poster

Procitnutí (amatérský film)

Krátkometrážní / Thriller / Psychologický

Česko, 2011, 13 min

Režie:

Martin Doležal

Komentáře uživatelů k amatérskému filmu (11)

 • Segrestor

  Chvíli jsem se (neznalý filmů Martina Doležala) v ději trochu ztrácel, ale pak mi to najednou "docvaklo" a užil jsem si skvělý filmový kraťas. Retrospektivní pohled a uvěřitelné výkony zúčastněných herců posouvá tento krátký snímek skoro až k samé hranici amatérského filmu. Jistěže by se dalo ledacos vylepšit, ale v ranku amatérského filmu - lepší nadprůměr.(14.6.2011)

 • Rosana
  *****

  Úžasně natočený film s dramatickým příběhem - divák, stejně jako hlavní hrdina, do poslední chvíle netuší, co se vlastně stalo. Film správně klade otázky, které diváka udržují v napětí a nakonec pochopíte trápení hlavního hrdiny a jeho svízelnou situaci. Skvěle zahrané a ve všech ohledech skvěle udělané.(27.4.2011)

 • GodComplex
  ****

  V prvni rade vyborna hudba, ktera to cele atmosfericky tahne (velke plus za tinnitus), natocene je to taky skvele, ale fakt bych to radsi nechal v klipovem formatu beze slov, jakmile se tam zacne mluvit, tak je to podobne jako u vetsiny cz amaterskych kousku konecna. 7/10(19.1.2012)

 • Brennos

  Film ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=Sb4Vh9ewQHs(14.7.2011)

 • zette
  ***

  I diky hudbe a zvolenemu prostredi ma film dobrou atmosferu. Herecke vykony taky nejsou nejhorsi, jak uz zde ale nekdo psal, mluvene slovo zni proste jinak nez v profesionalnich filmech. Myslenka pribehu neni spatna.(16.7.2012)

 • Sfinkter
  ****

  Nejprofesionálnější snímek od Taranis film. Má to příběh, hloubku, pointu i atmosféru. Velký krok vpřed.(11.7.2011)

 • Iroquaise
  ***

  natočený docela slušně...jenže ta historka je trochu moc rozkydlá a patetická....a snaha povýšit žánrovku na existenciální výpověď tomu taky zrovna nepomáhá...(15.1.2012)

 • -Dawe-
  ****

  Na to, že je to amatérský film, tak je to silný nadprůměr. Docela slušně odehraná hlavní role. Hudba dodává tomuto kraťasu docela dobrou atmosféru a i přes to, že trvá 13 minut, tak má příběh a dobrou pointu. Procitnutí je mezi amatérskými filmy jeden z těch lepších a já pořád nechápu, jak někdo může dát *odpad!*.(27.4.2012)

 • mazadlo
  *****

  Jestli vím na který ,,amaťák" se tešit tak pak je to ,,amaťák" od Taranis Film. Nejenže si tu hrají už poněkud dlouho ale vždycky přicházejí s tím svým - vlastním a nikdy nejdou zpět - naopak vyvíjejí se a nabízejí nám technicky i příběhově kvalitní díla která se již brzy přerodí v nezávislou tvorbu. Film procitnutí není výjimkou - Taranisáci opět vybrali zajímavé lokace ( na kameře to vypadá pěkně ) hrají si s obrazem a dolazují to perfektní hudbou. Jediné co bych filmu vytknul je někdy trošku nesrozumitelné mluvení Jakuba..ale není to tak hrozné abyste nepochopily. Za mě pět. Těším se na další Taranis film.(26.5.2011)

 • drankeryth
  ****

  Bolo to dobre podane a to rozuzlenie az do konca, prekvapilo ma to, ako to bolo natocene. V jeho situacii by som nechcel byt, zivot je niekedy svina ku cloveku.(13.7.2020)

 • evah1
  ****

  Přiznávám, že jsem si myslela, žže to bude tuctovka, ale vcelku mile mě to překvapilo :-) Dost dobrý amatérský film, musím uznat, že to, jak to bylo promyšlené, se mi vážně líbilo(19.7.2013)