Třetí hvězda

Carlos Catalan

Vaughan Sivell

Kostýmy:

Marianne Agertoft

Film na první pohled humorný, hned na druhý však velmi, velmi smutný. A smutný nejenom kvůli tomu, že je tu jeden z hrdinů nemocný rakovinou v posledním stádiu, ale i tím, že se naše dětské sny podaří naplnit jen málokomu, většina však zabředne tam, čemu se jako mladší smál, film o ztrátě ideálů a taky o tom, že si každý hledáme to své místo v životě, ať už nám do jeho konce zbývají roky anebo týdny... To vše natočeno bez zbytečného patosu, naopak, očekávejte řádnou dávku černého britského humoru s vynikajícím Benedictem a čarokrásnou britskou přírodou. Dojímavé tím nejčistším způsobem.(27.9.2013)

Drak Šmak se rozhodl zemřít. Přemluvil partu kamarádů, katalogových fešáků, aby se vydali na výlet na překrásné až panenské místo Barafundle Bay. Hoši se ohákli do značkových hardů (i bílých :D), nastartovali vozík a vydali se na cestu. Cestu plnou vzájemných konfliktů, které dospěli svému vyřešení, odhalování starších lží a polopravd a čekání na správný moment kdy říct "jebu ti ségru". Oceán šplouchal, divocí koně se proháněli krajinou, slunce vycházelo i zapadalo, morfium teklo proudem, i na ohňostroj došlo a v závěru se jakože fakt hodně vydíralo. Filmek přesně dle mého gusta :D Výzva 2017 za kterou "srdečně" děkuji mé oblíbené eLeR.(4.1.2017)

Wow! Britský čierny humor v spojení s takou vážnou témou, akou je rakovina a umieranie, tak to som teda čumel... Keď som začal film pozerať, tak som netušil o čo ide, ale postupne som si to neuveriteľne užíval a ani očakávaný "sad-end" mi prišiel ako krásne vyústenie tohoto vtipného "road movie" :o). (Dokonca aj do záverečnej scény sa tvorcom podarilo umiestniť veľmi vhodný vtip!).(3.11.2011)

Kvůli posledním patnácti minutám za to stojí film vidět, jinak zvláštně a hlavně nezáživně utahané. Na toto téma byla natočena spousta jiných kvalitních filmů.(3.11.2012)

Kdyby nebylo seriálu Sherlock, asi by si český divák nikdy nevšímal jména Benedict Cumberbatch, natož malých televizních filmů stanice BBC. Ovšem tento herec má co nabídnout a jelikož se už dostal i na americkou půdu (War Horse, Tinker Tailor Soldier Spy) jistě o něm uslyšíme mnohem víc. Ovšem jeho čistě britské filmy, ve kterých hraje hlavní roli jsou opravdu kvalitní. Tento snímek je jeden z těch, který skončí a vy o filmu musíte ještě zbytek dne přemýšlet. A o tom by přece filmy měly být. Hlavní hrdina umírá na rakovinu a parta přátel ho vezme na výlet do přírody. Ovšem jen on ví, že tohle bude jeho poslední výlet. Střet života a smrti, zbytečnost života a jeho smysl, vztek a zlost na ty, kteří mají život před sebou a mrhají svým časem, nenaplněné dětské sny. Po tomto díle se už moc těším, až se podívám na film Hawking, který je další z produkce BBC s Benedictem v hlavní roli a věřím, že mě dojme stejně, jako se to podařilo tomuto snímku.(30.1.2012)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach na juhozápadnom výbežku Walesu, v pobrežnej časti Pembrokeshire. (MikaelSVK)

• - Benedict Cumberbatch (James)si chtěl nechat pro film oholit hlavu, aby se vzhledem více přiblížil člověku umírajícímu na rakovinu. Nedovolili mu to však kvůli natáčení Sherlocka (od r. 2010). (patysway)