Reklama

Reklama

Ao no Exorcist

(seriál)
  • Japonsko 青の祓魔師[エクソシスト] (více)
Trailer 2
Japonsko, (2011–2024), 24 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Kazue Kató (komiks)

Hrají:

Nobuhiko Okamoto, Džun Fukujama, Akeno Watanabe, Nao Tójama, Sumire Morohoši, Kazuja Nakai, Megumi Hajašibara, Kotori Koiwai, Tecuja Kakihara, Júki Kadži (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(61)

Rozhodnut vzdát se dráhy Satanova nelegitimního syna vstupuje Rin na Akademii pravého kříže, aby se po vzoru svého učitele stal exorcistou. (Netflix)

Videa (38)

Trailer 2

Recenze (35)

Monoxid 

všechny recenze uživatele

Po dvou dílech to vypadá celkem dobře, akční podívaná pro náctileté kluky... Jsem zvědavá, co bude dál, nevím, na jak dlouho to plánujou, snad si to udrží tempo. Doufám, že nezačnou filozofovat... Stalo se, co jsem čekala, se čtvrtým dílem to sklouzlo o další píď hloub do bahna trapnosti. Na jednu stranu si říkám, že by to mohla být dobrá oddychovka, na druhou stranu si říkám, že je tu spousta mnoohem kvalitnějších seriálů, na které se můžu dívat. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem zatím jen čtyři epizody, ale už si připadám stejně, jako bych se přejedl spousty sladkýho a nechtěl pak najednou žádný jídlo ani cítit. U mě se to stává docela často, ale když se mi něco podobnýho stane u anime, je to celkem blbý. Grafika je sice fajn, hlavní hrdina má pěkné zuby, akce je zajímavá a vůbec se na to po vizuální stránce hezky kouká, jenže k čemu to je, když mám při sledování každého políčka pocit, že "tohle jsem přece už někde viděl" a mnohdy i v daleko lepším podání? Jednou tam vidím Soul Eatera (toho ponejvíce), podruhé zase Naruta, potřetí Fullmetal Alchemist... a více. No, nemám z toho zatím dobrý pocit. Šanci tomu určitě ještě někdy dám, ale zatím uděluji jen slabé 3* aspoň za velice slušnou stylizaci, i když se zase musím přiznat, že mi občas i tou stylizací dost připomínal třeba o řád lepší Bakemonogatari. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Japonský mainstream anime jde, zdá se, pozvolna dolů. Nejobvyklejší žánr, shounen (zaměřený na mladší chlapce - středoškoláky) má jedno megaklišé, a to je "zvláštní škola". Jakákoli - vesmírná, sprosťácká, vrahounská, magická, démonská, exorcistická, podvodní, bojová -- prostě jen když to nebude ta samá obyčejná japonská nudná škola, do které je divák nucen denně chodit a drtit se nesmysly. Roztočí se tedy ruleta, a na kterém tématu se zastaví, takový seriál se začne točit. Tady se jim zastavila na exorcistech. A už se hezky jede podle šablony. Hlavní lůzrhrdina se nějak dostane do výjimečné školy (toto se jim povedlo natáhnout na dva díly) a postupně se seznámí s učiteli, spolužačkami, které miluje, spoužačkami, které ho milují, spolužáky, co se ho snaží šikanovat, spolužáky, co jsou taky lůzři a proto se s ním snaží kamarádit. Zpravidla co nová osoba, to díl. Pak začíná zápletka. Náš chlapec se tvrdohlavě chová jako nejhorší blb, což by v reálné škole byl rychle odnaučen, a sbírá zkušenosti. Většinou se i bojuje, ale hlavně se chvástá a nadává (nejlepší je, když chlapce dabuje postarší paní jako obvykle). Čím víc se haleká, tím je děj napjatější, čím větší a zářivější jsou zbraně, tím je boj drsnější. Pokud autoři mají málo sebevědomí, přidají tam prsaté školačky, pro jistotu. A děj poslušně míří do nikam (zásadně neexistují uzavřené konce, co kdyby se pokračovalo)... pokud se zadařilo urvat smlouvu na půl roku, tedy 26 dílů, tak se ten už tak plytký děj naředí a nastaví ještě více fillery než obvykle (barevnější boje, větší nadávání). ||| Někdy s komentáři lidí v anime se orientujících nesouhlasím -- buď si překvapivě najdu, co mě zaujalo, nebo naopak nevím, co je mohlo bavit... Ale tohle je tak prostinké a lineární, že nečekejte vůbec nic, žádnou zradu ani překvapení - stačí si přečíst vzásadě kterýkoli komentář... U 5. dílu mě naprosto přestalo zajímat. