poster

Domek z karet - Série 5 (série)

Drama

USA, 2017, 11 h 20 min (Minutáž: 45–57 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Soweek
  ****

  Reklama slibovala nejtemnější sérii z celého seriálu a překvapivě se slib naplnil. Síla House of Cards ale spočívala v diplomatickém teroru, který byl naprosto uvěřitelný, pátá série už tyto vody dost opouští a z politického dramatu se tak stává "obyčejný" thriller, který snad už může skončit jen třetí světovou válkou.(24.6.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Pátá sezóna se u mě na pětihvězdičkové hodnocení nedostala, protože jsem měl pocit, že měl Frank Underwood Kevina Spaceyho příliš málo prostoru a nemohl mě tak neustále bavit svými skvělými komentáři vlastních manipulací a intrik. Claire i Francis Underwoodovi pro mě každopádně zůstali jasnými tahouny seriálu, na kterém se už místy projevovala jistá únava, což mělo za následek lehkou ztrátu tempa příběhu. Měl jsem také pocit, že tvůrci některé dějové linie poněkud překombinovali, ale i tak si seriál s přehledem drží místo mezi těmi, na jejichž další řady se velice těším, jen mě mrzí chystaný odchod Kevina Spaceyho, inkviziční denunciace zjevně funguje i dnes.(7.5.2018)

 • vyfuk
  ****

  Jako smaženice neuvěřitelného rozměru. Natěšenost samo o sobě a k tomu celému jde ruku v ruce. Končí to hlavně úžasnou dávkou akce, politikaření a Kevina Spaceyeho. Ten ze začátku opět moc s diváky nekomunikuje, ale poté se dostane klasicky ke slovu a stojí to za to. Clair se taky ke slovu párkrát dostane. Celé se to ale v negativním slova smyslu točí okolo voleb, rezignací, náhrad, voleb... je to trochu na palici a člověka to brzy omezí. A opět je v tom kliček jak na háčku na ryby. Rozhodně bych nehodnotil negativně. Ale problém je asi primárně to, že se tam omývají věci, kterým ne každý rozumí a zdají se být monotónní. I tak já mám u sebe spokojenost. Takže sláva!(22.6.2017)

 • Spiker01
  *****

  Kevin Spacey se coby démonický Frank Underwood jen tak neomrzí. Jakmile hned v prvním díle vlítne do Kongresu a nenechá tam kamen na kameni, tak bylo od té doby jasné, že nějaké zvolnění nás nečeká. Ke konci už mi sice přišlo, že těch vražd je na ututlání už přecijen dost, ale jinak jsem v těch všemožných intrikách vyžíval opět po celou sérii. Jenom škoda, že se nevrátilo pár známých (žijících) postav, které jsem od začátku vyhlížel (Jackie, Remy), překvapivě mi to ale vynahradil nováček Campbell Scott, s nimž bude ještě sranda. Stejně jako Robin Wright, která by už neměla nikdy hrát nic jiného, jelikož je v roli naprosto neskutečná ...9/10(27.6.2017)

 • Coleator
  *****

  Ani jsem nedoufal, že by pátá série mohla být tak dobrá... Kromě postavy Ms. Davis, které to řízení celého světa vůbec nevěřím, je tady všechno téměř dokonalé... Underwoodovi si dovolují stále víc a už se nad sebou vlastně ani nepozastavují - a tak je máme, my diváci, nejradši... I vzhledem k současnému dění ve světě velmi aktuální série, která vás nutí se zamyslet nad tím, jak se příhodně objevují zprávy u nás... Velká trefa do černého - a rychle sem s další sérií!!!(4.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace