Komentáře uživatelů k TV seriálu (35)

 • Hromino
  ***

  Viděl jsem zatím jen čtyři epizody, ale už si připadám stejně, jako bych se přejedl spousty sladkýho a nechtěl pak najednou žádný jídlo ani cítit. U mě se to stává docela často, ale když se mi něco podobnýho stane u anime, je to celkem blbý. Grafika je sice fajn, hlavní hrdina má pěkné zuby, akce je zajímavá a vůbec se na to po vizuální stránce hezky kouká, jenže k čemu to je, když mám při sledování každého políčka pocit, že "tohle jsem přece už někde viděl" a mnohdy i v daleko lepším podání? Jednou tam vidím Soul Eatera (toho ponejvíce), podruhé zase Naruta, potřetí Fullmetal Alchemist... a více. No, nemám z toho zatím dobrý pocit. Šanci tomu určitě ještě někdy dám, ale zatím uděluji jen slabé 3* aspoň za velice slušnou stylizaci, i když se zase musím přiznat, že mi občas i tou stylizací dost připomínal třeba o řád lepší Bakemonogatari.(5.2.2012)

 • Subjektiv
  **

  Nemám pocit, že Modrý exorcista by přinášel cokoliv neokoukaného do žánru šónen. Hrdina klasicky odmítán okolím, považován za nezodpovědného výrostka, naprosté budižkničemu, které ovšem posílen jednou jedinou vizí (stát se Hunterem, Hokagem, ochránit své přátele...), tentokrát pomstou zabitého nevlastního otce, probouzí svůj skrytý potenciál (často s temným původem) a leveluje a leveluje a leveluje. Postupně krom schopností získává uznání, přátele i "moudrost", povětšinou plakátovou. Jde téměř o žánr definující, požadované prvky. Složitými postavami žánr neoplývá, ale charismatická postava složitost nepotřebuje. V šónenu potřebuje mocné schopnosti, s kterými umí pracovat vynalézavě, kombinovat je, obměňovat, taktizovat. Potřebuje výrazné chování, jež ty schopnosti odráží, jasnou a logickou motivaci. Potřebuje děj, v kterém může jednat. Musí jednat. Táhnout na bránu a nemotat se od náhodné události k náhodné události díl od dílu. Návaznost. Zatím jsem neviděl žádné kombinace schopností, jen klišé větší odhodlání --> větší řev --> větší úspěch. I ta návaznost mi zatím v Modrém exorcistovi citelně chyběla. Ona tem tedy je, ale zatím jen ve stylu: "Minutu rozvíjíme hlavní děj, zbytek času si odskočíme k nějaké epizodní blbince." A co nejhůř, Modrý exorcista nám prodává vnitřní svět svých zploštělých postav po dobu neúměrně dlouhou. Po pěti dílech pouhé ** a nulové zaujetí k pokračování.(27.6.2011)

 • Zíza
  ***

  Jako Okumurovi jsou pěkní bráchové. Jeden má pěknou bouchačku, druhý ocas, meč a modré plameny. Potom mají pěkné oči. Prostě je to všechno hezky nakreslené. Hudba je také povedená. Příběh, no, zaujal, nezaujal. Já bych chtěla přeskočit k něčemu "vážnějšímu". Co dělají ve škole, jak trénují, jak si vytvářejí pouta mě moc nebralo. Ani nově příchozí postavy. Chci víc opravdového boje. Není, nebude. Ne ve 25 dílech. Manga je prý lepší. Tohle má výhodu jen v barvičkách. Víc čtěte. Existují lepší šóneny a ne, Bleach nemyslím. :-D Slabé 3*(28.8.2011)

