poster

Drogy a.s. (TV seriál)

 • USA

  Drugs, Inc.

Dokumentární

USA, 2010–2016, 59 h 57 min (Minutáž: 44–45 min)

Hrají:

Mike Secher
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Furmi
  *****

  Videl som každý jeden diel. Môžem zatiaľ povedať že som nevidel a možno ani niet lepšieho dokumentu o drogách ako práve Drugs INC. Pretože nič nepríkrášľujú, ukazujú pravdu takú aká presne aj je, negatíva, pozitíva, všetko sedí ako s prepáčením riť na šerbeľ. Ukázanie od tých najväčších rýb v tomto byznyse až po tie najmenšie (uživatelia) je tak isto perfektné a nevidel som to ešte v žiadnom inom dokumente s podobnou tématikou. Proste práca odvedená na jedničku, national geographic ňou už aj dlhodobo je. 88%(26.3.2012)

 • gudaulin
  **

  Dokumentární seriál vznikl pod hlavičkou National Geographic. Slavná značka vzbuzuje dojem serióznosti a důvěry, od prvních záběrů je ale jasné, že rozhodujícím kritériem při výrobě byla sledovanost. Drogy a.s. počítají s uvedením na obrazovkách komerčních televizí. Je to efektní, ale povrchní dokumentaristika s nádechem senzace. Můžete a nemusíte věřit tomu, že muž se šátkem přes obličej je významný drogový dealer. Otevřenost, s jakou o svém podnikání hovoří postavy z kriminálního prostředí s vědomím, že za své činy mohou vyfasovat mnohaleté tresty, je rozhodně pozoruhodná. Celkový dojem: 40 %.(24.9.2017)

 • GilEstel
  ***

  Čtyřdílný dokument o světově nejznámějších a nejužívanějších drogách. Dozvíme se zde o celé dlouhé cestě od výroby, přes dopravu pomocí drogových kartelů a pašeráků, až po uliční dealování v nekonečném odbytišti Euro - Amerického trhu. Určitý prostor je věnován i práci policie a dopadům na některé konkrétní uživatele. Snímek se snaží především objektivně mapovat situaci, nehledá žádná východiska a nedává výchovné apely. Zkrátka, pokud se chcete o drogách dozvědět něco víc, a to jinou cestou než praktickou aplikací, tento dokument nemusí být špatná volba.(23.1.2012)

 • kebom
  *

  Díler kupuje drogy od pašeráka a peniaze mu pošle na účet - nie, jeho účet s tisíckami dolárov fáákt nikto neskontroluje. Díler má svojho bodyguarda a po odchode z miestnosti mu povie, že sa uvidia o týždeň - dovtedy má asi nejakého iného. Pornoherečka vkuse hovorí o tom, že nechce aby niekto vedel o jej závislosti a pritom húli nonstop pred kamerou a hovorí o tom, aká je závislá na kameru. No jasne... Veľa vecí je podľa mňa len nahratých pre účely "zaujímavého" dokumentu...(14.9.2017)

 • gymnophiona
  *****

  Seriál zbytočne nemoralizuje, ukazuje mnohé veci ako nijaký iný pred ním. Rozhodne má veľký edukačný potenciál a nenápadné odkazy na neriešiteľnosť situácie je milá, práca policajtov zachytená v tomto dokumente je úsmevná, či na zaplakanie? V rámci seriálov s touto tématikou je až obdivuhodne informačne vyvážený a vyhýba sa zažitých cliché...(4.1.2013)