poster

Rock & Rule

 • anglický

  Rock 'n' Rule

  (festivalový název)

Animovaný / Sci-Fi / Muzikál

Kanada, 1983, 119 min

Režie:

Clive A. Smith

Scénář:

Peter Sauder
 • bierce
  **

  Animák zasazenej do postapokalyptickýho světa, jenž obývaj myši, kočky a psi, zmutovaný do lidský podoby. Příběh, pokud se to tak dá nazvat, je sbírkou stokrát omletejch klišé, pospojovanejch klipy na hudbu Iggyho Popa, Lou Reeda, Cheap Trick nebo Debbie Harry. Ony písně jsou IMHO dost hrozný (80's, klávesy fuj fuj a třikrát fuj), snad s vyjímkou dvou od Lou Reeda. Na druhou stranu, obrazová stránka písní, tedy klipy tvořící předěly v ději, jsou výborný. Zpracování pohybu v obraze občas připomene japonský anime. Animace je asi nejlepší stránkou filmu, stylově připomene některé filmy Ralphy Bakshiho. Opravdu zamrzí totální nepoužitelnost scénáře, tenhle film měl totiž velkej potenciál. Bohužel vzniklo dílko, které je dokonalým důkazem toho, že i přes atraktivní vizuál jde všechno do kytek, pokud chybí to nejzásadnější - příběh.(14.7.2009)

 • KHkomiks
  ***

  Skvělá muzika Lou Reeda, Iggyho Popa v obyčejném animáku, průměrnýho až podprůměrnýho režiséra, kterej má na rok vzniku krásnou animaci, ale mohl by se taky zaměřit na scénář.(27.1.2013)

 • MERKATtv
  ****

  Skvelý film s úžasným soundtrackom, úžasnou animáciou a úžasnou Angel. Škoda že piesne s filmu sa skoro nikde nedajú zohnať v dobrej kvalite.(17.7.2019)