 • zelvopyr
  *

  Japonský mainstream anime jde, zdá se, pozvolna dolů. Nejobvyklejší žánr, shounen (zaměřený na mladší chlapce - středoškoláky) má jedno megaklišé, a to je "zvláštní škola". Jakákoli - vesmírná, sprosťácká, vrahounská, magická, démonská, exorcistická, podvodní, bojová -- prostě jen když to nebude ta samá obyčejná japonská nudná škola, do které je divák nucen denně chodit a drtit se nesmysly. Roztočí se tedy ruleta, a na kterém tématu se zastaví, takový seriál se začne točit. Tady se jim zastavila na exorcistech. A už se hezky jede podle šablony. Hlavní lůzrhrdina se nějak dostane do výjimečné školy (toto se jim povedlo natáhnout na dva díly) a postupně se seznámí s učiteli, spolužačkami, které miluje, spoužačkami, které ho milují, spolužáky, co se ho snaží šikanovat, spolužáky, co jsou taky lůzři a proto se s ním snaží kamarádit. Zpravidla co nová osoba, to díl. Pak začíná zápletka. Náš chlapec se tvrdohlavě chová jako nejhorší blb, což by v reálné škole byl rychle odnaučen, a sbírá zkušenosti. Většinou se i bojuje, ale hlavně se chvástá a nadává (nejlepší je, když chlapce dabuje postarší paní jako obvykle). Čím víc se haleká, tím je děj napjatější, čím větší a zářivější jsou zbraně, tím je boj drsnější. Pokud autoři mají málo sebevědomí, přidají tam prsaté školačky, pro jistotu. A děj poslušně míří do nikam (zásadně neexistují uzavřené konce, co kdyby se pokračovalo)... pokud se zadařilo urvat smlouvu na půl roku, tedy 26 dílů, tak se ten už tak plytký děj naředí a nastaví ještě více fillery než obvykle (barevnější boje, větší nadávání). ||| Někdy s komentáři lidí v anime se orientujících nesouhlasím -- buď si překvapivě najdu, co mě zaujalo, nebo naopak nevím, co je mohlo bavit... Ale tohle je tak prostinké a lineární, že nečekejte vůbec nic, žádnou zradu ani překvapení - stačí si přečíst vzásadě kterýkoli komentář... U 5. dílu mě naprosto přestalo zajímat.(15.4.2012)

 • balone
  **

  Viděl jsem to celé, celkově ploché, nic se neděje a postrádá to nějaké prvky podobných anime. Chyběla mi tam ta silná ženská postava, ať už ta, do které by byl hrdina zamilovaný nebo alespoň ta, která by mu byla oporou, ty dvě studentky, plus učitelka byly hodně nešťastně zvolené. Jinak příběh nějak začne, první díly vypadají nějak slibně, ale pak se to utlumí v hodně kecání o ničem a pár bojůvek, kde ukazují to klišé přátelství, důvěry atd. vůbec to negraduje a konec je k uzoufání, až si říkám, proč tomu dávám dvě hvězdy, asi díky tomu, že to nebylo až tak hrozné, abych to nedokoukal. 35% (btw. menší spoiler: alespoň jsem doufal, že půjdou do toho druhého světa, aby zabili toho Satana [něco jako Bleach], ale ani to se nestalo).(22.3.2012)

 • prome
  ****

  Sedlo mi to a přesně to jsem potřeboval. Pořádně jsem se bavil a užíval téměř každou scénu. Akce, magie, humor, tempo a napětí drží téměř po celou dobu seriálu. Dokonce jsem chvíli přemýšlel, jestli nehodím plný počet. Nakonec díky pár slabším epizodám jsem se rozhodl pro čtyři, ale silné.(28.9.2012)

 • Larky
  ***

  Ao no Exorcist mohl klidně býti komorním dramatem s vymítačským tématem, příběhem kněze, který by si procházel vymítání od samého začátku a zkusí diváka přesvědčit buď o smyslu nebo naopak o nesmyslnosti samotného aktu vymítání démonů z těla nebohých smrtelníků, tedy aspoň já si to přál.To, že se Japonci vydali naprosto jinou cestou mě docela překvapilo a začali ve mě po prvních dvou třech dílech trochu převládat smíšené pocity, jednoduše proto, že jsem chtěl dostat něco jiného, než mi bylo ve skutečnosti předkládáno.Nakonec ale Modrý exorcista není žádná tragédie, bohužel se ale také nejedná o žádný kdovíjak solidní seriál.Bohužel.Prostor by k tomu byl, jenže by se muselo upustit od zbytečně rádoby efektivních scén, kdy to má hlavně hezky vypadat, než to mít pořádný smysl jako takový.Také by prospěly propracovanější charaktery hlavních postav, trochu víc napětí by také neuškodilo.Příběh o synovi satana, který místo toho, aby nastoupil dráhu regulerního démona, bude proti zástupcům svého druhu naopak bojovat, není úplně špatný, ale, aby se dal označit za kvalitní musel by upustit nebo splňovat výše vypsané aspekty.Ao no Exorcist je velmi rozporuplný seriál, který má sice spoustu chyb, ale věřím, že si fandy mezi otaku určitě najde (napovídá tomu také místní hodnocení 81%).Ikdyž nejsem s tímhle dílkem kdovíjak spokojený, pořád se jedná v rámci letošních novinek o to lepší co zatím vyšlo - lepší 3*.(28.6.2011)

