Zázraky vytvořené lidmi v Asii

• Česko Divy světa stvořené člověkem - Čína (více)
Velká Británie, 2008, 12x45 min

Režie:

Jobim Sampson

Čína, která je proslulá svou bohatou historií, architekturou a kulturními zvyky, včetně Velké zdi a konfucianismu, je nejlidnatější zemí světa s nejrychleji rostoucí ekonomikou. Pořad Divy světa stvořené člověkem – Čína v sobě slučuje minulost a současnost a představuje místní inovativní inženýrské zázraky. Je nepopiratelné, že se Čína proslavila nejen svými historickými úspěchy, ale i těmi současnými. Peking, který býval městem kol a prázdných bulvárů, nyní čelí prudkému nárůstu počtu obyvatel a potřebuje největší systém metra na světě. Diváci se dále seznámí s divy světa stvořenými lidmi v Šanghaji, které vznikly v souvislosti se světovou výstavou World Expo 2010. (oficiální text distributora)

majo25

Čast s pekinským metrom bola taká nudnejšia, ale časť Najrýchlejšia železnica (v ktorom bol aj najryýchlejší vlak, najzložitejší most cez 1,6 km širokú rieku či najväčšia železničná stanica) bol úžasný, čo sa týka dosahovania cielov a prekonávania limitov. Dokumentárny seriál celkovo má štandartnú-nadpriemernú kvalitu. Hodnotenie: 65% ()

Autogram

Číňania sa pochvália, čo geniálne znovu dokázali a ako, len mi nie je jasné, prečo tento film má krajinu pôvodu USA. ()