Chapter 1 (S01E01) (epizoda)

USA, 2013, 57 min

"Můj úkol je čistit potrubí, aby bahno mohlo proudit." Tajemník Frank Underwood je přesně ten, na koho bych s vysokou funkcí určitě nezapomněl, kdyby mi zařídil posezení v prezidentském křesle. Prezident Walker to viděl jinak a já už po první epizodě vím, že toho bude litovat. A já mu to přeju, protože nic není falešnějšího než Frankův loajální úsměv a nic nepopohání pomstu lépe než poznámky neuvěřitelně chladné manželky Claire. Ta by snad vyprovokovala k činnosti i mé líné ego a to dosud nikdo nedokázal. A olízat koule nechci, ale děkuju za nabídku.(7.11.2017)

Po dlhšom čase a niekoľkých sklamaniach som skúsil ďalší seriál ktorý mi odporúčali moji priatelia. Hoci Fincher a Spacey patria k mojim obľúbencom, nebol som si istý či ma seriál dostatočne zaujme, no skeptické myšlienky ma prešli hneď po úvodnej scénke. Politika mi nie je neznámy pojem, takisto ako jej špinavé hry vo vnútri a tie tu Kevin Spacey zachytáva a sprostredkúva divákovi zaujímavou formou. Pohľad na vec očami skúseného politika ktorému po voľbách bolo odobrané sľúbené miesto a tak sa rozhodne, že sa pohrá s ostatnými osadenými koňmi, je parádny. Len tak ďalej.(3.5.2017)

První díl-neuvěřitelný rozjezd. Za pětapadesát minut do mě bylo nahuštěno tolik informací, a není to nepřehledné, člověk se v tom neztrácí...vidím v tomto seriálu velký potenciál. Kevin Spacey úžasný, ale nejvíce to táhne režie Davida Finchera, který se opět předvádí v tom naprosto nejlepším světle! 90%.(11.8.2018)

"Dobře, řeknu ty kouzlená slůvka, z nichž jedno začína na em, takže, Christino Gellerová, můžete mi ho vykouřit ?" Politiku mám rád, dalo by se říct, že je to koníček, ale .... tohle není ono, ještě dám šanci druhému dílu, jne kvůli Spaceymu, Wright a hlavně Fincherovi. Na to, že se spojil můj nejoblíbenější herec s mým nejoblíbenějším režisérem nic moc. Navíc, máme tu nejhorší překlad všech dob - dabing: doleva, originál: liberal - 60%(30.7.2017)

Prvý diel tohto politického Game of Thrones mi išiel pod kožu dosť ťažko. Strácal som sa v postavách a nebol som si úplne istý či som pochopil pointu. Fincher to možno mohol vyriešiť dlhším pilotom kde by stačilo viackrát spojiť mená osôb s obrazom aby diváka neodradil pocit nepochopenia. Preto odporúčam hneď po prvej epizóde vrhnúť sa na druhú a pri tej už budete ako doma a nedá Vám nepremýšľať ako bude Frank postupovať ďalej.(25.4.2016)