Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mike a Frank jsou sběratelé, kteří cestují po Americe a hledají všechny možné druhy starožitností, které pak zkoušejí se ziskem prodat... (TV Nova)

Recenze (16)

Laxik 

všechny recenze uživatele

Lidé, kteří se živí odkupem haraburdí a jeho přeměnou ve stylové blbůstky pro sběratele. Obviňovat je z hyenismu je docela ústřel, nemyslíte? Sami jdou do risku a můžou každou chvíli zkrachnout. A že kolikrát zdvojnásobí zisk? To je holt poplatek za know-how, protože ty věci by dál hnily, ať už pro sběratelskou nemoc jejich majitelů nebo pro jejich neschopnost najít kupce. Hodnotu věci určuje zájem o ni, když není zájem, patří to do popelnice nebo maximálně do sběru. A vůbec, hlavní je, že je, že to zábava, tohle není nositel morálních hodnot, je to polodokumentární reality show. Taky neodsuzuju filmy Toma Cruise jen proto, že je jejich hlavní hvězda členem sekty. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Další reality TV od History HD. U těchto boys Mika Franka mne fascinuje, že občas kupují něco u čehož neznají pravou cenu (anebo zatraceně dobře znají :-) a jen to dělají že ne. To je vzhledem k formátu pořadu pravděpodobnější. Já osobně bych si nejdříve také zjistil reálnou hodnotu a pak bych kupoval... Zatím jim to několikrát vyšlo (asi náhodou že) a vydělali několikanásobek. Nechápu však prodávající ... V době internetu, aukcí, sběratelských klubů... Když chci prodat něco starého, třeba rozdrbaného nalezeného ve stodole pod senem (tím spíše), zjistím si přibližnou cenu a zkusím to prodat za maximum sám. Nevemu přeci první nabídku a to ještě od podomních kupců... To jsou Amíci tak hloupí? Asi jo... Kladem pořadu jsou ty věcičky a informace o nich. Lecos člověk opravdu vidí poprvé v životě a musí se sklonit nad vynalézavostí předků... I já jim závidím, né ty peníze, ale tu možnost prolézat všechny ty staré garáže, stodoly, sklady, polorozpadlé domy, kde občas někdy pod nánosem humáče dříme nějaký ten sběratelský klenot... * * * ()

Reklama

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

"Vydávají se na cestu přes malá americká městečka, aby zachránili 'vzácné cennosti', které obyčejní lidé vyhodili." ...To myslíte vážně? "ZACHRÁNILI" fakt ve velkých uvozovkách. Ti nic zachraňovat nechtějí. Nakupují to za fakt nechutně malý ceny, aby na tom pak mohli vydělat, sami moc dobře vědí co čeho jdou. Je mi fakt líto těch lidí, co se nechají takhle obalamutit, aniž by si nejdřív pozvali např. znalce, aby to ocenil. ()

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

Celkem pohoda. Pro místní kritiky (CANNIBAL, FFilipCZ a marrrrian): ti dva hošani prolézaj starý haraburdí, kupujou ho a prodávaj dál. Většinou o ty kousky původní majitelé nejeví žádnej zájem a nechaj je rozpadat a hnít. Jestli Vám je jich líto, Vaše věc. Nevidím ovšem důvod pro to, urážet Mika Wolfa (dlouhán) a Franka Fritze (tlusťoch). 80 %. ()

CANNIBAL 

všechny recenze uživatele

Seriál zobrazuje dva neseriózní sběratelé veteše, kteří akorát obcházejí stará sídla a pak tu veteš draze prodávají. Není to nic důstojného. Kdyby to alespoň odprodávali do muzeí nebo pro účely třeba nějakých výstav ap. Jenže oni si akorát chtějí namastit kapsu. A jsou rádi, že se co nejdřív těch "krámů" jak to pak taky nazývají zase zbaví. Prakticky seriál o ničem. Snad jen trochu stojí za zhlédnutí příběh o těch starých věcí, jinak už nic. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Jmění Franka Fritze činí 3 miliony amerických dolarů, stejně jako Mikea Wolfa. Jmění Daniely Colby Cushman činí 1,5 milionů dolarů. (rafix)
  • Pro natočení prvních 10 epizod 1. série muselo duo Mike a Frank strávit na cestách po 20 státech více než 5 měsiců. Každá 44minutová epizoda pak představuje okolo 13 dní filmování. (oje)

Reklama

Reklama