Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mike a Frank jsou sběratelé, kteří cestují po Americe a hledají všechny možné druhy starožitností, které pak zkoušejí se ziskem prodat... (TV Nova)

Recenze (17)

CANNIBAL 

všechny recenze uživatele

Seriál zobrazuje dva neseriózní sběratelé veteše, kteří akorát obcházejí stará sídla a pak tu veteš draze prodávají. Není to nic důstojného. Kdyby to alespoň odprodávali do muzeí nebo pro účely třeba nějakých výstav ap. Jenže oni si akorát chtějí namastit kapsu. A jsou rádi, že se co nejdřív těch "krámů" jak to pak taky nazývají zase zbaví. Prakticky seriál o ničem. Snad jen trochu stojí za zhlédnutí příběh o těch starých věcí, jinak už nic. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Další reality TV od History HD. U těchto boys Mika Franka mne fascinuje, že občas kupují něco u čehož neznají pravou cenu (anebo zatraceně dobře znají :-) a jen to dělají že ne. To je vzhledem k formátu pořadu pravděpodobnější. Já osobně bych si nejdříve také zjistil reálnou hodnotu a pak bych kupoval... Zatím jim to několikrát vyšlo (asi náhodou že) a vydělali několikanásobek. Nechápu však prodávající ... V době internetu, aukcí, sběratelských klubů... Když chci prodat něco starého, třeba rozdrbaného nalezeného ve stodole pod senem (tím spíše), zjistím si přibližnou cenu a zkusím to prodat za maximum sám. Nevemu přeci první nabídku a to ještě od podomních kupců... To jsou Amíci tak hloupí? Asi jo... Kladem pořadu jsou ty věcičky a informace o nich. Lecos člověk opravdu vidí poprvé v životě a musí se sklonit nad vynalézavostí předků... I já jim závidím, né ty peníze, ale tu možnost prolézat všechny ty staré garáže, stodoly, sklady, polorozpadlé domy, kde občas někdy pod nánosem humáče dříme nějaký ten sběratelský klenot... * * * ()

Reklama

Jean_Calid 

všechny recenze uživatele

Vždy mě udivuje, jakou veteš američané považují za úžasný sběratelský kousek. Někteří lidé, ke kterým tito Hledači pokladů dorazí, jsou zralí na psychiatrické vyšetření. Protože mít celý dům, garáž a zahradu plnou starého železa je buď úchylka nebo kovošrot. A taky mě udivuje, že jsou to tito dva schopní poté i prodat. ()

kralMiroslav 

všechny recenze uživatele

Tento seriál na History Channel mám momentálne asi najradšej. Dvaja chlapíci, Mike Wolfe (vyšší) a Frank Fritz (nižší), putujú v dodávke po Spojených štátoch a hľadajú poklady. Nie sú to drahokamy ani zlato a ani soľ, ktorá je nad zlato. V ich očiach je pokladom všetko, čo je staré ale čo pre niekoho má stále svoju cenu. Sú to staré motorky, bicykle, náhradné diely, staré hračky, kované ploty, staré svietidlá, atď. Až má občas fascinuje o čo všetko majú ľudia záujem. Raz na jednej farme kúpili storočné rifle za sto dolárov. Občas idú naslepo ale väčšinou dostanú od svojej spolupracovníčky Danielle tip na niekoho, kto sa potrebuje zbaviť časti nahromadených vecí. Mike s Frankom lozia po povalách, prehľadávajú skládky a s predávajúcimi si vedia vytvoriť priam kamarátsky vzťah. Sú zvedaví, ako sa ľudia dopracovali k svojej zbierke, zaujíma ich aj história vecí, ktoré kupujú. Ja to pozerám hlavne preto, lebo si cením šikovnosť a zručnosť ľudí, ktorá je v starých veciach ukrytá. Keď vidím funkčné autíčko na kľúčik staré 60-70 rokov, tak musím obdivovať ľudí, ktorí ho navrhli a vyrobili. ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

"Vydávají se na cestu přes malá americká městečka, aby zachránili 'vzácné cennosti', které obyčejní lidé vyhodili." ...To myslíte vážně? "ZACHRÁNILI" fakt ve velkých uvozovkách. Ti nic zachraňovat nechtějí. Nakupují to za fakt nechutně malý ceny, aby na tom pak mohli vydělat, sami moc dobře vědí co čeho jdou. Je mi fakt líto těch lidí, co se nechají takhle obalamutit, aniž by si nejdřív pozvali např. znalce, aby to ocenil. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Jmění Franka Fritze činí 3 miliony amerických dolarů, stejně jako Mikea Wolfa. Jmění Daniely Colby Cushman činí 1,5 milionů dolarů. (rafix)
  • Pro natočení prvních 10 epizod 1. série muselo duo Mike a Frank strávit na cestách po 20 státech více než 5 měsiců. Každá 44minutová epizoda pak představuje okolo 13 dní filmování. (oje)

Reklama

Reklama