Domek z karet - Série 4 (série)

USA, 2016, 10 h 42 min (Minutáž: 42–57 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Elizabeth Marvel, Derek Cecil, Nathan Darrow, Neve Campbell, Joel Kinnaman, Dominique McElligott, Sebastian Arcelus, Ellen Burstyn, Cicely Tyson, Eisa Davis, Geoffrey Cantor, Jimmy Gonzales, Mahershala Ali, Molly Parker, Lars Mikkelsen, Jayne Atkinson, Curtiss Cook, Reed Birney, John Rue, Damian Young, Murphy Guyer, Lance E. Nichols, Michael Beasley, Richard Barlow, Boris McGiver, Gerald McRaney, Kim Dickens, Malcolm Madera, Ed Moran, Jose Miguel Vasquez, Larry Pine, Kate Mara, Corey Stoll, John Henry Cox, Devin Druid, Constance Zimmer, Colm Feore, Suzanne Savoy, Erika Rolfsrud, Michel Gill, Paul Sparks, Seán Cullen, Allie McCulloch, Reg E. Cathey, Kathleen Chalfant, Wendy Moniz, Julian Gamble, Andrew Polk, Jeremy Holm, Katie Carpenter, Ian Blackman, Corey Maher, Lindsley Register, Cindy Cheung, Drew Matthews, Bonnie Johnson, Pippa Pearthree, C.J. Wilson, Marc Kudisch, LisaGay Hamilton, Robert C. Trevelier, Chase Crawford, John C. Vennema, Van Jones, Nini Le Huynh, Jefferson White, Farshad Farahat

Scénografie:

Steve Arnold

Underwoods. Together. Strong. Kevin Spacey už po čtvrté nenechává vydechnout a při jeho promlouvání k divákům opět mrazí. Změna showrunnera nikdy není ku prospěchu, ale snad už to Frank s Claire doklepou zdárně do konce...10/10(6.7.2016)

,,NEJDŘÍV SE NAUČ VESLOVAT A AŽ PAK SE CHYŤ KORMIDLA…“ /// Manželský intriky prezidentskýho páru (už jsme si zvykli, že tihle dva jdou přes mrtvoly…) – ovšem tentokrát (chvíli) stojej proti sobě! Oba ví, jak chutná moc a chtějí ji pro sebe víc, takže nezbyde, než se opětovně spojit a předvýst další várku dokonalýho politickýho intrikaření. Těžkej kalibr mají i protivníci, takže sledujeme tahy a protitahy, a s tím, jak kampaně přivostřujou, přibejvá sarkastickýho (politickýho) humoru. Furt se něco děje, do děje vstupuje téma ISL či únos rukojmích. Do voleb zbejvaj tři tejdny a impérium zdá se bejt v troskách…“SE STRACHEM UMÍME PRACOVAT!“ – inu nezbejvá, než se těšit na další sérii! /// Thomas a iHyi /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.12.2016)

Claiřiny ambice a žabomyší války na začátku série mi moc po chuti nebyly, ale když si ty dva ctižádostiví parchanti ujasnili, že společně na to maj a rozjeli svoji špinavou hru, začalo to mít grády. K čemuž dost přispěla aktuálnost IS a prezidentských voleb i spotlihtovská lajna, která snad ty zmetky Underwoodovi konečně potopí.(4.5.2016)

10/10 - Jednoznačný strop. Má to sice slabší chvilky, ale je jich skutečně jen pár, o proti napětí, úžasný hudby a fascinující režii takřka jsou chyby nepostřehnutelné. Konečně se dočkáme i nějaké teroristické hrozby, vrátí se Freddy (i když jen na chvilku a vyústění mezi nim a Frankem bolelo), Meechum má druhá oblíbená postava, (... achjo... ale scéna s obkreslení dlaní nesmírně silná!), Claire s Frankem v životní formě a obzvlášť Frank nejostřejší. Soundtrack za celé čtyři řady nejlepší. Petrov sice ustoupil do pozadí, ale rozhodně se dostane ke slovu a jeho místo spíš nahradila Dunbarová a rodina Conweye. Nechybí ani badass novinář Tom, hledající špínu na Franka a dost mu zatopí a určitě zajímavé konfrontace mezi Dougem a Sethem. A asi nejlepší postava Tom Yates, neuvěřitelný charisma a profesionalita. Navíc každý dialog, každý záběr, všecko tak chirurgicky přesné, přirozené a nádherně to do sebe zapadá. "We make terror!" / Na pátou řadu se nesmírně těším, má masivní potenciál a House Of Cards je pro mne jeden z nejlepších a nejprofesionálnějších seriálů. Projekt je v nejlepších možných rukou. A Frank Underwood, ač svině - jeho neústupující povaha a monology se zarývaj pod kůži diváka.(8.10.2016)

Nádhera. Kdyby mi někdo před časem řekl, že se budu se zaujetím dívat na politický seriál... 4. série začíná famózně - prakticky každý záběr na skvělé představitele se dá zastavit a máte skvělou fotografii plnou emocí. ........P.S.: spoiler -Niccolò Machiavelli by byl jako dokonale sehraná dvojice ještě neskonale efektivnější...(7.11.2016)