Domek z karet - Série 5 (série)

USA, 2017, 11 h 20 min (Minutáž: 45–57 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

David M. Dunlap

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Andrew Polk, James Martinez, Michael Kelly, Neve Campbell, Sean M. Brown, Patricia Clarkson, Curtiss Cook, Kwajalyn Brown, Suzanne Savoy, Dominique McElligott, Joel Kinnaman, Campbell Scott, Laura Cayouette, Paul Sparks, Derek Cecil, Boris McGiver, Colm Feore, Damian Young, Larry Pine, Jayne Atkinson, Charlie Rose, Jeremy Holm, Steve Coulter, Stephen Michael Ayers, Dan Ziskie, William Hill, Reed Birney, Kenneth Tigar, Paton Ashbrook, Sophie von Haselberg, Amanda Warren, Ken Barnett, Estes Tarver, Wendy Moniz, Malcolm Madera, Reese Madigan, Bill Hoag, Amy Parrish, Kate Lyn Sheil, Barbara Rosenblat, Kayla Blake, Lars Mikkelsen, Michael Siberry, Julian Gamble, Susan Pourfar, Aaron Costa Ganis, Gerald McRaney, Phil Nee, John Mankiewicz, Van Jones, Kim Dickens, Michel Gill, Rachel Maddow, Tom Kemp, Nikki Estridge, Al Nazemian, Scott Drummond, David Healy, Kate Tilley, Daniel Bridges, Kelley Davis, Mark Falvo, Cindy Cheung, Jim Dougherty, Nini Le Huynh, Kristen Sieh, Jefferson White, Laura Chaneski, Donny Deutsch, Kendrick Cross, Farshad Farahat

Lisa Bromwell

Scénografie:

Julie Walker

Stalo se to, v 5. serii jsem otupel a zacalo mi vlastne byt nejak jedno, co se deje. Zacalo to byt chaoticke (mozna taky proto, ze jsem jiz nebyl tak pozorny). Nejedna situace uz mi prisla i tezko uveritelna a druha tretina serie pro me byla vcelku nezazivna az skoro nudna. Prijde mi, ze uz toho je prilis. Prilis nekalosti v kratkem case a namisto nejake promyslene lsti, je to spis jak maraton a soutez o to, kdo udela jeste neco horsiho. Castokrat to neco horsiho, jsou pritom jen slova, ktera se tak nejak stanou, ale na deni/postavy to nema velky vliv a na obrazovkach z toho taky vetsinou nic nemame a mam dojem, ze to prestava mit vliv i na me sameho. Konec se snazi presvedcit o opaku, ale jako celek pro me zatim nejslabsi serie..(22.8.2017)

Poté, co se do Bílého domu dostal Donald Trump, museli scenáristé přitvrdit, aby jejich fikce ještě pořád překonávala realitu. Bohužel to párkrát přepískli až do stavu, kdy se seriál stával nechtěně směšným. Aspoň jsem si uvědomil, že jediným důvodem, proč mě to pořád zajímalo, zůstával Francis Underwood / Kevin Spacey. Při vší úctě k Robin Wrightové tedy se šestou řadou nehodlám ztrácet čas.(28.11.2018)

Frank Underwood už býval sice v lepší formě (tím nemyslím ale zas a opět perfektního Spaceyho jako spíš scénaristy), ale když si vezmu že se pořadí dílů přehouplo do sedmé desítky, je to pořád špičková kvalita. Potěšili by možná i staří známí, naštěstí ti noví neznámí to za ně vzali taky víc než dobře. 4/5(7.7.2017)

Ani jsem nedoufal, že by pátá série mohla být tak dobrá... Kromě postavy Ms. Davis, které to řízení celého světa vůbec nevěřím, je tady všechno téměř dokonalé... Underwoodovi si dovolují stále víc a už se nad sebou vlastně ani nepozastavují - a tak je máme, my diváci, nejradši... I vzhledem k současnému dění ve světě velmi aktuální série, která vás nutí se zamyslet nad tím, jak se příhodně objevují zprávy u nás... Velká trefa do černého - a rychle sem s další sérií!!!(4.6.2017)

Pátá sezóna se u mě na pětihvězdičkové hodnocení nedostala, protože jsem měl pocit, že měl Frank Underwood Kevina Spaceyho příliš málo prostoru a nemohl mě tak neustále bavit svými skvělými komentáři vlastních manipulací a intrik. Claire i Francis Underwoodovi pro mě každopádně zůstali jasnými tahouny seriálu, na kterém se už místy projevovala jistá únava, což mělo za následek lehkou ztrátu tempa příběhu. Měl jsem také pocit, že tvůrci některé dějové linie poněkud překombinovali, ale i tak si seriál s přehledem drží místo mezi těmi, na jejichž další řady se velice těším, jen mě mrzí chystaný odchod Kevina Spaceyho, inkviziční denunciace zjevně funguje i dnes.(7.5.2018)