Domek z karet - Série 5 (série)

USA, 2017, 11 h 20 min (Minutáž: 45–57 min)

Poté, co se do Bílého domu dostal Donald Trump, museli scenáristé přitvrdit, aby jejich fikce ještě pořád překonávala realitu. Bohužel to párkrát přepískli až do stavu, kdy se seriál stával nechtěně směšným. Aspoň jsem si uvědomil, že jediným důvodem, proč mě to pořád zajímalo, zůstával Francis Underwood / Kevin Spacey. Při vší úctě k Robin Wrightové tedy se šestou řadou nehodlám ztrácet čas.(28.11.2018)

Pátá série ze začátku docela nezáživná, zejména hry kolem prezidentské kampaně při neznalosti detailů volebního systému asi tady u nás těžko doceníme. Nicméně někde v polovině to opět nabralo ty správné grády, a opět překvapilo, kdo proti komu a kdo s kým. Poslední věta posledního dílu mě moc nalákala vidět, co bude dál a jak se k tomu frank postaví. Bohužel, to už se nikdy nedozvíme a nejsem si jistá, jestli se vůbec chci dívat na řadu šestou, u které se asi museli scénáristé hodně zapotit, jak Franka ze dne na den bez přípravy odstranit. SPOILER: Já bych ale mnohem radši viděla pokračování toho, jak jsou Francis a Claire úhlavní nepřátelé.(7.1.2019)

Ani jsem nedoufal, že by pátá série mohla být tak dobrá... Kromě postavy Ms. Davis, které to řízení celého světa vůbec nevěřím, je tady všechno téměř dokonalé... Underwoodovi si dovolují stále víc a už se nad sebou vlastně ani nepozastavují - a tak je máme, my diváci, nejradši... I vzhledem k současnému dění ve světě velmi aktuální série, která vás nutí se zamyslet nad tím, jak se příhodně objevují zprávy u nás... Velká trefa do černého - a rychle sem s další sérií!!!(4.6.2017)

Jako smaženice neuvěřitelného rozměru. Natěšenost samo o sobě a k tomu celému jde ruku v ruce. Končí to hlavně úžasnou dávkou akce, politikaření a Kevina Spaceyeho. Ten ze začátku opět moc s diváky nekomunikuje, ale poté se dostane klasicky ke slovu a stojí to za to. Clair se taky ke slovu párkrát dostane. Celé se to ale v negativním slova smyslu točí okolo voleb, rezignací, náhrad, voleb... je to trochu na palici a člověka to brzy omezí. A opět je v tom kliček jak na háčku na ryby. Rozhodně bych nehodnotil negativně. Ale problém je asi primárně to, že se tam omývají věci, kterým ne každý rozumí a zdají se být monotónní. I tak já mám u sebe spokojenost. Takže sláva!(22.6.2017)

Kevin Spacey se coby démonický Frank Underwood jen tak neomrzí. Jakmile hned v prvním díle vlítne do Kongresu a nenechá tam kamen na kameni, tak bylo od té doby jasné, že nějaké zvolnění nás nečeká. Ke konci už mi sice přišlo, že těch vražd je na ututlání už přecijen dost, ale jinak jsem v těch všemožných intrikách vyžíval opět po celou sérii. Jenom škoda, že se nevrátilo pár známých (žijících) postav, které jsem od začátku vyhlížel (Jackie, Remy), překvapivě mi to ale vynahradil nováček Campbell Scott, s nimž bude ještě sranda. Stejně jako Robin Wright, která by už neměla nikdy hrát nic jiného, jelikož je v roli naprosto neskutečná ...9/10(27.6.2017)