Hledači pokladů (TV pořad)

American Pickers

Reality-TV

USA, 2010, 50 min

Guy Fiorita

Mike Wolfe

Mike Wolfe

Celkem pohoda. Pro místní kritiky (CANIBAL, FFilipCZ a marrrrian): ti dva hošani prolézaj starý haraburdí, kupujou ho a prodávaj dál. Většinou o ty kousky původní majitelé nejeví žádnej zájem a nechaj je rozpadat a hnít. Jestli Vám je jich líto, Vaše věc. Nevidím ovšem důvod pro to, urážet Mika Wolfa (dlouhán) a Franka Fritze (tlusťoch). 80 %.(30.9.2012)

Lidé, kteří se živí odkupem haraburdí a jeho přeměnou ve stylové blbůstky pro sběratele. Obviňovat je z hyenismu je docela ústřel, nemyslíte? Sami jdou do risku a můžou každou chvíli zkrachnout. A že kolikrát zdvojnásobí zisk? To je holt poplatek za know-how, protože ty věci by dál hnily, ať už pro sběratelskou nemoc jejich majitelů nebo pro jejich neschopnost najít kupce. Hodnotu věci určuje zájem o ni, když není zájem, patří to do popelnice nebo maximálně do sběru. A vůbec, hlavní je, že je, že to zábava, tohle není nositel morálních hodnot, je to polodokumentární reality show. Taky neodsuzuju filmy Toma Cruise jen proto, že je jejich hlavní hvězda členem sekty.(20.12.2012)

• CANNIBAL

Seriál zobrazuje dva neseriózní sběratelé veteše, kteří akorát obcházejí stará sídla a pak tu veteš draze prodávají. Není to nic důstojného. Kdyby to alespoň odprodávali do muzeí nebo pro účely třeba nějakých výstav ap. Jenže oni si akorát chtějí namastit kapsu. A jsou rádi, že se co nejdřív těch "krámů" jak to pak taky nazývají zase zbaví. Prakticky seriál o ničem. Snad jen trochu stojí za zhlédnutí příběh o těch starých věcí, jinak už nic.(7.6.2011)

Dvaja pátrači a priateľka na telefóne dohadzujúca lukratívne kontakty. Ďalší z vydarených projektov History Channel sa vydáva do najrôznejších kútov Ameriky, kde sympatické duo hľadá svoje poklady v starých, zaprášených pivniciach, garážach a stodolách. Niektorí páni domáci navyše vyzerajú tak, že neopustili priestory vlastného pozemku dobrých 50 rokov, ale ako náhle z garáže vytiahnu pušku z občianskej vojny začnete mať o ďalší obsah väčší záujem. Raz, keď som si už myslel, že ma nadšení chlapíci nemajú čím prekvapiť ukázali kusisko charakteru. Šlo o situáciu kedy odkúpený obraz za smiešny groš mal obrovskú cenu a oni miesto osláv naštartovali dodávku a vydali sa späť k predajcovi, ktorému neváhali ešte raz potriasť rukou plus ukrojiť nejaké to percento zo zisku. Viem, že šlo len o gesto, ale pekné a v biznise málo vídané.(3.6.2016)

Vždy mě udivuje, jakou veteš američané považují za úžasný sběratelský kousek. Někteří lidé, ke kterým tito Hledači pokladů dorazí, jsou zralí na psychiatrické vyšetření. Protože mít celý dům, garáž a zahradu plnou starého železa je buď úchylka nebo kovošrot. A taky mě udivuje, že jsou to tito dva schopní poté i prodat.(6.12.2012)

• - Pro natočení prvních 10 epizod 1. série muselo duo Mike a Frank strávit na cestách po 20 státech více než 5 měsiců. Každá 44minutová epizoda pak představuje okolo 13 dní filmování. (oje)

• - Jmění Franka Fritze činí 3 miliony amerických dolarů, stejně jako Mikea Wolfa. Jmění Daniely Colby Cushman činí 1,5 milionů dolarů. (rafix)