Chapter 3 (S01E03) (epizoda)

USA, 2013, 52 min

Ako to už v politike býva, na každého sa vyťahuje špina alebo sa riešia kauzy. Taká menšia kauzička so zabitou sedemnásť ročnou dievčinou dopadla aj na hlavnú úlohu tohoto seriálu. A tak necháva svoj veľký plán reformy školstva na chvíľku odpočítať a vydá sa na vidiek kde dievča žilo, aby vyriešil túto malú nezhodu. Majster manipulácie akým je on to v pohode zvládol. Scénky v kostole s nasledovným komentárom nemali chyby. Aj mňa by presvedčil.(5.5.2017)

"Zase už jde po mém místě. Copak se nic nenaučil?" Jde najednou obhajovat školní zákon před odbory, řešit smrtící problémy s broskvoidem, udržovat rodinnou pohodu a ještě kočírovat ambiciózní novinářku? Normální člověk by to nestihl, ale kongresman Underwood dokáže až nadlidsky přepínat v mozku mezi problémy. Ten to prostě zvládl perfektně, ale mě se v defenzivní roli zase tak moc nelíbí. Já mám rád útok a ten určitě zase přijde.(7.11.2017)