Chapter 61 (S05E09) (epizoda)

USA, 2017, 55 min

"Tom... don't cheat on my wife."(11.8.2017)

Politika je špinavá díra, kdy jeden den do ní někoho strčíme a další zase kvůli spojenectví vytáhneme. Frank je zpátky v křesle, spokojený, sarkastický, trefný. Ale tak nějak se točíme v kruhu, páč si jen připravujeme půdu pro další příští, ale je toho tak trochu málo. Navíc když se obáváme, zda to další příští bude dostatečně nosné.(18.7.2017)

”The office of President. Yes, here we go again. Secretary of State. That's what I wanted. That's all I wanted. That's what I was promised. And now, here I am, President of these United States.” Je pomerne zaujímavé vidieť túto epizódu niekoľko dní po tom, čo Kevin oficiálne vyrukoval s pravdou von a priznal svoju orientáciu. V predchádzajúcich epizódach počas priebehu minulých sérií mi tieto vykrúcačky s Underwoodovou sexuálnou inklináciou (trojka s Meechumom, blízky vzťah s kamátom z vojenskej akadémie a neskôr aj Yatesom) pripadali zvláštne, zbytočné a otravné. Teraz je už jasné, že Spacey celý čas prostredníctvom svojej postavy dával nápovedy k tomu ako to s ním v skutočnosti je...(1.11.2017)

Po předchozí slabší epizodě se tvůrci devátým dílem vrátili ke svému standardu, takže jsem se tentokrát určitě nenudil, pobavil mě skvělý Kevin Spacey při inauguraci prezidenta a užíval jsem si další manipulace a intriky, jen mě už vůbec nebaví sledovat sexuální život Underwoodových, protože je to vyloženě zacyklená záležitost.(5.5.2018)