27. kapitola (S03E01) (epizoda)

Chapter 27

USA, 2015, 59 min

Frankovi začíná trochu jiná hra. Na vrchol se vyškrábal, teď se tam musí udržet, a to bude chtít i trochu jiné metody. Podle prvního dílu to vypadá, že 3. série půjde více cestou psychologie a vnitřních pochodů postav, než jen vnějších projevů prostého boje o moc. 85%(28.4.2017)

9/10(29.5.2016)

Zajímavá a trochu atypická úvodní epizoda, která klade zřejmě záměrně důraz na vedlejší postavy namísto té hlavní. Samozřejmě hlavní highlighty si pak bere pro sebe Frank se svými výstupy v oblasti oválné pracovny.(22.12.2018)

“Oh, I wouldn't be here if I had a choice. But I have to do these sorts of things now. It makes me seem more human. And you have to be a little human when you're the president.” Prvá časť je zameraná najmä na Douga, ktorý rozhodne patrí medzi hlavné postavy, napriek tomu nepochybujem, že sme však všetci chceli vidieť viac od pána prezidenta Underwooda. Každopádne verím, že nám to v dalších častiach plne vynahradí, 7/10.(6.10.2017)

Už ve druhé sérii se tvůrci snažili z chladnokrevného Douga udělat chudáčka a citlivého hošíka aby s námi jeho strastiplný příběh pořádně zamával. Nu a teď ještě přitvrzují. Naštěstí je to natolik zajímavé aby nám to vynahradilo menší abstinenci Francise a jeho brutálního úřadování a já už vidím tu krvavou vendetu, kterou si pro tu bývalou kurvičku Doug přichystá. No snad jí odnaučí sázet lidem cihly do ksichtu, když jí chtěl jen pomoct, že ano? Hodně dobrý díl.(22.2.2016)