V roli oběti

Playing the Victim

Komedie

Rusko, 2006, 100 min

• Vesecký

Ruské filmy mám rád, ale tenhle film vlastně byl tak trochu o ničem. Valja si vydělává jako figurant u policie při rekonstrukci vražd. Rozhodně jsem žádnou psychologickou sondu v tomto snímku nespatřil.(30.11.2014)

Zajímavě našroubovaný Hamlet do dnešní doby. Rekonstrukce z japonské restaurace s Kapitánovým výstupem je určitě tou nejpůsobivější částí filmu. Dotýká se problémů, které neřeší jen současné Rusko, ale prakticky celá Evropa.(17.4.2011)

Po dlouhé době konečně správně ujetá komedie - a navíc z Ruska. Ovšem, je to komedie k zamyšlení, což v tomto žánru rozhodně zdaleka není pravidlem. I když na tamější poměry bylo v tomhle filmu taky nějak málo vodky... Hrdina filmu je fakt zvláštní borec a policejní rekonstrukce (průvan rulezzz!) jsou pravým frontálním útokem na bránici.(17.4.2011)

Trošku těžkopádná komedie, která má ambice pouštět se do základních problémů dnešního Ruska a snad i celé civilizace, ale jako by nedosahovala k metám, které si sama stanovila.(29.4.2011)

Musím se připojit ke svým kolegům a film pochválit. .Ikdyž mi černý humor poněkud neimponuje, při tomhle filmu jsem se skutečně bavila a docela nasmála.(19.4.2011)