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Nemám pocit, že Modrý exorcista by přinášel cokoliv neokoukaného do žánru šónen. Hrdina klasicky odmítán okolím, považován za nezodpovědného výrostka, naprosté budižkničemu, které ovšem posílen jednou jedinou vizí (stát se Hunterem, Hokagem, ochránit své přátele...), tentokrát pomstou zabitého nevlastního otce, probouzí svůj skrytý potenciál (často s temným původem) a leveluje a leveluje a leveluje. Postupně krom schopností získává uznání, přátele i "moudrost", povětšinou plakátovou. Jde téměř o žánr definující, požadované prvky. Složitými postavami žánr neoplývá, ale charismatická postava složitost nepotřebuje. V šónenu potřebuje mocné schopnosti, s kterými umí pracovat vynalézavě, kombinovat je, obměňovat, taktizovat. Potřebuje výrazné chování, jež ty schopnosti odráží, jasnou a logickou motivaci. Potřebuje děj, v kterém může jednat. Musí jednat. Táhnout na bránu a nemotat se od náhodné události k náhodné události díl od dílu. Návaznost. Zatím jsem neviděl žádné kombinace schopností, jen klišé větší odhodlání --> větší řev --> větší úspěch. I ta návaznost mi zatím v Modrém exorcistovi citelně chyběla. Ona tem tedy je, ale zatím jen ve stylu: "Minutu rozvíjíme hlavní děj, zbytek času si odskočíme k nějaké epizodní blbince." A co nejhůř, Modrý exorcista nám prodává vnitřní svět svých zploštělých postav po dobu neúměrně dlouhou. Po pěti dílech pouhé ** a nulové zaujetí k pokračování. ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Generický šónen, ktorý čerpá z viacerých známejších titulov, z ktorých najvýraznejšie je cítiť Naruto a prvý Fullmetal Alchemist. Podobnosť Naruta a Exorcistu spočíva v zápletke o outsiderovi, v ktorom sú zapečatené zlé sily, ktoré sa v priebehu seriálu bude snažiť ovládnuť, aby ukázal, že je vlastne dobrák a hrdina. Fullmetal Alchemist má okrem občasnej temnej atmosféry a brother complexu s Exorcistou spoločné najmä to, že sa jeho príbeh po určitej časti taktiež odlúči od nedokončenej mangy a skôr než vzornou adaptáciou sa stane remakom, ktorý sa z 40% skladá z fillerov. A samozrejme tu sú aj ostatné šablónovité vecičky, ako napríklad sila priateľstvá, fanservis, zrada, a tak ďalej, a tak ďalej. Ale na druhej strane je Modrý Exorcista stále svojský a obsahuje viacero originálnych prvkov. Kvôli slušnej animácii, skvelej hudbe, sympatickým postavám a pútavému príbehu som ho celý zhltol za dva dni a mimoriadne sa bavil. Vo výsledku sa tak prekvapivo jedná o jeden z lepších šónenov, ktorý určite neurazí. Určite niekedy siahnem po pokračovaní, ktoré sa už vernejšie venuje predlohe. Slušné tri. ()

Galerie (858)

Zajímavosti (3)

  • O první ze dvou úvodních písní „Core Pride“ se postarala kapela UVERworld. Ta druhá „In My World“ je od skupiny Rookiez is Punk'd. (CarnTheNunya)
  • Skutečné jméno Mephista Phelese je Samael. Pochází od archanděla v talmudské tradici, který spadl z nebe a je nazýván andělem smrti. (IronicY)
  • O první závěrečnou píseň „Take off“ se postarala kapela 2PM. Tu druhou „Wired Life“ nazpívala zpěvačka a herečka Meisa Kuroki. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama