Elveda Derken

• Slovensko Slzy Bosporu (více)
Telenovela / Romantický / Drama
Turecko, (2007–2008), 66 h 51 min (Minutáž: 72–87 min)

Kamera:

Hüseyin Tunç

Hudba:

Günay Uysal

Ece Uslu, Burcu Kara, Gökhan Tepe, Sinan Sümer, Tansel Öngel, Aydan Kaya, Fatma Karanfil, Sait Genay, Seda Güven, Işık Aras, Beliz İnal, Ebru Bilingen (více)

Série(2) / Epizody(51)

Lale je úspešná pediatrička, ktorá zdieľa svoj život s manželom a dvoma dcérkami. Keď Lale uprostred schôdzky nečakane omdlie, lekár sa rozhodne pre krvné testy. Výsledky nie sú dobré a Ateš sa rozhodne urobiť detailné vyšetrenie. Popritom Lale v službe navštívi jej mladšia sestra Eda a tak sa Lale o to viac snaží, aby sa nikto z rodiny nedozvedel o jej ťažkostiach. Lale má v úmysle povedať manželovi Egemu, čo sa stalo, ale nenájde na to vhodnú príležitosť. Nakrátko potom snímky v nemocnici ukážu, že má nádor na mozgu, ktorý nie je možné operovať. Jej svet sa zosype ako domček z karát. Nemôže sa odhodlať vstúpiť do vlastného domu a tajne cez okno sleduje dcérky ako veselo varia s oteckom. Medzitým je Zeynep ešte stále v depresii kvôli rozchodu s Kerimom, ktorý sa s ňou rozišiel, lebo nemôže mať deti. Otec a mama sa snažia uľahčiť jej situáciu tak, že navrhnú, aby sa odsťahovala do nového bytu. Aj Kerim si uchováva staré spomienky. Eda nemá kde prenocovať a tak sa vyberie k známemu z baru, k Atešovi. (oficiální text distributora)

Marek1991

Videl som úvod a bolo to na môj vkus veľmi romantické až poetické, samozrejme potom to skĺzlo do nemožností, ale neprišlo mi to až tak nemožné ako seriály Tisíc a jedna noc, či Láska a Trest. Herci a herečky boli celkom príjemní ľudia, takže až taká katastrofa to nebola, po scenáristickej stránke však táto turecká telenovela nie je na chválenie. ()

haffen

Uz len ten nazov dava tusit, ze pojde o dalsiu seherezadovsku mega uspesnu volovinu ako voda v kosi. Skuknem s vypatim sil jeden diel, ale najskor to bude zas na odpad! Co cakat od "fajnsmejkrov" zo Zahorskej Bystrice ked tomu veli zena... (nic v zlom neznejsie pohlavie) ()

corpsy odpad!

Občas - hlavne pri sračkách ako je táto - niekto z komentujúcich vykrikuje - a sú to tí, ktorý dajú nepochopiteľne veľa * - že ako môžme súdiť niečo čo sme skoro vôbec nevideli, alebo len na základe pár minút. No preto, lebo neverím, že tých pár minút čo som videl, je len slabšia časť ´´vynikajúceho´´ seriálu a ja som náhodou natrafil na ne. BULLSHIT!!! Hovorím ja a prepáčte mi, ale toto sa naozaj nedá pozerať dlhšie ako pár minút a ak pri tom náhodou obedujete alebo večeriate, kľudne vám to môže privodiť dáviace ťažkosti a to aj keby bol pred vami na tanieri viedenský rezeň so zemiakovým šalátom a liter piva. ()

tatka

Obdivujem tieto turecké seriály. Milujúci manželia, oteckovia, starí oteckovia. Všetci muži sú inteligentní, galantní, chápajúci, milujúci, variaci, vynášajúci smeti, dávajúci svojej žene prednosť. Kde sa vôbec rodia takíto Turci? Poznala som len prismudnutých špinavých sexistických machov, ktorí ofakanili svoje manželky, zavreli ich doma, okrem výbehu do supermarketu, kde ich použili ako nosičky nákupov, ich nepúšťali von. Zrejme existuje ešte nejaké iné Turecko. Sci-fi Turecko. Kdesi v tretej galaxii za tou veľkou čiernou dierou doprava. A možno je to propaganda tureckej vlády, smerujúca do západnej Európy. Taká politická agitka o 2897 dieloch. ()

brasek odpad!

Typická telenovela tentoraz ala kebab, ktorá neprináša nič nové a oblbuje rovnakou silou ako jej úspešnejšie sestry. ()