Reklama

Reklama

Třetí hvězda

  • Velká Británie Third Star (více)
Trailer

Obsahy(1)

James trpí rakovinou v pokročilém stádiu. Spolu se svými třemi kamarády se proto vydává na výlet do jeho oblíbené pobřežní oblasti Barafundle Bay v Západním Walesu. Během cesty postupně začínají rekapitulovat své dosavadní životy a tak se ukazuje, že všechno není takové, jako se na první pohled zdá. Poslední výlet Jamese strhaného rakovinou se tak stává pro všechny možností k zamyšlení se nad další cestou ve vlastních životech. Po čas výletu tak obnovují ztracené vzájemné pouto a dokazují, že každý má svůj kříž, který musí nést, a je jen na ostatních, zda mu s ním pomohou či nikoliv. (SaNcHeZ_cz)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Tretia hviezda, tak trochu zo súcitu. Ja som z britskej školy zvyknutý na silnejšei dávky čierneho humoru. Toto bolo také trochu na istotu, aby sa nikto neurazil. Ale hlavne pokial sa všetci chaloší jašili a plácali po ramenách (minimálne do polovice) to bolo fakt jalové a hlavne o ničom. Hádky sú korením života, len škoda že sa ním tak šetrilo. 60% ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Film, jehož prvním obrazem jsou oči a nos Benedicta Cumberbatche vznášející se ve vesmíru mezi hvězdami, druhým sekačka likvidující trávu kolem hrobu a ve třetím záběru muž na pláži pohybem ruky nechá rozestoupit vlny. Když jsem viděla toto, získala jsem dojem, že snad nemůže existovat lepší film na této zemi... ale snímek samotný potom ukáže, že to není pravda. Strom, který si s sebou chlapci vezou, je krásný. Scéna s hledačem na kamenité pláži je krásná. Představa návratu do přírody je krásná. Myšlenka vyvěrání hlubokého jen tak mimochodem je krásná. Slzy při pohledu na východ slunce jsou krásné. Přesto mám ale dojem, že nic z toho není dotaženo úplně do konce. Zvláště s přibývajícím časem jsou epizody čím dál méně vypointované a rozlišené a jednotlivé rozhovory splývají a pozbývají to fatální a neobyčejné kouzlo, kterým mi film učaroval v začátku. Což mě vede k přemýšlení, zda režisérka chtěla vytvořit stylizovanou osudovou podívanou a nebo byl naopak jejím záměrem realisticky odvyprávěný příběh, kde (stejně jako v běžném životě) spousta důležitých věcí zanikne nebo vyzní do ztracena. Osobně bych v tomhle případě byla pro větší stylizaci. Myslím si, že potenciál skvělé čtveřice protagonistů zůstal trochu nevyužit. Za jiných okolností by to pro měl byl tříhvězdičkový film, ale za prvé bych chtěla film odlišit od těch, kterým běžně dávám tři hvězdy, protože není stejný a ukazuje známky něčeho vyššího, a za druhé mě k mírnému nadhodnocení vedou niterné pocity. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

This trip is like going for a walk with a sick, white Oprah! Jak já zbožňuji černý humor!Popravdě by ho tu klidně mohlo být mnohem víc. Third Star je takové celkem neobvyklé drama o umírajícím, který se s nejlepšími přáteli vydá na svoje oblíbené místo - naposledy. Není to žádná ždímačka slz, je to o přátelství, solidaritě a okrajově i o smrti. Do toho nádherné prostředí Walesu, neokoukaní herci a jako třešnička na dortu dechberoucí záběry. Jedinou opravdovou výtku mám k představiteli hlavní postavy-Jima. Ten mi byl krajně nesympatický a tak jsem s ním nedokázala po celou dobu vůbec soucítit. Jeho záchvaty mi navíc přišly dost afektované. Ke zbytku nemám výhrady, obzvlášť Tom Burke mě zaujal. Konec byl dojemný, přestože se žádné slzy nekonaly. Takhle nějak si představuji poslední chvíle svého života-trávené s nejbližšími lidmi, na nejmilejším místě, bez přetvářky, se zásobou morbidních fórů. :) ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

And, if you should happen to remember, it´s the anniversary of my birth. Remember that you were loved by me. And that you made my life a happy one......Neobyčajná cesta štyroch priateľov, z ktorej sa však vrátia už iba traja. Príbeh o zmierovaní sa so smrťou v štyroch rôznych prevedeniach. Príbeh bilancujúci, analyzujúci, miestami vtipný inokedy smutný, ale v prvom rade ľudský. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Štyria kamaráti a štyri rôzne varianty zmierovania sa so smrťou... Tento snímok si ma získaval veľmi nenápadne a postupne. Zo začiatku nič moc, ale ku koncu som už v duchu tlieskal. Je tu plno pekných myšlienok, pričom sa mi páčilo, že mal každý z kamarátov svoj vlastný názor na túto smutnú tému. Čo bude po smrti? To nikto nevie. Ale určite nejdeme do horšieho, či už večná nirvána (neexistencia) alebo ďalšie dobrodružstvo vo forme nového života, všetko jedno... len sa netreba báť a treba si užívať života pokiaľ sa dá. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Galerie (63)

Zajímavosti (2)

  • Filmovalo sa na viacerých miestach na juhozápadnom výbežku Walesu, v pobrežnej časti Pembrokeshire. (MikaelSVK)
  • Benedict Cumberbatch (James)si chtěl nechat pro film oholit hlavu, aby se vzhledem více přiblížil člověku umírajícímu na rakovinu. Nedovolili mu to však kvůli natáčení Sherlocka (od r. 2010). (patysway)

Reklama

Reklama