 • Politik
  **

  První díl byl doclela sranda, zatož druhej byl totální úlet. Na tohle nemám čas, podprůměrné anime, 40%.(1.4.2017)

 • SonGokussj
  ***

  Tak nám seriál skončil a jak bych shrnul jeho počin uchvátit a potěšit diváka? V rychlosti zkráceno ~ "Ale jo, jde to". Okumura Rikuo, Okumura Rin. Dva bratři narozeni ženě, kterou posedl démon. A ne ledajaký. Rovnou satan. Jeden z nich objeví své skryté síly za pomocí meče a po chvíli se objeví v Exorcistické škole, kde učí jeho bratr Rikuo. A začíná klasická zápletka - školní život / superpowers / ovládání nově nabyté síly / potíže v kolektivu / uznání kolektivu / zlý učitel / hodný učitel / externí nebezpečí / cliffhanger / zdokonalení ovládání sil / marný boj / spojení sil (v přátelství / v krvi je síla) / zničení. Scénář, který nepovažuji ani jako spoiler, jak je známý a ohraný. Ale na druhou stranu! Musím říci, že jsem se bavil :-) Do první poloviny / 3/4 to bylo velmi kvalitní. Až ke konci teprve přehnané. Vtipy jsou tam velmi dobré (krom konce), příběh a situace též (krom konce) a celkově to na mě působilo velmi živě, svěže a nedokázal jsem odhadnout, co se bude v zápětí dít :-) (krom konce...). Proto horší 4*, neboli 70%(5.10.2011)

 • Monoxid
  ***

  Po dvou dílech to vypadá celkem dobře, akční podívaná pro náctileté kluky... Jsem zvědavá, co bude dál, nevím, na jak dlouho to plánujou, snad si to udrží tempo. Doufám, že nezačnou filozofovat... Stalo se, co jsem čekala, se čtvrtým dílem to sklouzlo o další píď hloub do bahna trapnosti. Na jednu stranu si říkám, že by to mohla být dobrá oddychovka, na druhou stranu si říkám, že je tu spousta mnoohem kvalitnějších seriálů, na které se můžu dívat.(3.5.2011)

 • MikyAff
  ****

  Jedno z těch anime, kdy se střídají zábavné díly s nudnými. Buď je to chvíli naprostá paráda a nebo prozměnu hrozná nuda a chcete mít díl už za sebou. Bezesporu nabízí Ao no Exorcist kupu zajímavých postav a obzvlášť zvláštní svět, ve kterém je neustále co objevovat. Navíc jsem vděčná, že se jedná především o vtipný seriál, než nějaký extra hrající na city, kdy na obrazovce každou chvilku problikávají srdceryvné obrazy a všelijaké motivační řečičky.(27.1.2017)

