Subjektiv

Jste-li neschopný tvůrce, jenž nedokáže napsat/natočit postavu středoškoláka tak, aby člověka zajímala, a zároveň vám nikdo nevěnoval dostatek peněz na utopení divákovy mysli v moři blýskavých triků, máte několik možností, jak tento problém obejít. Nebudu slušný. Prvním jsou kozy. Téměř 50 % publika zajímají kozy. V Japonsku naši kulturně přínosnou kapelu Kabát (dle ministra kultury) a jejich píseň Dr. Bambus pravděpodobně neznají, leč v ní zpívaný poznatek: "...mozek se odkrví, když se postaví...," objevili i tak. Přeskočme několik částí ženského těla, které chápu jako možnosti 2 až n, a přejděme k zajímavějšímu n+první "obohacující" složce. Ta se zakládá na myšlence - v případě trotlovského scénáristy a režiséra pravdivé - že obyčejné střední školy patří k těm nejnudnějším místům na světě. Není sprostějšího slova než "normální". Strčte tu vzdělávací instituci do budoucnosti, podsvětí či elfího království, naplňte ji duchy, mimozemšťany, úchylnými učitely, vyučujte detektývování, telekinezi, orální sex, matematiku, čáry, pohřebnictví či, jako v Hidan no Aria, jak správně dělat pif a ještě lépe paf. Hlavní hrdina, ten by to mohl umět buď nejhůře nebo nejlépe, takové nejlépe prodáte. Samozřejte kromě těch, kteří to umí nejhůře a, za jistých okolností, nejraději se sexualitou souvisejících, pak nejlépe. Poněvadž schopnou stranu síly odemyká libido, musíme jej něčím namasírovat. Prstík v katalogu anime povah se zabodl do stránky s tsudere lolitkou. Takový katalog je velice užitečný, neboť tvůrcům radí, jak se postava zachová v různých situacích a determinuje její vývoj, včetně vztahů. Seriál se střelnými zbraněmi potřebuje ještě někoho, na koho je i klaďasové mohou tasit bez rizika ztráty sympatií a erekce divákovy. Záporáka s kozama. Aby se neřeklo, ani on(a) nezáporní jen tak pro nic zanic a obvykle mívá pro své chování důvod, často veleblbý. Další vývoj událostí předurčuje sezónní povaha TV anime seriálů. 12 dílů musíte něčím zaplnit. Záporák se nejdříve chová záporně, nedá se poznat. V druhém díle se chová záporněji, nedá se poznat V třetím díle už je fakt zlý, ale ještě se nedá poznat. Ve čtvrtém se konečně může dát poznat a naznačit, že je za ním ještě nekdo zápornější a prozradit svou motivaci. Tvůrce musí doufat, že paměť divákova nyní selhává a ten si neříká: "Proč vlastně z těchto důvodů dělala ta zlá svině právě toto a tamto? Proč se teď dává poznat a proč žvaní o svých cílech, zázemí a tak? Vždyť to nedává žádný smysl." Subjektiv se ale ptal a tak po čtvrtém díle milosrdně k sobě seriál odhodil. I tak stihl být uražen ještě n+druhým způsobem matení divákovy pozornosti - totiž používáním jmen z jiných děl, kterážto "finta" patří k nejzoufalejším prostředkům anime tvorby a tvorby vůbec. Vychází zřejmě z předpokladu, že když se hlavní hrdina bude jmenovat Herkules, přejde do příběhu něco z kouzla starořecké mytologie, jméno Holmes pak automaticky evokuje ducha Baker Street a stojí-li někomu na vizitce "Fantomas", hned nahání nezměrnou hrůzu. Tak to já se taky dovolám autority jména. Šmarjápano! () (méně) (více)

zelvopyr odpad!

Tenhle shit jsem nevydržel ani do půlky 4. epizody :( A to přitom ústřední dvojici dabují titíž, co Toradora! Ach jo. ()

SonGokussj

Subjektiv zde popsal Hidan no Aria v celé své vzpružené kráse. Nedá se k tomu moc dodat. Jestli máte nervy, je tam vše řečeno. Takový scénář se dá přiřadit i k jiným sériím. Jedna z nich byl kněz, který po shlédnutí poprsí své jeptiškovské kolegyně v sobě probudil dávné síly a neuvěřitelnou exorcistickou magii a ... počkat... vždyť je to vlastně i Hidan no Aria :-) Dva téměř naprosto stejné seriály. A ještě by se jich našlo více. Bohužel. 30% ()

VanTom

Pitomoučké pubertální anime, řekl bych toho "nejprostřednějšího" proudu, se zaškatulkovalo ponejvíce jako akční romantika. Co se v něm dělo, jsem pravidelně zapomínal po každém dílu, ale měli tam střední školu pro zabijáky, tzv. "Buteie", hlavního hrdinu, kterého zcela bezdůvodně milovaly spolužačky - elitní bojovnice - i "střídavé" nepřítelkyně, zhusta potomci slavných rodů: Holmesových, Lupinových, Johanky z Arku. WTF? Všechny se pak chovaly neskutečně uječeně, hystericky, buď dominantně, nebo naopak vilně submisivně, a při každé narážce na (milostný) vztah či pohled brutálně zrudly a vyváděly. Až se to opakováním stalo i trošičku vtipné. Ani nevím, proč jsem to dokoukával. ()

Five By Five

Sherlock Holmes 4. VS Arsène Lupin 4. - oboje samozrejme sexy dievčatká... Vážne? Johanka z Arcu 30. ... Tak ale už fakt dosť! Potom ešte jedna s mečom a za Dr. Watsona máme chlapca okolo ktorého sa celý tento hárem sústredí... Každú epizódu zakončuje "kočičí" bitka a na záver príde aj Vlad... Čo začalo ako nie najhoršie, trochu bláznivé, akčné sci-fi končí ako strašne nevydarená zlátanina bez zmyslu, vtipu, či atmosféry... Slabučké 2*... ()

Chinese Ashio odpad!

Nie, toto proste nemôžu myslieť vážne. Totálne klišé nápady zapracované do nezmyselného príbehu. Detičky sa učia ako sa biť, strieľajú sa a majú silné reči. Úbohé. Veľmi úbohé. Ako vo väčšine anime a máng ani tu nevychitali hlavné postavy, Vždy sú to bud usmrkané chudery, alebo úbohé sliepky, ktoré sa hrajú na paničky. Toto bol ten druhý prípad. Aria bola presne ako Sakura z Naruta či taká Taiga z Toradora... nevenovoala som tomuto anime veľa času za to mi to rozhodne nestálo a nestálo mi pokračovať v tom ani kvôli Kinjimu... smola no. ()

arctican

Hidan no Aria.... ach jaj a ono to mohlo byť fakt dobré... :/ dej bola totálna zláatania všetkého možného no chvalabohu sa dalo na tom zasmiať (aspoň niečo).... neviem ani čo k tomu dodať :D proste 3/5* možno 3.5/5* pretože "HSS aka. Hystery mode" je iný "flip" :D ()