Třetí hvězda

Richard Campling

Kostýmy:

Marianne Agertoft
  • U_S_O

Nuda od začiatku do konca. Túto tému som videl oveľa lepšie spracovanú napríklad v Knockin' On Heaven's Door alebo aj v britskom The Be All and End All. Tomuto ale chýbala šťava a to poriadne. Bez štipky komediálnosti aj dramatickosti, proste len suchý príbeh štyroch priateľov na poslednej "dobrodružnej" ceste jedného z nich, naviac prezentovaný nevýraznými hereckými výkonmi.(16.7.2012)

Filmům o umírání na rakovinu se pečlivě vyhýbám, ale když Cumberbatch. No tak jo, jdu do toho. A jsem zasažena. Ne lacinými efekty a přehráváním, ne citovým vydíráním. Ani ne umíráním jako takovým. Něčím jiným. Civilností, humorem, skvělými hereckými výkony, hudbou a v neposlední řadě překrásnou krajinou. Možná filmy o rakovině nemusí být vždycky jenom smutný. Nicméně vyhledávt je nebudu.(6.9.2013)

Čtveřice neznámých tváří (dobře až na Benedicta), neznámý režisér, neznámý autor... Prostě "no name" film. A komu to vadí? Nikomu! V tomhle snímku má vše svou hlavní roli. A protože se nikdo nesnaží být výraznější než ten druhý, jedná se o dokonalou symbiózu všeho, co vidíte, slyšíte, cítíte. Bez patosu a potřeby moralizovat, ale s patřičnou dávkou nadsázky a pokory se dostal na svět jeden z nejlepších snímků roku 2010. Těžko uvěřit, že neprorazil. Holt, je to no name film. Vzkaz do ČR: takhle se točí hořká komédie!(12.3.2012)

This trip is like going for a walk with a sick, white Oprah! Jak já zbožňuji černý humor!Popravdě by ho tu klidně mohlo být mnohem víc. Third Star je takové celkem neobvyklé drama o umírajícím, který se s nejlepšími přáteli vydá na svoje oblíbené místo - naposledy. Není to žádná ždímačka slz, je to o přátelství, solidaritě a okrajově i o smrti. Do toho nádherné prostředí Walesu, neokoukaní herci a jako třešnička na dortu dechberoucí záběry. Jedinou opravdovou výtku mám k představiteli hlavní postavy-Jima. Ten mi byl krajně nesympatický a tak jsem s ním nedokázala po celou dobu vůbec soucítit. Jeho záchvaty mi navíc přišly dost afektované. Ke zbytku nemám výhrady, obzvlášť Tom Burke mě zaujal. Konec byl dojemný, přestože se žádné slzy nekonaly. Takhle nějak si představuji poslední chvíle svého života-trávené s nejbližšími lidmi, na nejmilejším místě, bez přetvářky, se zásobou morbidních fórů. :)(1.9.2012)

And, if you should happen to remember, it´s the anniversary of my birth. Remember that you were loved by me. And that you made my life a happy one......Neobyčajná cesta štyroch priateľov, z ktorej sa však vrátia už iba traja. Príbeh o zmierovaní sa so smrťou v štyroch rôznych prevedeniach. Príbeh bilancujúci, analyzujúci, miestami vtipný inokedy smutný, ale v prvom rade ľudský.(23.3.2013)

• - Benedict Cumberbatch (James)si chtěl nechat pro film oholit hlavu, aby se vzhledem více přiblížil člověku umírajícímu na rakovinu. Nedovolili mu to však kvůli natáčení Sherlocka (od r. 2010). (patysway)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach na juhozápadnom výbežku Walesu, v pobrežnej časti Pembrokeshire. (MikaelSVK)