A Channel: The Animation (TV seriál)

• Japonsko

Aチャンネル

A-Channel

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2011, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

• Subjektiv

Tyhlety pohodové seriály, v nichž blbnou slečny a chlapci křoví dělají... vidíte jeden a spokojeně se usmíváte nad rošťáctvím postav, nad nalezením radosti v každodennosti, která netvoří a nechce tvořit příběh, nad přátelstvím, jež nezatěžují žádné opravdové zkoušky a vystačí si s tolerancí drobných "úchylek"... vidíte dva a srovnáváte, hledáte podobnosti a rozdíly... s třetím a čtvrtým se úsměv menší, pátý již jen občas prohne vaše koutky vzhůru... desátý k patnáctému smazává všechny specifika a žánr rozpouští ve vaší hlavě na beztvarou kaši, z níž tu a tam koukají ty seriály, které se něčím opravdu lišily - Sketchbook, Aria, Azumanga, víc snění, lepší legrace či kanály marťanských Benátek namísto škamen... Silné ** pro A Channel. Viděny díly 1-3.(26.4.2011)

Ano, Subjektivova výtka vztahující se k repetitivnosti a z toho plynoucí podobnosti seriálů alá A Channel je nepochybně legitimní, přesto pro mě není v tomto případě nijak důležitá. Podstatné pro mě bylo, že jsem si všechny postavy a jejich vzájemné blbnutí hned od počátku zamiloval a prožíval jejich drobné starosti a každodenní střetávání s úsměvem na rtech a zvědavým očekáváním toho, co mi přinese další díl. Možná za to může má slabost pro slice of anime, možná má prozatimní neznalost v komentářích často zmiňovaného Sketchbooku či Azumangy, ale já byl po celou dobu spokojen a klidně bych přivítal i další pokračování.(27.6.2011)

• Larky

Nejprůměrnější z průměrně průměrných - dle mého názoru asi nejvýstižnější hodnocení.A Channel podobně jako famózní Azumanga Daioh nesází na propracovaný příběh, ale na slet scének, které v rámci jedné dvacetiminutovky spolu více či méně souvisí a také tu sledujeme každodenní školní život party slečen vyjma vztahové části, která je záměrně opomíjena.Problém je ovšem v tom, že nepřínáší Áčko vůbec nic nového nebo zajímavého, charaktery hlavní čtveřice jsou nezajímavé, scénky, kde má vládnout komediálnost, spíš vládne nuda nebo jen velmi lehké pousmátí, kenceptuálně příjmený seriál sice docela je, ale pořád to není nic na extra relax, protože existují daleko lepší poklidné seriály, třeba výtečný Sketchbook.Ne vše v A Channelu je šedivé a nevýrazné, třeba opening i ending jsou vynikající a na takovýto typ seriálu je i audiovizuál v jednotlivých dílech skvělý, jenže to jde ruku v ruce s šedivě průměrným zbytkem.Lehké zklamání a...Lepší 2*(16.6.2011)

Toto anime jsem si moc užil. Většinou se podobným kouskům vyhýbám, protože je naprosto nekriticky "házím do jednoho pytle". Proč se mi tohle ale líbilo? Mohla to být Tooru, která splašeně pobíhala sem a tam s baseballkou a odháněla kluky od její kamarádky? Asi. Už ani nevím, myslím si, že ty holky celou dobu řešily jen nějaké úplné pitomosti. Dnes bych se k tomu asi stavil jinak, ale když tohle anime vycházelo, děsně jsem to žral.(10.6.2013)

• FritoleXx

Tvůrci nejspíš nevěděli co z toho vlastně chtějí mít. Občas zabodují s povedeným vtípkem, jindy si zas troufnou na nějakou perverzní narážku, ale nejčastěji se topí v průměru nebo dokonce používají humor jak pro 10 leté děti. Ve výsledku je to takový obyčejný "slice of life" kousek, kde může zaujmout jen zvláštní Tooru, což je asi nejoblíbenější postava, jak jsem si všiml. Já toho názoru nejsem a nejzajímavější mi přišla dvojce učitelek, které ovšem nedostanou moc prostoru. Škoda. Právem zapadlá záležitost, kterou jsem dokoukal jen díky krátkosti a další sérii nijak zvlášť nevyžaduju, i když s každým dalším dílem má tendenci být lepší a lepší.(13.7.2018)

• Five By Five

Najprv som si myslel, že má ísť o akýsy remake seriálu Lucky Star, len z lepšou grafikou... No hoci majú tieto dve dielka veľa spoločného - počnúcť postavou Run, ktorá je vlastne kópiou Hiiragi, či (hlavne v prvej polovici) absenciu akéhokoľvek súvislejšieho deja... A Channel sa neinšpiroval iba ním... Ak by Yuuko ešte hrala na gitaru - bol by to presný klon Mio z K-On!-u... Postavu podobnú Yutake nájdete hádam v každom druhom romantickom seriály, no a Tooru, i keď je svojím spôsobom najoriginálnejšia, mi tých postáv z ostatných anime pripomína hneď niekoľko... A koniec tiež ako by z oka vypadol jednému ďalšiemu... Na druhej strane to všetko A Channel dokázal pozliepať celkom pekne, roztomilo a miestami dokonca aj vtipne...(24.4.2011)

No začnem z tej horšej stránky. Nepoznám predlohu takže neviem ako tá, ale prišlo mi to ako niečo medzi K-On! a Azumangou (hlavne niektoré charaktery). Zavadí aj občasná stereotypnosť, no kedže som to pozeral pomaly (to jest 2d/deň) tak mi to ani neprišlo. Teraz k tej lepšej stránke aj napriek podobnosti zostáva stále humorné, často stavia na takej tej "roztomilosti". Vydarené je aj OST, kde je pre každý diel iná pieseň, z čoho niektoré boli naozaj podarené. Takže ak vám nevadí, že už to tu bolo, nemáte vysoké nároky a chcete si len tak prijemne odpočinúť neváhajte, ale ak chcete kvalitu siahnite po niečom druhom. Niečo okolo 7(25.9.2012)

• Palisander

Pekne nakreslené, obsahovo úplná pustatina. Sem tam sa vtip podaril, ale celé to bolo ako pre škôlkárov - najmä vložené skladbičky boli pre mňa dosť veľké utrpenie. Boli momenty, keď som si veru aj na Teletubbies spomenul - a to ich poznám len z počutia :-). Časom neviem či sa to zlepšovalo, alebo som si len zvykol ;-). Videné vrátane 11ks krátkych bonusov. Tie boli relatívne v pohode.(12.2.2015)