Maria Holic Alive (TV seriál)

• japonský

まりあ†ほりっく あらいぶ

Maria Holic Alive

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2011, 12x24 min

Ty dva roky se na Maria Holic podepsali ve smyslu o něco kvalitnější grafiky a animace, ale jinak je od své starší sestřičky prakticky k nerozeznání. Pořád stejně ulítlá, plná divokých fantazií hlavní hrdinky a šikanování ze strany Marie. Pochopitelně, tohle jsou to hlavní znaky celé série a nemá smysl jí to vyčítat. Bohužel, spolu s nimi si Maria Holic do druhé série přenesla i naprosto identické zápory. Neustálé výtrysky krve případně reakce Kanaki na tělesný kontakt s opačným pohlavím můžou být vtipné napoprvé, ale vídat je pětkrát za každou epizodu je prostě příliš. Rozhodně by také neuškodilo, kdyby se občas dostal(a) do potíží i samotný(á) Maria, s čímž souvisí i to, že samotný fakt o tom, že je Maria ve skutečnosti převlečeným mužem, je pořád naprosto trestuhodně nevyužit. I přes tyto výtky se ale pořád jedná o poměrně slušnou slušnou zábavu. 3 hvězdičky(17.8.2011)

• ikilledjenny

Kanako je sexističtější, tupější, ale vůbec ne vtipnější. Docela zklamání, po úžasné první řadě bych čekala víc. Dokonce ani četné nosebleedy to nezachrání. Příběh totálně o ničem. Grafika je o kousek lepší a hudba je na stejné úrovni. Pokud byla první série podobná, tak jsem měla při hodnocení asi zatmění mozku, či co.(29.8.2012)