Epizody(39)

Furuta Sasuke je 34-ročný vazal Oda Nobunagay, ktorý chce ovládnuť celé Japonsko. Furuta, estét posadnutý čajovým obradom, architektúrou a všetkým simplistickým i pekným, pôsobí ako posol u Nobunagy. Celé anime sa odohráva okolo Sasukeho, ktorý si vždy všimne iba čajníky a šálky, ktoré chce vlastniť a vďaka tomu vznikajú rôzne, často vtipné dilemy. (DExUS)

DExUS

Furuta Sasuke je, 34 ročný vazal Oda Nobunagay ktorý chce ovládnuť celé japonsko. Furuta je estét posadnutý čajovým obradom, architektúrou a všetkého simplistického a pekného, pôsobí ako posol u Nobunagy. Celé anime sa odohráva okolo Sasukeho, ktorý si všade všimne iba čajníky a šálky ktoré chce vlastniť a díky ktorým vznikajú rôzne dilemy ktoré sú často vtipné. Podľa popisu deja tohto anime na iných stránkach som usúdil že ide o hlúposť nehodnú zhliadnutia. Zatial som videl 11 epizód, a musím povedať že je to pri najmenšom zaujmavé a nečakane komické. Manga začala v roku 2005 a vyhrala niekoľko ocenení, tú som však nevidel. Anime stále vychádza a veru neviem čo by malo byť obsiahnuté v tých 39 epizodach ktoré sú plánované. Je tam síce sekundárna politická zápletka ktorá je zaujímavá la tiež sa motá okolo estetiky a čajníkov :) Bude to pravdepodobne nuda už po viac epizódach, ale na hodnotenie je ešte priskoro, takže sa k hodnoteniu vrátim neskôr, buď keď to dopozerám celé, alebo keď sa mi to stane už príliš nudné. Predčasné hodnotenie je však 3,5 . ()