Chapter 57 (S05E05) (epizoda)

USA, 2017, 52 min

Připadám si jako na houpačce, minule jsem byl hodně vysoko, pátá epizoda se zase propadla a čtyři hvězdičky jsem udělil vlastně jen z loajality. Tempo příběhu hodně pokleslo a kromě skvělého úvodu mi tento díl nepřinesl vlastně nic pozitivního. Doug Stamper se opět dostává do hledáčku novinářů, jenže to už tady bylo a tahle recyklace už mi začíná vadit. 4*-(4.5.2018)

"The identity of the next President of these United States is once again in the hands of a bunch of self-serving, money-hungry, boot-licking, power-seeking politicians who can be seduced or sucker punched or blackmailed into submission. And all I need is just one more vote than the other guy." Mimo obrazovky sa dej posunul o 9 týždňov po voľbách, na obrazovke to tak rýchlo už ale nenapredovalo. Claire slušne naložila Donaldovi, inak sa nič veľké neudialo...(30.10.2017)

Prozíváno a pevně doufejme, že druhá polovina nabere patřičné tempo. Zatím nejslabší první polovina ze všech sérií.(7.1.2019)

Dopadlo to dle očekávání, i když Claire má před sebou pořádnou výzvu. Několik momentů (zejména hereckých od Spaceyho) bravurních, ale ze sedmdesáti procent takový umolousaný díl. Víc na povrch se dere minulost Douga Stampera, která je spojená hlavně s totální loajálností k Frankovi. Začíná mi dost vadit postava spisovatele Thomase Yatese, resp. jeho krokům a úmyslům příliš nerozumím, dějově epizody nikam neposouvá.(15.7.2017)

Elegantná úvodná sekvencia, napätie stúpa hore a Frank je opäť vo forme !(12.7.2017)