 • Hees
  ***

  Ao no futsumashi je rutinne natočené anime a nie je v ňom nič čo by ma extra zaujalo. Jeho opening je jeden s tých lepších. Jednotlivé postavy sa mi páčili, ale počas jednotlivých dielov sme do ich hláv veľmi nevideli. Dva diely boli výnimky keď sme trochu lepšie mohli pochopiť Izumo (širokoobočnicu) a Konekomara. Najväčšia a dosť veľká chyba je, že sa niekedy skáče príliš rýchlo medzi jednotlivými situáciami. Niečo sa deje a v ďalšom diely sa deje úplne niečo iné a ja som sa teda cítil, že nevidím úplne všetko, ale len nejaké záblesky kde tu niečo. Ďalej v strede anime som mal pocit ako keby sledujem fillery a hlavne som mal pocit, že sa dej totálne spomaľuje a vlečie. Tieto fillery či diely, ktoré musí mať skoro každé anime sú tie v ktorých treba ukázať dievčatá v plavkách či sexi uniformách atď. V niektorých anime to nevadí lebo v takýchto dieloch sa oddychuje no lenže tu nie je od čoho oddychovať. Škoda potenciál to malo naozaj slušný. Keď sa priblíži koniec odrazu sa vymyslí nejaká zápletka, ktorá mohla byť vo viac dieloch a vtedy je už neskoro pretože sa to celé zoberie ako z rýchlika. Uznávam jedno koniec má svoje čaro a vysvetľuje väčšinu udalostí (95 percent a možno aj 96) čo sa v anime stali. Bohužiaľ sa nedočkáme vysvetlenia konania jednotlivých postáv a tie sa fakt niekedy chovajú až hlúpo a niekedy menia názor za minútu bez toho aby nám dej povedal prečo. Postavy okrem hlavného hrdinu ani nezlepšujú svoje schopnosti a ako keby boli stále rovnako silné. Zhodnotím teraz jednotlivé postavy. Postavy sú celkom slušné aj keď podliehajú zaužívanému štandardu iných anime. Rin je z dvoch bratov ten viac náladový a mierny chuligán s dobrým srdcom čo chce všetkých ochrániť. Yukio je ten racionálnejší a viac rozmýšľa hlavou ako jeho brat, ktorý sa skôr riadi svojim srdcom. Doteraz som nepochopil o čo šlo postave menom Mephisto Pheles a v príbehu to vôbec vysvetlené nebolo a ak by som mal hádať tak sa chcel len zabávať. Ostatné postavy nedostávajú dostatok priestoru a to je škoda a veľká pretože majú rozhodne potenciál väčší ako hlavný hrdina. Obľúbil som si Izumo a je škoda, že v Ao no futsumashi nie je žiadny priestor pre romantiku. Nechápem načo sú tam potom nejaké malé náznaky kto sa komu páči a tie sú naozaj mätúce. Obľúbil som si aspoň démonickú "mačku" Kuro. Začiatok a koniec sú najlepšie a stred je dosť slabučký. Škoda nie je sa čoho chytiť, aby som tomu mohol dať vyššie hodnotenie. (Hodnotenie 3,5)(9.8.2015)

 • skretik
  ***

  Miestami 2-, miestami 4+... Keď by som vzala len prvých 7 dielov + posledných 6 (20-25), tak to má 4+... Samozrejme, klišé sa nájdu všade, ale zasmiala som sa, koniec bol dobrý,dokonca nie všetko bolo vopred jasné a predpokladateľné... Stred bol plný PREZBYTOČNÝCH fillerov, ktoré tam tak straaaaaašne vadili. Škoda toho...(9.10.2011)

 • Phorbo
  ***

  Zprvu to vypadalo jako klasické anime. Klasická rozvláčená nuda. Druhý díl překvapil a překvapuje nadále i po shlédnutém 7 dílu. Vtip a akce tomu rozhodně nechybí a i přes lehkou roztahanost je to někde na 65-70%(8.6.2011)

 • Sneaky
  ****

  Rin je jako Naruto. Tvrdohlavý, jde mu o přátelé, chce se stát tím nejsilnějším a do všeho jde úplně sám. Je okolím opovrhován a nazývají ho démonem. Rin se ale nedá a dělá všechno pro to, aby měl jediné uznání ode všech. Komedie a fantasy v jednom. Vůbec se mi nezdá, že to je drama, ale budiž. Mělo by to maximum, ale ty boje mě trochu zklamaly. Byly rychlé a lehké. Kdyby teda nebyly lehké, tak se ti hrdinové fakt rychle zlepšovali. Neuškodilo by to o pár dílů zdelšit napínavost bojů. Vícedílné boje jsou sice někdy otravné, ale vždycky napínavé.(30.1.2012)

 • John8
  ***

  Tenhle seriál je velký tlustý lhář "Je to temný drsný a tenmý a o ďáblovi a vymítačích!" .... a ono je, a je to dobré atmosféra skoro hororová, hlavní hrdina je syn Satana a když se na scéně objevil kněz s brokovnicí (nevím, ale bylo to drsný v Mačetovi a je to drsný tady) který začal citovat bibli a bylo to skvělé, seděl jsem přikovaný k židli a hltat ty obrazy co se na mě hrnuly, bylo to děsivé, napínavé... a pak to skončilo, po druhé epizodě, oběvil se hořící meč a z tý temný drsný podívaný se stal Shonen jako každý jiný... možná průměrnější kde každý problém vyřesí 5 ran do jednoho místa a spousta křiku. Dál jsem exorcistu sledoval jen proto že jsem doufal že se to vrátí k tomu co jsem chtěl vidět, ale to se nikdy nestalo a upřímně víc už si z toho skoro nepamatuju. Průměrné anime, v žádném případě špatné, ale k tomu skvělému na začátku se už nikdy nevrátíme a to je věčná škoda.(5.6.2013)

