2. kapitola (S01E02) (epizoda)

 • USA

  Chapter 2

Drama

USA, 2013, 50 min

 • JohnMiller
  ****

  Druhá epizóda pokračuje v nastolenom tempe. Kevin Spacey hláškuje a rozohráva nebezpečnejšie hry o moc ako Kali a Fico u nás. Postavy, hoci je to iba druhá časť, nestagnujú staticky na jednom mieste ale postupne sa vyvíjajú. Na môj vkus asi dokonca málo postáv, dúfam, že ich časom pribudne viac, prostredie v ktorom sa seriál nachádza si to pýta.(3.5.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Po čem touží mučedník nejvíce? Po meči, na který padne. Takže nabrousíte ostří, podržíte jej ve správném úhlu a potom 3, 2, 1 ..." Frank Underwood pomáhá padnout na meč nejednomu politikovi, který o tom ani neuvažoval a mě to baví. Stejně tak, jako mě baví manipulace s médii a panovačná paní Underwoodová. Té by to trvalo přibližně jeden pohled a už bych skákal na veslařský trenažér a potil bych se. To je úžasně bezcharakterní bytost. Kongresman si zkrátka vybral skvělou ženu do života.(7.11.2017)

 • Kaka
  ****

  Fincher dokazuje, že umí nejen rozehrát zajímavou psychologickou hru, ale zároveň drží jako obvykle promakanou hloubku postav a vysokou dávku intelektu. Zdá se, že už dlouho nebyla politická sonda takhle cool.(24.11.2018)

 • Miller
  ****

  Sice to pořád není plný počet, ale už je to trochu lepší. Avšak, stále to ještě není plný počet. Skvěle to ukazuje, že jakmile někdo něco řekne proti Izraeli, v politice končí. 80%(31.7.2017)

 • 0verseer
  ****

  Viacmenej dohra prvej epizódy, ktorá sa drží nastoleného tempa. Francis nám vtĺka do hlavy, že jeho hra je len na počiatku a máme sa tešiť na niečo veľké, takže dúfam, že svoje slová čo najskôr naplní. 8/10(9.8.2017)