarah Boberg, Jens Andersen, Thomas Levin, Morten Lützhøft, Magnus Millang, Allan Hyde, Kim Winther, Sami Darr, Tómas Lemarquis, Vibeke Ankjær, Elsebeth Steentoft, Patricia Schumann, Henning Valin, Sune Kofoed, Peter Hesse Overgaard, Peder Holm Johansen, Line Kruse, Mette Munk Plum, Astrid Reinhardt, Magnus Bruun, Danica Curcic, Sebastian Jessen, Sune Nørgaard, Ramadan Huseini, Olaf Johannessen, Mikkel Boe Følsgaard, Ole Dupont, Mads Rømer Brolin-Tani, Christina Bech, Mille Dinesen, Aske Bang, Christopher Poll, Dya Josefine Hauch, Alexandre Willaume, Christoffer Svane, Christian Mosbæk, Marek Magierecki, Henrik Weel, John Batz, André Babikian, Per Daumiller, Mikhail Belinson, Bo Carlsson, Tiffani Hilton, Peter Gilsfort, Carsten Kressner, Signe Vaupel, Emma Bendtzen Marott, Mads Wille, Toke Lars Bjarke

-1.díl- Já už se s něčím takovým prostě setkat nechci, ne proto, že by se mi to nějak hnusilo, ten důvod je jiný. Něco vevnitř mi říká, že toto prostě není nic pro mou osobu. První díl z hlediska příběhu, kamery a jiných aspektů není rozhodně vůbec odfláknutý. Lauře Bach to prostě nevěřím a ať je jakkoliv dobrá herečka, tak tady jí to prostě nesedí. ZBYTEČNĚ SI TO HRAJE NA NĚCO CO TO NENÍ. -5/10-(25.2.2014)

Naprosto výborný seriál. Škoda, že dánská televize zastavila další produkci kvůli špatným diváckým kvótám - pro mě zcela nepochopitelně, protože já u toho seděla každý týden jako přikovaná (viděno na kanálu Arte v němčině). Je to hodně surové a násilné, divák se dočká takových lahůdek jako mumifikovaných mrtvol, detailů na naporcovaná lidská těla, brutálního znásilnění v mužském vězení nebo podřezaných dětí v tratolišti krve. Nepůsobí to ale samoúčelně, naopak opravdově - takhle si práci vyšetřovatelů těch nejbrutálnějších trestných činů opravdu představuju. Zajímavá mi přišla taky linka s démony minulosti, které trápily oba hlavní představitele, komisařku Katrinu (zde chybějící Laura Bach, strašně sympatická dáma) a psychologa Thomase.(24.11.2013)

• honajz

No já nevím. Nemít to zelené filtry, je to kombinace Julie Lescaut s Kriminálkou: Cokoliv a jemně líznuté Profilem vraha. Opět nelogické motivy a jednání (vrah může zabít poldy, co mu jdou po krku, ale překvapivě je nechá žít), opět nereálné technické možnosti (zvětšíte obrázek z průmyslové kamery a přečtete bez problémů nápis chlápkovi na kombinéze). Navíc chybí nějaké větší zvraty, vše jede v jedné linii - zločin - pátrání po zločinci - něco se na chvíli pokazí - dopadení zločince. Moc mě to tedy nezaujalo.(8.12.2013)

70% - Na naše poměry poněkud syrový dánský kriminální seriál. Některé díly mě bavily víc, některé méně. Celkově se mi seriál líbil. Škoda toho posledního dílu (je zde na ČSFD uveden i samostatně - viz http://www.csfd.cz/film/319595-den-som-draeber-fortidens-skygge/), přišlo mi to trochu zbytečné.(17.3.2014)

Naprostá spokojenost, není to tak uhrančivé a silné jako Broen, ale dobré to je dost na to, abych s tím ráda trávila večery, když se vracím z práce a říkám si: teď bych si dala nějakou tu vraždu;)) Katrin je na rozdíl od studené Sagy z Broenu emotivní hodně, dokonce až moc, je to zase změna, ačkoli její poloha rozhodně nepřináší tolik bizarních a vtipných scén, jaké dokáže dodat jeden menší asperger:) Ale nechci už srovnávat. Jednotlivé příběhy zajímavé, nevyhne se to tu a tam nějakým známým - modelovým - situacím, ale co už, v lidským životě se taky kolikrát mele to samý pořád dokola.------Postava forenzního psychiatra je zajímavá, Jakob je velkej sympaťák - i když zarostlej není až tak atraktivní, jak by mohl být oholený. Velmi mě potěšil Lars Mikkelsen (na rozdíl od Magnussena v Sherlockovi hladce oholen). A propo jako skalního fandu Sherlocka mě nemálo pobavilo, že v tomto seriálu vystupuje postava jménem Lars Magnussen. Škoda, že se tak nejmenuje Larsova role šéfa vyšetřovatelů,ale někdo jinej, bylo by to dokonalý :)))--- Hudba, nebo spíš zvuky, byla opravdu expresivní a i když jsem se s napřaženou bouchačkou plížila chodbami, kde se skrýval vrah, už po xté , byla jsem díky ní vždycky znova pořádně napnutá. Takže shrnuto: ano, velmi dobrý seriál.(16.4.2014)