 • Secretus
  *****

  K ostatním komentářům tady: Stěžovat si na aspekty, které definují žánr mi přijde dost mimo. To je jako si stěžovat, že v kriminálce řeší zločiny a v romanci je nějaká milostná zápletka. Posledním originálním autorem byl Shakespeare, od něj je všechno pouhá recyklace již vytvořeného. Ale musí se to umět podat. Což Exorcista zvládl na výbornou. Jedná se o typický shounen, pokud už máte nějaké anime za sebou, tak víte, co máte očekávat. A přesně to se Vám dostane. V úhledném balíčku. S extra mašličkou - hlubší myšlenky. Je dítě vraha vrahem nebo pouhým dítětem? Stojí za to, uzavírat smlouvy s ďáblem? Je správné neuposlechnout rozkaz? Samotný casus beli - události Modré noci (nechci spoilerovat, zjistěte si ho sami) je dechberoucí. Po dlouhé době kousek, který mě tak zaujal, že jsem ho sjel celý za dva dny.(7.6.2012)

 • Haide
  *

  Na hodnocení je zatím velmi brzy, ale musím říct, že se to vyvíjí celkem slibně. Po 9 dílech jde zatím o dobrý akční příběh, ve kterém není nouze o zvraty a zajímavé postavy, i když je pravda, že některé z nich (valná většina) jsou až příliš stylizované do klasických shounen charakterů (všemi zavrhovaný hlavní hrdina, nenápadný bráška, ze kterého se vyklube cool týpek, nesmělá chudinka, atd...). Jediné, čeho se velmi bojím je, že seriál bude pravděpodobně za chvíli přeplněn fillery nebo dojde k roztahování děje, protože manga vychází příliš krátkou dobu. Dodatek 27.6.2011: Aaaano a už je to tu, přesně jak se dalo čekat. Kdyby to radši začali natáčet později a počkali na mangu místo vymýšlení blbostí. Bohužel :o( Dodatek 3.1.2013: Z dlouhé chvíle dokoukáno. Bože, to je blbost... Hodnocení ještě o hvězdičku dolů.(17.6.2011)

 • Terezinka198
  *****

  Někoho to po pár dílech přestane bavit, mě to bavilo až do konce. Asi tak v polovině jsem si pomyslela: "Snad tu nebudou fillery, když je to tak krátké." ... BOOM! Jaké zjištění pro mě bylo, že druhá část byla vymyšlená? No, nijak mi to na zážitku neuškodilo a já jsem se příjemně bavila až do konce. Oba bratři si mě prostě získali.(24.8.2016)

 • loveless
  *****

  Ao no Exorcist možná nepřináší moc nového do žánru, ani se u něj nezničíte smíchem, ale rozhodně není vůbec špatné anime, naopak moc příjemné. Každopádně kresba je moc hezká a všechny postavy jsou víceméně sympatické (číča Kuro je nejlepší mazlíček a Ník je prostě roztomilost sama). Bonovy hlášky ohledně Rinovy inteligence mě celkem dostávaly. Navíc Okumura Rin je prostě chlapec dle mého gusta. Oba openingy i endingy se mi zamlouvaly, obzvlášť Core Pride od UVERworldu. Předloze odpovídá anime do dílu 17 a další série, která vyšla v roce 2017 na tento díl přímo navazuje a zbytek první série ignoruje.(5.1.2017)

 • daGGos
  ****

  I rutina může občas postačit k povedenému diváckému zážitku, je-li kvalitně odvedena. Ao no Exorcist dobře vypadá, dobře zní, obsahuje kvalitní souboje, příběh poslepován snad ze všech klišé co jich jen shounen žánr má a disponuje standardní směsici postav s množstvím nejrůznějších bolístek z minulosti. Slabší 4 hvězdičky.(9.10.2011)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace